Let op anti-remradar in Spanje

flitser flitskast frankrijk radar boete buitenland

Een nieuwe ontwikkeling is de anti-remradar in Spanje. Wat is het en wat moet je ervan weten?

De anti-remradar in Spanje is een nieuw radarsysteem dat zijn intrede zou kunnen doen. Het nieuwe apparaat moet de hardrijders betrappen die normaal genomen even voor een (vaste) flitser het rempedaal indrukken.

Anti-remradar in Spanje nieuwe ontwikkeling

De Spaanse overheid neemt in totaal 26 van deze nieuwe radars in gebruik. Deze installatie heeft tot doel het aantal verkeersdoden op de wegen te halveren. Vandaar deze nadruk op te hard rijden, die nog veel te vaak voorkomt.

De apparaten volgen de automobilisten die remmen net voordat ze in de buurt komen van een flitser in de berm. Ze worden een aantal meter voor de vaste radar geïnstalleerd om te detecteren of de bestuurder heeft geremd of zijn beginsnelheid heeft behouden. Bovendien worden ook ‘cascade-radars’ geïnstalleerd die juist ná een radar checken of de betrokken automobilist weer gas geeft.

Van onze partner
Waar ga je naar toe?
Bij bol.com vind je een grote keuze aan navigatie voor de auto die je snel op je bestemming brengen en om files heen leiden.

Test in Navarra

Deze anti-remradars worden voornamelijk geïnstalleerd op secundaire wegen in Spanje. De eerste test is in de regio Navarra. De automobilisten krijgen vervolgens een boete direct thuis bezorgd. En die boete kan daar tussen de €100 en €600 liggen.

Na de proef in Navarra zal afhankelijk van de resultaten worden besloten of het systeem wordt uitgebreid of wordt afgeschaft. Deze techniek is een goedkopere radar dan de sectieradar. Dat is de andere optie die al bestaat en die vergelijkbaar is met deze 'cascaderadar'.

Ook in Frankrijk mogelijk

In het buurland Frankrijk lijkt men de kat nog even uit de boom te kijken. De interesse om ook zo’n systeem op te zetten is groot. In Frankrijk zijn de ‘veiligheidszones’ met een camera al wel bekend en deze zijn ook binnen verschillende navigatie-apps als Waze en TomTom Go ingevoerd. De snelle rijder kan deze dus gemakkelijk vermijden en een relatief eenvoudig in te voeren anti-rem radar helpt daarbij.

Van onze partner
Vergelijk voor je beste reisverzekering
Kijk dan via Independer.nl naar de meest aantrekkelijke verzekering voor je reizen of vakantie. Vergelijk nu voor de scherpste korte- of doorlopende reisverzekering

Foutenmarge is 7%

De foutmarge die in Spanje wordt gehanteerd is 7%. Dat betekent dat het je toestaat 7 km/u harder te rijden dan de maximale snelheid op wegen.