'Dikke' middenklassers met driecilinder occasions
 
Informatief

Deze gebruikte ‘dikke’ middenklassers kosten en klinken hetzelfde als een tweedehands Aygo

Grote driepitters

Grote middenklassers met een driecilinder benzinemotor. Misschien was je ze al vergeten, maar ruim tien jaar geleden waagden enkele fabrikanten zich aan deze gedurfde combinatie. Zelfs BMW deed het, en dan te bedenken dat begin deze eeuw voor sommigen BMW rijden pas echt begon met een zescilinder. Ook al betrof het een 3-serie. De 1.5 turbo driecilinder in de 318i en 418i heeft velen er niet van weerhouden er een te gaan rijden, want in het occasionaanbod bulkt het van deze ‘dikke’ driepitters. Maar er waren meer merken. Zo vinden we zelfs een Ford Mondeo met de 1.0 EcoBoost. Voor minder dan €10.000 kun je dus in een flinke middenklasser stappen, een prijsklasse waarin het vooral wemelt van kleine stadsautootjes als de Toyota Aygo. 

Van die Mondeo 1.0 EcoBoost zien we echt maar één exemplaar te koop staan. De driecilinder Mondeo is niet veel verkocht, en hij heeft maar twee jaar in de prijslijst gestaan. Het is de 125 pk sterke variant van de driepitter, en daarmee komt de 1.355 kilo zware middenklasser niet heel vlot uit de startblokken, maar geef je de roffelende driepitter op zijn falie, dan zou de 0-100-sprint in 12 seconden precies te doen moeten zijn. Bovendien haalt hij exact 200 km/h. Voor €2.800 meer had je een 1.5 Ecoboost, een viercilinder turbo. De onderhavige Mondeo kost €7.150. Wat voor een gebruikte Toyota Aygo koop je daarvoor? Allemaal exemplaren van de tweede generatie.

Ford Mondeo met 1.0 Ecoboost

Bij BMW hebben ze echt wel hun best gedaan het kenmerkende driecilindergeluid wat geciviliseerder te laten klinken dan in een Mini. Toch zal de geoefende luisteraar horen dat er geen viercilinder aan het werk is. Een 318i of 418i met de 1.5 turbo is nog behoorlijk vlot; de 136 pk en 220 Nm ramt een handgeschakeld exemplaar zelfs in 8,9 seconden naar de 100 km/h. Hier betaalt de voor een driecilinder grote inhoud van 1.499 cc zich uit. Maar het overgrote deel van het koperspubliek ging voor een automaat. Waarmee je overigens een keurig verbruik kunt neerzetten, ervoeren we in 2018 toen we een 418i Gran Coupe testten tegen een Volkswagen Arteon en 1 op 18 aan de pomp realiseerden. Is je budget maximaal €10.000 dan is de spoeling nog wat dun maar voor dat geld zien we wel drie carrosserievarianten met de bescheiden motor: een sedan, een Touring en een vijfdeurscoupé, de 418i Gran Coupe dus. Ook de gewone Coupé kon je met de driecilinder krijgen, maar daarvoor moet het occasionbudget groter zijn. 

BMW 318i occasion

BMW 318i. Een keurig exemplaar!

Ook de Peugeot 508

Dan is er nog een derde ‘dikke’ driepitter. Als je van uiterlijk vertoon houdt, is zo’n fraaie Peugeot 508 van de tweede generatie een interessante keuze. Dat model kon je dus ook met een driecilinder benzinemotor krijgen. Het is de 130 pk sterke PureTech, die net als de 1.0 EcoBoost in de Ford Mondeo nogal een bedenkelijke reputatie heeft. Er staan er meer dan zestig van te koop. Dit exemplaar ziet er lekker dik uit, maar kost ook een lieve bom duiten, maar je hebt voor dat geld nog altijd geen nieuwe Toyota Aygo X. Een driecilinder 508 voor een kleine tien mille minder kan ook. 

'Dikke' middenklassers met driecilinder occasions

Lees ook

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.