
De zeven leukste hete hatchbacks van de jaren ‘90
In de jaren negentig kon er veel, ook op autogebied. Dat zie je bijvoorbeeld aan de vele pretversies...
en nog veel meer..
Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.
Een telefoontje of mailtje is vaak het eerste contact met de verkoper van een occasion. Zorg dus dat je goed beslagen ten ijs komt; wij hebben een aantal slimme vragen om het kaf van het koren te scheiden.
Iemand die een auto slechts kort in bezit heeft, kan een miskoop hebben gedaan. Misschien is dat omdat de ruimte in de auto niet genoeg is of omdat de kleur bij nader inzien toch niet in de smaak valt. Het komt echter vaker voor dat er zich een onverwacht technisch mankement heeft voorgedaan. Komt het antwoord niet overeen met de gegevens van het RDW, vraag dan hoe dat kan. De gegevens die je kunt gebruiken vind je in de AutoWeek Kentekencheck.
Hierbij zijn legio antwoorden mogelijk. De belangrijkste:
Dan zijn er drie antwoorden mogelijk
"Van de eerste eigenaar" is hier het antwoord dat je het liefst hoort. In dat geval mag je onderhoudsfacturen vanaf nieuw verwachten en een ingevuld onderhoudsboekje. Het aantal eigenaren is ook te achterhalen met het AutoWeek Kentekenrapport. Bij auto's die uit het buitenland zijn geïmporteerd wordt altijd alleen maar het aantal eigenaren in Nederland sinds de import vermeld. Via de officiële papieren is het dus helaas niet mogelijk het aantal vorige eigenaren te achterhalen.
Van een auto die ooit bij een officiële dealer is gekocht, mag je verwachten dat die toen in een uitstekende staat was. Als die van een ander garagebedrijf afkomstig is, is het beter eerst even te controleren via MyReview dealer, hoe die aangeschreven staat.
Het liefst wil je minstens een onderhoudsboekje en een keurig gedocumenteerde map met alle rekeningen en aankoopbewijzen die met de auto te maken hebben. Om een goed idee van het recente onderhoud te krijgen, heb je de garagerekeningen van de laatste jaren nodig.
Een betrouwbare verkoper weigert nooit een proefrit en je koopt natuurlijk NOOIT een auto zonder er eerst in gereden te hebben. Ook jij wilt een betrouwbare indruk maken, dus de verkoper mag natuurlijk meerijden. Dat is ook handig voor het beantwoorden van vragen onderweg. Een goede proefrit duurt ongeveer een halfuur. Spreek trouwens nooit 'ergens halverwege af' om een proefrit te maken. Ga bij de verkopende partij thuis langs voor een bezichtiging; dan weet je in elk geval wat voor vlees je in de kuip hebt.
Op een gebruikte auto is bijna altijd wel iets aan te merken. Een duidelijk antwoord op deze vraag, vertelt je dat je met een eerlijke verkoper te maken hebt. Een goede verkoper weet wat de mindere punten van zijn auto zijn. "Ik kan niets bedenken," is het antwoord dat je niet horen wilt.
Hierbij krijg je een idee of de auto binnenkort een grote of kleine beurt te wachten staat. Ook zaken als nieuwe banden, distributieriemen, versleten remmen of andere slijtagedelen kunnen hierbij worden genoemd. Ook hier: hoe specifieker het antwoord, hoe betrouwbaarder de verkoper overkomt.
Je kunt de auto bijvoorbeeld bij de TÜV voor ongeveer 250 euro een aankoopkeuring doen. Dan weet je zeker wat de technische staat is van een auto. Elke weigering of aarzeling moet de alarmbellen aanzetten. Het enige goede antwoord op deze vraag is: "Natuurlijk, geen probleem."
In de jaren negentig kon er veel, ook op autogebied. Dat zie je bijvoorbeeld aan de vele pretversies...
Het schadeverleden van een occasion kan de waarde flink drukken. Een belangrijk iets om van...
Je hebt een leuke occasion op het oog. Alleen wil je natuurlijk geen kat in de zak kopen. Hoe...
Het zoeken naar je volgende auto kan een hele opgave zijn. Weet je al precies wat je wilt,...
Je hebt een voor jou nieuwe auto gekocht. Dan moet je die ook verzekeren. Hoe kies je een geschikte...
De jaren negentig stonden ook voor heel wat bizarre creaties op autogebied. Er was nog geen...
Wat als een auto voor je hoofdzakelijk vervoer is, liefst tegen zo laag mogelijke kosten? Hoe...
Als je een nieuwe auto gaat kopen, dan heb je meestal zelf ook een auto. De hamvraag is dan...
Als je een auto overdraagt bij een verkoopservice, moet hij er natuurlijk ook goed uitzien....
In de nineties maakten we de wederopstanding van Bugatti mee en bouwde McLaren voor het eerst...
Je bent ‘in de markt’ voor een andere tweedehands auto en je wilt er niet te veel geld aan...
Als je naar een nieuwe occasion zoekt, wil je goed weten wat het verleden van de auto is. Vooral...
Auto's met zeven zitplaatsen zijn vooral populair bij grote gezinnen of als je regelmatig met...
Het kopen of verkopen van een gebruikte auto brengt onzekerheden met zich mee. Wanneer koop...
Ooit was je als vertegenwoordiger helemaal het mannetje in je Ford Sierra, Opel Ascona of Volkswagen...
Rijd je veel en wil je een tweedehands auto, dan kan een diesel interessant zijn. Echter, kun...
Wat is een goede auto? AutoWeek test ze. Maar geen heel leven lang. Je kunt ook zeggen dat...
Als je in de markt bent voor een occasion, dan heb je daar natuurlijk jouw ideeën over. Ben...
Een occasion wil je met een gerust hart kopen maar je loopt natuurlijk altijd het risico dat...
Ben je op zoek naar een tweedehands auto? Dan wil je natuurlijk wel een leuke auto. Een cabriolet...
Wie zoekt naar een auto krijgt al gauw last van keuzestress. Je raakt duizelig door het aanbod...
Als je naar een tweedehands auto op zoek bent, is een van de documenten die iets zeggen over...
Kijk bij een bezichtiging of proefrit zeker onder de motorkamp van een tweedehands auto. Een...
Als je een auto gaat bekijken, neem dan als het even kan een expert mee als je een occasion...
Bij verschillende aanbieders van tweedehands auto’s zie je de aanduidingen btw-auto of marge-auto....
Je kunt een auto particulier kopen of bij een garage. Veel mensen bieden hun auto particulier...
Als je voor een tweedehands auto naar de dealer gaat, dan is er vaak een label voor de ‘betere’...
Het interieur zegt veel over hoe een auto is behandeld. Bekijk het dus goed. Ziet de auto er...
Je hebt een leuke auto gezien en de buitenkant van de occasion ziet er goed uit. Het interieur...
Jezelf goed ingelezen in de aankooptips en is het telefoongesprek bevallen? Dan kun je op pad...
Ben je op zoek naar een occasion die weinig brandstof verbruikt? Er is in principe voldoende...
De afgelopen decennia is het aanbod SUV’s en MPV’s geëxplodeerd, tegelijkertijd zijn de segmenten...
Een gebruikte auto is goedkoper dan een nieuwe. En ga je een occasion kopen bij een garage...
Je hebt een potentiële koper die je auto wilt komen bekijken. Zorg dat je als verkoper op alle...
Bij nieuwere auto’s vind je dat onder andere auto’s met een hogere instap populair zijn. Een...
In de hogere segmenten wordt regelmatig de aanval geopend op de hegemonie van Duitse limousines....
Zelf je auto verkopen heeft nogal wat nadelen. Wil je snel van je auto af en direct geld op...
Het is alweer jaren geleden dat Volvo voor het eerst een stoerdere versie van een stationcar...
Je bent toe aan een andere auto en denkt aan een elektrische. Dat kan voor veel mensen interessant...
Het kopen van een gebruikte auto brengt altijd onzekerheden met zich mee. Je kunt natuurlijk...
Als je een tweedehands auto koopt, dan moet je er meestal rekening mee houden dat de auto van...
In het laatste decennium van de vorige eeuw was er in het A-segment best wel wat keuze. Wel...
Op het gebied van zonnige roadsters, was het in de jaren ’80 maar een dooie boel. Veel verder...
Ruim een decennium lang leek de coupé-cabriolet de klassieke cabrio met stoffen dak van de...
Kun je met een gerust hart een tweedehands auto met een hoge kilometerstand kopen? Dat is een...
Als je een gebruikte auto koopt, wil je als het even kan garantie hebben. Dan hoef je in ieder...
Auto’s die niet een, twee, drie in een hokje te stoppen zijn en daardoor juist extra tot de...
In de jaren negentig hadden we nog nooit gehoord van SUV’s, crossovers en andere lifestyle-voertuigen....
Internet is een geweldig podium om spullen aan de man te brengen. Auto’s bijvoorbeeld. Maar...
Ben je er financieel uit met de potentiële koper, dan rest nog het kenteken overschrijven....