Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Reviews
  • Renault
  • Scénic RX4

Renault Scénic RX4 2.0 16V Privilège (2003)

autoreview

3
Renault Scénic RX4 2.0 16V Privilège (2003)
kevinkoerten
  • kevinkoerten12
  • Gebruikersreview
27 december 2007 om 00:00
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

UitvoeringScénic RX4 2.0 16V Privilège
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2007
KM-stand laatst93.600 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 93.600 km
  • 26 december 2007

Ik heb, na een redelijke zoektocht, een RX4 aangeschaft. De doorslaggevende redenen om deze auto aan te schaffen zijn o.a. zijn uiterlijk, hoge instap, en het feit dat er maar 350 benzine en 150 diesels van in NL zijn. Vrij uniek dus. Ik heb een paars/blauwe met dubbel glazen dak, roofrack en reservewiel afdekking.

Zo te zien is hij netjes onderhouden geweest door de vorige 1e eigenaar (een fransman!) want er zitten maar heel weinig gebruikssporen op de auto.

Hij rijd een beetje zoals hij eruit ziet, beetje ruig en onbehouwen, maar op zich wel lekker. Hij is niet zo slecht als men in de testen laat weten hoor! Mijn vorige auto, een Avensis, reed slechter!

Ik heb nog niet veel te melden over de auto, maar dat volgt snel. Eind januari mag hij mee op wintersport, dusss...

12 Februari 2008;

De wintersport heeft hij glansrijk doorstaan... geen krimp. Ik had verwacht dat het verbuik wel sky-high zou zijn, maar dat is uiteindelijk over de hele vakantie genomen 1;11 geworden. En dat met een 2.0 en de cw waarde van een baksteen!

Hij bevalt dus prima, ook na enkele duizenden km’s. Ik heb wel geconstateerd dat de cd-wisselaar cd 2,3 en 4 niet pakt... beetje jammer; nu moet ik op marktplaats iets zien te vinden want bij de dealer is er geen nwe leverbaar...

Ook heb ik een beetje lekkage ontdenkt bij de kofferklep, het rubber sluit niet helemaal lekker geloof ik, nog eens naar kijken als ik weer tijd heb...

Ook de audio instalatie zelf verdiend aandacht want het geluid lijkt wel uit een doucheputje te komen. Ik heb inmiddels een mooie 4-kanaals versterker, een subwoofer en 2 compo-setjes gekocht, welke er natuurlijk eerdaags inkomen. Dat moet al een hele verbetering zijn hoop ik!

De opmerking van BMW 520 hieronder is overigens terecht hoor; een 4wd is niet te vergelijken met een voorwielaandrijver. Maar in mijn geval was de avensis niet veel soeps: hij gaf je het idee in rechte lijn alles aan te kunnen en zodra er een bocht aankwam deed hij het in zijn broek; zeg maar.... Ik heb een Corolla gehad (probleemloze auto), hierna een Yaris (door omstandigheden maatje kleiner, wel een T-sport) en toen de avensis. Ik heb met de Yaris en de avensis veel narigheid gehad; gebroken veer, uitlaat, luchtmassameter, airco, benzinemeter en wat narigheid omtrent de garantie. Voor mij ff geen Toyota meer!

Het ziet er naar uit dat het RX4 virus ook mijn vader heeft aangestoken want hij is na 2x vw passat op zoek naar een stoere auto met hoge instap.

Het blijk nu, in maart, dat het virus niet hard genoeg gestoken heeft, mijn pa is op zoek naar een Jeep Grand Cherokee. Vind daar maar eens een goeie van voor een leuk bedrag, dat valt niet mee!

Het begint me op te vallen dat er bij het linker voorwiel een bonkend geluid vandaan komt bij het rijden over klinkertjes. Ik heb nog net garantie, dus maar ff naar laten kijken dan... ben benieuwd!

Het audiosysteem heeft aardig wat voetjes in de aarde. De originele radio is vervangen door een Sony CDX610 mp3/cd/usb/i-pod speler met 3 pre-outs. Natuurlijk ging (een week) na het plaatsen van nieuwe speakers de originele radio defect!)

Iets wat me trouwens wel opvalt is de corrosie onder de raamrubbers bij de portieren. Ik heb me door renault-specialis Jan van Tol uit oud-beijerland laten vertellen dat ze dit allemaal hebben. Ik heb daarom bij de dealer maar eens gevraagd wat een nieuw setje rubbers kost, zodat ik ze er van de zomer af kan halen om de roest te bestrijden. Wat denk je: setje kost gewoon 560,- euro! Gek! Ik ben aldus zoekende naar een setje portierrubbers voor aan de onderzijde van het raam, zowel voor als achter. Wie tips heeft mag altijd mailen: kevinkoerten@hotmail.com

De lekkage bij de klep achter is trouwens opgelost: rubber opgevuld met synthetische kabel, waardoor het nu iets strakker sluit. Geen probleem meer!

Juli 2008: het bonken aan de voorzijde was tweeledig: defecte draagarm en defecte stabilisator. Kost effe dik 300, maar dan is het weer gefixt!

Juli 2008: Aircopomp defect---> incl nieuwe droger kost dit geintje 700,-!! Volgens mij had de Scenic geroken dat het vakantiegeld binnen was! Airco is trouwen gemaakt door Noort Klima in R-dam; perfecte service daar! Aanrader!!

ABS lampje brand sinds halverwege juli 2008, naar dealer, uitgelezen, geen storing! alles werkt oke, alleen het lampje brand maar... zal wel weer... sensoren ook in orde!

Als het goed is gaat hij nu zonder problemen mee naar Italie, als hij zich daar zonder problemen manifesteerd mag hij blijven!

Nou, De rit naar Italie heeft hij glansrijk doorstaan, met een steenkoude airco en eeb verbruik van wederom 1:11! Netjes allemaal hoor!! Is alleen een klein deukje in de deur bijgekomen doordat er een flesje water tegenaan gekomen is op een minder verfijnde manier. De stand is nu inmiddels 101.500 en het blijft toch een fijne car hoor, helemaal in het buitenland blijft het een uniek ding.

PROBLEMEN

  • 93.600 km
  • 26 december 2007

CD wisselaar hapert bij 2,3 en 4 (jan 2008)(vervangen door Sony)
Lichte lekkage bij rubber achterklep (feb 2008)(opgelost door kabel tussen rubber te leggen)
Bonkend geluid bij linker voorwiel (maart 2008)(draagarm en stabilisator vervangen)
Roest bij raamrubbers portierramen rondom
Aircopomp defect (juni 2008 vervangen)
ABS lampje brand, is uitgelezen, blijkt geen storing in te zitten, alles werkt! Ik heb er dus gewoon een extra lampje bij voor in het donker... ;-) Lampje is vanzelf uitgegaan tijdens de rit naar Italie, en niet meer aangegaan. Ik vermoed dat er gewoon wat vuil in het spel is geweest bij de sensor.
Krassen op afdekplaat reservewiel! Wie-o-wie???

3,5
  • Betrouwbaarheid
    3
  • Prestaties
    4
  • Comfort
    4
  • Kosten
    3
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
  • Rijd je zelf met een Renault Scénic? Start je eigen gebruikersreview en deel je ervaringen
 
  • Houd me op de hoogte over de Renault Scénic
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

Uitgelicht aanbod

    Renault Scénic 1.6-16V Dynamique

    Renault Scénic 1.6-16V Dynamique

    • 2001
    • 97.417 km

    € 1.850

    Renault Scénic 1.6-16V Authentique

    Renault Scénic 1.6-16V Authentique

    • 2002
    • 128.991 km

    € 1.600

    Renault Scénic 1.6-16V 5D - AIRCO - HOGE INSTAP - UNIEKE KM STAND - NAP!

    Renault Scénic 1.6-16V 5D - AIRCO - HOGE INSTAP - UNIEKE KM STAND - NAP!

    • 2003
    • 101.776 km

    € 1.650

Meer Renault Scénic occasions

Gerelateerde forumtopics

  • Renault Scenic IV

    607
    • 12 oktober 2020

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Renault Scénic specificaties
  • Renault Scénic occasions
  • Renault Scénic video's
Advies en informatie
  • Renault Scénic tests
  • Renault Scénic gebruikersreviews
  • Renault Scénic index
PREMIUM
Renault Megane E-Tech Electric vs. Volkswagen ID3 - Dubbeltest

Renault Megane E-Tech Electric vs. Volkswagen ID3 - Dubbeltest

De nieuwe Renault Megane E-Tech is in alles een directe rivaal voor de Volkswagen ID.3, maar...

Lees meer
 

Renault Scénic reviews

  • Gebruikersreview
    Renault Scénic RX4 2.0 16V (2002)

    Renault Scénic RX4 2.0 16V (2002)

    3
    • 12 februari 2013
  • Gebruikersreview
    Renault Scénic RX4 1.9 dCi Sport Way (2002)

    Renault Scénic RX4 1.9 dCi Sport Way (2002)

    • 19 oktober 2008
  • Gebruikersreview
    Renault Scénic RX4 2.0 16V Privilège (2003)

    Renault Scénic RX4 2.0 16V Privilège (2003)

    3
    • 26 december 2007
  • Gebruikersreview
    Renault Scénic 1.6 16V Expression Luxe (2006)

    Renault Scénic 1.6 16V Expression Luxe...

    2
    • 1 mei 2022
  • Gebruikersreview
    Renault Scénic 1.5 dCi 100pk Expression Luxe (2004)

    Renault Scénic 1.5 dCi 100pk Expression...

    1
    • 28 maart 2022
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Scénic TCe 140 Intens (2019)

    Renault Grand Scénic TCe 140 Intens (2019)

    2
    • 31 oktober 2021
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Scénic dCi 110 Bose 7P (2016)

    Renault Grand Scénic dCi 110 Bose 7P (2016)

    11
    • 20 februari 2021
meer reviews
Renault Zoe - 2013 - 187.101 km - Accudegradatie

Renault Zoe - 2013 - 187.101 km - Accudegradatie

246

Halverwege 2020 is de oude Renault Clio van Robert Pennings aan vervanging toe. Bij de school...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Nieuws
    Renault Scénic Vision: klaar voor 2024

    Renault Scénic Vision: klaar voor 2024

    107
    • 19 mei 2022
  • Gebruikersreview
    Renault Scénic 1.6 16V Expression Luxe (2006)

    Renault Scénic 1.6 16V Expression Luxe...

    2
    • 1 mei 2022
  • Het afscheid van de Renault Scénic - Reportage

    Het afscheid van de Renault Scénic - Reportage

    98
    • 29 april 2022
  • Gebruikersreview
    Renault Scénic 1.5 dCi 100pk Expression Luxe (2004)

    Renault Scénic 1.5 dCi 100pk Expression...

    1
    • 28 maart 2022
  • Nieuws
    'Renaults nieuwe elektrische SUV gaat Scénic heten'

    'Renaults nieuwe elektrische SUV gaat Scénic...

    66
    • 24 februari 2022
  • Nieuws
    Renault stopt eind maart met Talisman, Scénic en Espace volgen

    Renault stopt eind maart met Talisman,...

    168
    • 4 februari 2022
  • Achtergrond
    Op zoek naar een zevenzitter voor maximaal 10.000 euro

    Op zoek naar een zevenzitter voor maximaal...

    63
    • 7 november 2021
Merk
Merk
  • Gebruikersreview
    Renault Kadjar Energy dCi 110 Intens (2015)

    Renault Kadjar Energy dCi 110 Intens (2015)

    1
    • 24 juni 2022
  • Nieuws
    Renault Laguna III - Facelift Friday

    Renault Laguna III - Facelift Friday

    45
    • 24 juni 2022
  • Achtergrond
    Een refurbished Renault: fabrikanten ontdekken tweedehands markt

    Een refurbished Renault: fabrikanten ontdekken...

    95
    • 18 juni 2022
  • Nieuws
    Kleine update voor Renault Zoe

    Kleine update voor Renault Zoe

    23
    • 17 juni 2022
  • Nieuws
    Prijzen elektrische Renault Master E-Tech Electric bekend

    Prijzen elektrische Renault Master E-Tech...

    101
    • 14 juni 2022
  • PREMIUM
    Renault Megane E-Tech Electric vs. Volkswagen ID3 - Dubbeltest

    Renault Megane E-Tech Electric vs. Volkswagen...

    • 14 juni 2022
  • Nieuws
    Renault 15 GTL (1978) - Liefhebber Gezocht

    Renault 15 GTL (1978) - Liefhebber Gezocht

    38
    • 8 juni 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden