Performance Boost voor BMW 330i

BMW 3-serie Infinitas
Het Duitse bedrijf Infinitas GmbH brengt vier verschillende superchargers uit voor de BMW 330i. Het basisvermogen van 231 pk kan zo opgevoerd worden tot 400 pk.
Het Duitse bedrijf Infinitas GmbH brengt vier verschillende superchargers uit voor de BMW 330i. Het basisvermogen van 231 pk kan zo opgevoerd worden tot 400 pk.

Een basis-330i, dus zonder drukvulling, levert al een vermogen van 231 pk (170kW) en een koppel van 300 Nm. De SKI supercharger krikt het vermogen op naar 911 waarden en overtreft het koppel van de legendarische Porsche. Het koppel komt op 420 Nm en het vermogen dus op 320 pk (235 KW). De prijs bedraagt €7500,- inclusief 16% belasting.
De SKII supercharger maakt de M overbodig. De 330 heeft met 340 pk (250 kW) drie pk minder dan het standaard topmodel van de 3-serie. Het koppel komt ver boven de standaard waarden met 420 Nm na deze kit tegenover 365 Nm van de M3. De prijs voor deze supercharger is €8300,- .
De SKIII supercharger verhoogt voor €14395,- het vermogen naar 370 pk (272 kW) en het koppel naar 450 Nm. De topper, de SKIV supercharger, sluit het rijtje met 400 pk en 480 Nm. Deze achtcilinder waarden worden dus nog steeds uit de zelfde zescilinder in lijn gehaald! Hiermee kom je op waarden van de nieuwe M3 met een V8. Die komt echter pas halverwege 2007 op de markt, dus op zijn vroegst in 2008 voor je deur. De prijs van de laatste supercharger is nog onbekend.
Zoals een echt tuningbedrijf behoort te doen, is het niet alleen mogelijk om de motorprestaties op te waarderen. Door middel van een upgrade van het remsysteem is al dit geweld ook beter af te remmen. Voor €1680,- krijg je onder meer grotere remschijven en remklauwen. Daarnaast wordt ook de conditie van het remsysteem in de gaten gehouden. Het zou natuurlijk zonde zijn als door 'fading' van het remsysteem je supercharged motor wordt afgeschreven.
GmbH biedt nog veel meer, van sportuitlaten tot extra lichte velgen en van complete sport veersystemen tot sporty pedaaltjes.
Voor meer informatie over superchargers of iets anders van GmbH, zie: www.infinitas-gmbh.de.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.