Wat is de goedkoopste elektrische auto in private lease?

Dacia Spring Electric 65 Extreme

Steeds meer mensen kijken naar een elektrische auto. Om hem te kopen is vaak duur. Private lease kan interessant zijn om naar te kijken. Wat is de goedkoopste elektrische auto in private lease?

Het aandeel aan elektrische auto’s tussen de nieuwe auto’s neemt toe op het totaal. Je kunt dat verwachten doordat veel bedrijven met zakelijke lease het gebruik van elektrische auto’s stimuleren. Voor particulieren lijkt het wat verder weg te liggen. Toch komen er aantrekkelijke goedkopere elektrische auto’s op de markt. Private lease kan voor deze auto's aantrekkelijk zijn omdat je dan de hoge aanschafprijs kunt omzeilen én geen risico loopt met bijvoorbeeld accudegradatie (die in de praktijk overigens geen grote rol speelt). Wat is de goedkoopste elektrische auto in private lease? De AutoWeek Private Leasevergelijker laat het zien.

Van onze partner
Wil je thuis of op de zaak een laadpaal plaatsen?
Via Coolblue regel je het gemakkelijk en met een glimlach. Klik voor meer advies!

Top-10 goedkoopste elektrische auto's in private lease

Dit is de top-10 van aantrekkelijke auto’s. We houden daarbij overigens geen rekening met de subsidie voor elektrische auto’s.

  1. Dacia Spring Electric 45 Essential - 337 euro. Deze redelijk basic auto is voor het overgrote allround gebruik van alledag bij veel mensen voldoende. Bestel wel de snellaadaansluiting, daar heb je veel plezier van op langere ritten. Hij springt daarnaast wel zuinig om met de stroom. En een upgrade naar een luxere uitvoering betekent ook geen rib uit je lijf.
  2. Citroën ë-C3 44 kWh You - 381 euro. De basisversie van de Citroën ë-C3 moet het doen zonder zaken als dakrails, ‘privacy glass’, led-achterlichten, mistlampen en lichtmetaal. De buitenspiegelkappen zijn zwart. De You heeft binnen geen scherm, zodat je het moet doen met een smartphone op een speciaal daartoe aangebrachte - dat dan weer wel – houder in het midden. Wie de ë-C3  You wil inzetten voor een lange rit, kan zich verblijden in de aanwezigheid van cruisecontrol. Een actieve noodrem, rijstrookhulp en de inmiddels verplichte snelheidslimietwaarschuwing zijn natuurlijk ook present. Wil je meer luxe, dan moet je de duurdere Max uitvoering kiezen.
  3. Renault Twingo Electric Equilibre - 411 euro. De Twingo blijkt zich volledig te richten op stadsgebruik. De hoge zit is prettig bij veel in- en uitstappen en de lichte besturing en zeer kleine draaicirkel zijn fantastisch bij het manoeuvreren. Eenmaal op snelheid is de erg indirecte besturing minder fijn. Je kunt niet met een CSS contact snelladen, dat is op langere trips een beperking.
  4. Nissan Leaf N-Connecta - 424 euro. Een bekende verschijning op de wegen en als je meer ruimte zoekt een aantrekkelijke aanbieding in private lease. Wil je deze bestellen, dan moet je er nog snel bij zijn!
  5. Opel Corsa Electric - 449 euro. De Corsa Electric, zoals hij vanaf nu heet, krijgt optioneel eveneens de vernieuwde elektrische aandrijflijn van Stellantis en dat betekent een motor met 115 kW/156 pk, 260 Nm en een grotere accu. De actieradius bedraagt in de WLTP-cyclus voortaan 402 km, dat is bij de kleinere accu 357 km.  In het interieur zien we nieuwe stofjes op de stoelen en een ander stuur, met nog altijd de vertrouwde Opel-knopjes.
  6. BYD Dolphin Active - 483 euro. De basisversie van de BYD Dolphin heeft een batterij van (netto) 45 kWh en een rijbereik van 340 kilometer.  Ook met de uitrusting zit het wel goed. Keyless entry, elektrische stoelverstelling, een 12,8-inch touchscreen, climatecontrol en een pakket veiligheidssystemen met adaptieve cruisecontrol zijn standaard.
  7. Peugeot e-208 e-Style EV 54 kWh 156 - 549 euro. De lage zithouding en het sterk op de bestuurder gerichte dashboard doen veel voor de beleving. De vormgeving is uniek en oogt nog steeds modern. De bediening van de 208 is hier en daar vrij omslachtig, vooral omdat er te veel functies in het scherm zijn verstopt en de infotainment-omgeving zelf behoorlijk traag is.
  8. Jeep Avenger 54 kWh - 519 euro. Deze nieuwe Jeep staat op het platform dat we kennen van bijvoorbeeld de Opel Mokka-e en de Peugeot e-208. Door kortere overhangen en grotere 18" wielen staat hij naast de weg beter zijn mannetje. In de kofferbak is met de achterbank omhoog 380 liter bagageruimte te vinden, dat is meer dan in de Peugeot e-2008 en Opel Mokka-e.
  9. MG 4 Standard Range - 524 euro. Eerlijk is eerlijk, meer auto heeft eigenlijk niemand nodig. En meer rijplezier ook niet. De 4 rijdt goed, biedt voldoende ruimte en met de EV-eigenschappen zit het ook wel snor.
  10. MG ZS 50 kWh Comfort - 529 euro. Chinese auto met Engelse heritage. Echter, de van oorsprong sportwagen is tegenwoordig een populair SUV merk met value for money. Je kunt trouwens ook een luxere uitvoering van de MG ZS EV Luxury voor 579 euro kiezen, die is van voor de facelift.
Van onze partner
Ontdek het beste van shopping en entertainment!
Gratis en snelle bezorging van miljoenen producten, onbeperkt streamen van exclusieve series, films en meer voor slechts €2,99 per maand. Kies nu voor Amazon Prime en profiteer van de voordelen! Je krijgt daarbij ook onbeperkte online opslag van je foto’s.

AutoWeek heeft ook veel adviezen over elektrische auto's en elektrisch rijden en alles wat ermee te maken heeft. En ook met private lease kun je als particulier in aanmerking komen voor de Subsidieregeling Elektrische Personenauto's Particulieren. Zoek je meer elektrische SUV's? Kijk dan naar het overzicht van de goedkoopste elektrische SUV's in private lease.

*De genoemde bedragen en auto’s kunnen zijn veranderd sinds het schrijven van het artikel. Laatste update: 31 januari 2024.

Tip: Vraag andere leden uit de AutoWeek community je te helpen bij je zoektocht, bijvoorbeeld over de keuze van een nieuwe of tweedehands auto. Je kunt daarvoor terecht in het onderwerpKoop- & leaseadvies (nieuw en tweedehands).

Private Lease vergelijker