
Wat je moet weten over Max Verstappen
Tijdens de 2015 Australische Grand Prix, toen de op 30 september 1997 geboren Max Verstappen...
en nog veel meer..
Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.
Fernando Alonso Díaz is een Spaanse coureur die in 2023 voor Aston Martin in de Formule 1 van start gaat. Hij werd in 2005 en 2006 wereldkampioen met Renault en reed ook voor McLaren, Ferrari, Minardi en Alpina.
Met Toyota won Alonso twee maal de 24 uur van Le Mans, in 2018 en 2019, en het FIA World Endurance Championship in 2018-19. Hij won ook de 24 uur van Daytona met Wayne Taylor Racing in 2019.
Van onze partner Ruime keuze aan Formule-1 kleding Je vindt bij bol.com veel Formule-1 kleding, games en andere leuke dingen om te hebben. Bestel gemakkelijk online en krijgt het vlot in huis! |
Fernando Alonso, geboren op 29 juli 1981 in Oviedo in de provincie Asturië, Spanje, in een arbeidersgezin. Hij begon op driejarige leeftijd met karten. Hij behaalde in die sport succes in lokale, nationale en wereldkampioenschappen. Hij maakte op 17-jarige leeftijd de overstap naar autoracen. Als eerste resultaat won hij de Euro Open van Nissan in 1999 en werd vierde in het internationale Formule 3000-kampioenschap van 2000. Hij debuteerde een jaar later in de Formule 1 met Minardi. Daarna werd hij bij Renault testrijder voor het seizoen 2002. Alonso werd in 2003 gepromoveerd naar een racezetel en veroverde vervolgens twee wereldkampioenschappen in 2005 en 2006. Destijds was hij de jongste pole-sitter, jongste racewinnaar, jongste wereldkampioen en jongste tweevoudig kampioen in de geschiedenis van de Formule 1.
In 2007 eindigde hij met McLaren slechts één punt achter de uiteindelijke wereldkampioen Kimi Räikkönen. Vervolgens keerde hij voor 2008 en 2009 terug naar Renault. In 2008 won hij twee races die hem de vijfde plaats in het algemeen klassement opleverden. Alonso reed van 2010 tot 2014 voor Scuderia Ferrari en eindigde als tweede achter Sebastian Vettel in 2010, 2012 en 2013 met de titelgevechten in 2010 en 2012 tot de laatste race van het seizoen. Een tweede stint bij McLaren van 2015 tot 2018 leverde geen nieuwe successen op. Na een sabbatical van twee jaar keerde Alonso in 2021 terug in de Formule 1 bij Alpine. Tijdens de Grand Prix van Qatar in 2021 scoorde Alonso met een derde plaats zijn eerste podiumfinish in zeven jaar.
Van onze partner Zorg bij de Grand Prix te zijn Voor de ervaring moet je het gewoon een keer hebben meegemaakt. Bezoek geheel georganiseerd een Formule 1 wedstrijd. Kijk naar de planning voor dit seizoen! |
Op het moment van zijn sabbatical had Alonso 32 Grands Prix, 22 polepositions en 1.899 punten veroverd in 311 starts. Hij is momenteel de enige Spaanse Formule 1-coureur die een Grand Prix of het wereldkampioenschap heeft gewonnen. Alonso won de 2001 Race of Champions Nations Cup met de rallyrijder Jesús Puras en de motorrijder Rubén Xaus voor Team Spanje. Daarnaast deed hij driemaal mee aan de Indianapolis 500 in 2017, 2019 en 2020. Hij heeft de Prince of Asturias Award for Sports, de Premios, gewonnen. Andere palmarès zijn de Nacionales del Deporte Sportsman of the Year Award en de gouden medaille van de Royal Order of Sports Merit en is tweemaal opgenomen in de FIA Hall of Fame. Fernando Alonso runt een eSports- en junior raceteam en is een UNICEF Goodwill Ambassador.
Fernando Alonso rijdt vanaf 2023 voor een nieuw team. Hij heeft voor meerdere jaren getekend bij Aston Martin. Hij vervangt daarmee Sebastian Vettel die een punt zet achter zijn autosportcarrière. Alpine wilde slechts voor een jaar een contract geven terwijl Alonso juist een meerjarig contract wilde. Tijdens de eerste race van 2023 in Bahrain haalde hij gelijk het podium met een derde plaats achter de beide Red Bull-rijders.
Van onze partner Formule 1 races live volgen? Op TV, laptop, tablet en smartphone volg je met Viaplay alle races live. Neem nu een abonnement en krijg naast de Formule 1 races ook veel andere sporten, series, films en programma’s voor kinderen. |
Alonso heeft nummer 14 op zijn auto staan. Het is sinds 1996 zijn geluksgetal. Hij was 14, en hij won het wereldkampioenschap karten met nummer 14 op 14 juli. Dat nummer heeft dus een bijzondere betekenis. Daarom koos Fernando Alonso voor startnummer 14 op zijn race-auto.
Tijdens de 2015 Australische Grand Prix, toen de op 30 september 1997 geboren Max Verstappen...
In 1986 had Hongarije de primeur voor de eerste Formule 1-race achter het IJzeren Gordijn....
Ocon, geboren 17 september 1996, maakte tot zijn overstap naar Renault deel uit van het ontwikkelingsprogramma...
Al voor de Tweede Wereldoorlog waren er plannen voor races op Zandvoort: de eerste stratenrace...
George Russell, bijgenaamd ‘Mister Saturday’, is geboren in het Britse King’s Lynn (Norfolk)....
Soichiro Honda besloot eind jaren vijftig een nieuw permanent circuit te ontwikkelen als een...
Circuit Paul Ricard is door de Fédération Internationale d’Automobile (FIA) en de International...
De locatie in Enstone huisvest het technische hoofdkantoor. Dat is verantwoordelijk voor de...
Hendrik Johannes Nicasius ‘Nyck’ de Vries, zoals hij volledig heet, is geboren op 6 februari...
Daniel Joseph Ricciardo is geboren op 1 juli 1989 en rijdt onder de Australische vlag. Hij...
McLaren Racing is gevestigd in het McLaren Technology Center in Woking, Surrey, Verenigd Koninkrijk....
In 2006 kregen David Richards, leider van het moederbedrijf van Aston Martin, en zijn technologiebedrijf...
Het circuit organiseerde de eerste Grand Prix van Saoedi-Arabië op 5 december 2021 als de...
Het Marina Bay Circuit omvat de plangebieden van Downtown Core (bochten 4 tot 23) en Kallang...
Pierre werd geboren op 7 februari 1996 in wat je een ‘petrol’-gezin zou kunnen noemen. De...
Yuki Tsunoda werd geboren op 11 mei 2000 en was de eerste door Formula Honda ondersteunde...
De Formule 1 Grand Prix van 2004 was de eerste die in het Midden-Oosten werd gehouden. De...
Het Circuit Gilles Villeneuve was eerder gastheer van het FIA World Sportscar Championship,...
De Britse Grand Prix van 1950 op Silverstone was de eerste race in het nieuw gecreëerde World...
Lewis Hamilton, geboren en getogen in Stevenage, Hertfordshire, VK, startte zijn autorace-loopbaan...
In de Formule 1 mogen coureurs sinds 2014 hun eigen startnummer kiezen. Dat mag echter niet...
Je vindt hieronder de data van de Grand Prix races. In de dagen ervoor (vooral vrijdag en...
De eerste Formule 1-race op het Baku City Circuit in Azerbeidzjan was de Grand Prix van Europa...
Carlos Sainz Vázquez de Castro is dan ook wel bekend als Carlos Sainz Jr. Hij rijdt voor Scuderia...
Het racecircuit Red Bull Ring werd opgericht als Österreichring (vertaling: Oostenrijks Circuit)...
De geschiedenis van het circuit van Monaco begon op twee wielen. Op 26 augustus 1890 werd...
Sergio Pérez, geboren 26 januari 1990 in Guadalajara, heeft meer bijzondere wapenfeiten op...
Het circuit was eerder gastheer van de Australische V8 Supercars, het Americas Rallycross...
Het team werd voor het Formule 1-wereldkampioenschap 2020 omgedoopt van ‘Toro Rosso’ naar...
Na met succes de wereldtitel in 2011, 2012 en 2013 te hebben geprolongeerd, is hij een van...
Lance Stroll, geboren op 29 oktober 1998, rijdt sinds 2021 voor Aston Martin, en kwam eerder...
Charles Leclerc maakte zijn intrede in de autosport net als vele andere coureurs in de kartsport....
De merken van naam die jaarlijks honderden miljoenen in hun peperdure renstallen pompen, wijzen...
De Scuderia Ferrari is het oudste nog bestaande en succesvolste Formule 1-team, dat sinds...
De baan is speciaal ontworpen voor de Grand Prix van Miami, die voor het eerst op de kalender...
Er zijn in 2023 in totaal 10 teams en 20 coureurs die meedingen naar de felbegeerde trofee...
Het circuit van Imola is vernoemd naar de overleden oprichter van Ferrari, Enzo Ferrari, en...
De Melbourne Grand Prix gebruikt alledaagse weggedeelten van het Albert Park Lake Circuit,...
Tot 2013 stond de baan alleen bekend als het Circuit de Catalunya, voordat een sponsorovereenkomst...
Hoeveel kosten Formule 1-tickets? Formule 1-tickets variëren in prijs, afhankelijk van de...
Gebouwd in het park van de Koninklijke Villa van Monza in een bosrijke omgeving, heeft de...
In februari 2017 werd Norris, geboren op 13 november 1999, als junior coureur bij McLaren...
Je wilt immers de vorderingen van Max Verstappen, Lewis Hamilton en de andere coureurs in...
Red Bull Racing is een van de twee Formule 1-teams die eigendom zijn van drankenbedrijf Red...
Tijdens een ‘neutralisatie’ komt de safetycar (meestal een passend aangepaste high-performance...
Mercedes-Benz, een merk van de Mercedes-Benz Group, is sinds 1954 gedurende verschillende...
Je vindt hieronder de data van de Grand Prix races en de circuits waarop deze worden gereden....
Het circuit van Spa was in 1925 voor het eerst gastheer van een Grand Prix. Sinds 1985 wordt...