Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Reviews
  • BMW
  • 3-serie Touring

BMW 318i Touring High Executive (2007)

autoreview

10
BMW 318i Touring High Executive (2007)
H J de Bruijn
  • H J de Bruijn13
  • Gebruikersreview
23 januari 2016 om 21:52
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

Uitvoering318i Touring High Executive
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2007
Jaar van aanschaf2013
KM-stand bij aanschaf213.000 km
KM-stand laatst257.000 km
Lezerswaardering: 82%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Goed ingereden 3-Serie Benzine

  • 257.000 km
  • 23 januari 2016

Ik heb deze Montego blauwe BMW 3-serie Touring gekocht in Augustus 2013 toen ik wat minder kilometers ging maken en mijn Audi A4 TDI uit 2001 ook wel aan vervanging toe was.

Toen ik de auto kocht stond er 213.000 km op de teller terwijl de auto nog geen 6 jaar oud was. Ik heb dit twee keer eerder gedaan bij diesels die beide dealeronderhouden waren en er netjes uitzagen. Ook bij deze BMW was er aan de buitenkant weinig tot niks te merken van de hoge km stand en onderhoud was netjes afgestempeld. Verder is de High Executive lekker uitgebreid met grote navigatie, goede sportstoelen en mooie velgen. Verder betreft het een model wat net de update van efficient Dynamics heeft gehad waardoor het vermogen van de 318i steeg van 129 naar 143pk, het verbruik gedrukt werd door technische aanpassingen waaronder een prima werkend start/stop systeem. Verbruik vind ik dan ook zeer goed te noemen. Ik haal met meestal rustige, maar af en toe sportieve rijstijl 1 op 15 in de zomer en 1 op 14 in de winter gemiddeld. Ik had een verbruik van 1 op 13 verwacht.

Ik ben inmiddels ruim 40.000 km verder en qua rijgenot geen moment spijt van mijn keuze gehad. Daar staat wel tegenover dat ik aan onderhoud meer kosten heb moeten maken dan verwacht. Na een paar duizend km in de auto begon het lampje voor olie bijvullen te branden, dus netjes een liter olie bijgevuld, maar 2.000 km later brandde het lampje weer. Niet goed.... Het begon me ook op te vallen dat de auto behoorlijk rookte, dus waarschijnlijk werd de olie ergens verbrand want er was nergens lekkage te zien.

Na een controle bij een gepensioneerde BMW specialist bleek het diverse oorzaken te kunnen hebben, dus eerst maar het goedkoopste onderdeel, het kleppendeksel, vervangen. Samen met wat andere zaken (kapotte Angel Eye kan natuurlijk niet) kostte me dat 500 euro. Dat lostte het probleem niet op, dus toen de klepseals laten vervangen voor iets van 1500 euro. Daarna was het olie lekkage euvel verholpen gelukkig en was ik weer erg blij met het strakke weggedrag en goede verbruik van de auto.

De auto leek na de operatie ook iets meer vermogen te hebben en overall ben ik ook erg te spreken over de opbouw van het vermogen, dat is mooi geleidelijk en in bochtenwerk is dat wel zo prettig. Ik kan rotondes en rondingen in snelwegen dan ook ongelofelijk hard nemen en dat tovert toch elke keer weer een hele brede glimlach op mijn gezicht.

De APK kwam de auto goed door met alleen nieuwe remblokken achter en complimenten voor de staat van de auto.

Het viel mij echter steeds vaker op dat de auto rond de 100 km/u een irritant zoemend geluid maakte, bij 110 km/u was het weg, maar met al die 100 km/u wegen in NL is dat natuurlijk geen pretje alhoewel ik dus steeds vaker 110 km/u reed. Ik. dacht eerst dat het door de banden kwam, dus nieuwe winterbanden eronder gezet, maar gezoem was er nog steeds. Na wat onderzoek bleek het om het differentieel te gaan. Ik heb een gereviseerd differentieel laten monteren via Hardeman Motorsport met extra goede Royal Purple olie en sindsdien is de Bimmer gelukkig weer heerlijk stil op elke snelheid. Zelfs bij 160 op de autobahn is het een heerlijk stille auto.

Eind van de zomer van 2015 keek ik bij toeval eens in de koelvloeistof en zag daar dat deze zwartig was met wat mayonaise vorming rond de opening... opnieuw niet goed...

Kort daarna de koppakking laten vervangen inclusief afvlakken en dat lijkt het euvel verholpen te hebben.

Al met al dus best wat (motorische) problemen gehad met de auto in twee jaar, maar desondanks heeft de auto me nooit laten staan en heb ik zelf ook het risico genomen om een auto te kopen met hogere km-stand.

Voordat ik de auto kocht heb ik redelijk wat onderzoek gedaan en al wel gehoord / gelezen dat de bobines vaak een probleem zijn bij de 318i en 320i, maar daar heb ik nog geen last van gehad gelukkig. Een BMW specialist vertelde mij dat dit euvel vooral voorkomt bij de life cycle update van modeljaar 2009, waarschijnlijk door slechtere koeling van de motor in dat model om wat voor reden dan ook.

4,0
  • Betrouwbaarheid
    4
  • Prestaties
    5
  • Comfort
    4
  • Kosten
    3
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
  • Rijd je zelf met een BMW 3-serie? Start je eigen gebruikersreview en deel je ervaringen
 
  • Houd me op de hoogte over de BMW 3-serie
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

PRIVATE LEASE BMW 3-serie

INFO
Athlon
Athlon
BMW 318i Business Edition (4D/8A)
€ 649
Stel samen ▸
Alphabet
Alphabet
BMW 318i Business Edition Plus (4D/8A)
€ 669
Stel samen ▸
Arval
Arval
BMW 318i Touring Business Edition (5D/8A)
€ 705
 
BMW 3-serie in de Private Lease Vergelijker

Uitgelicht aanbod

    BMW 320i Graphite CLIMA / NAVI / 1e EIGENAAR / i-DRIVE / YOUNGTIMER

    BMW 320i Graphite CLIMA / NAVI / 1e EIGENAAR / i-DRIVE / YOUNGTIMER

    • 2006
    • 126.562 km

    € 7.199

    BMW 3-serie Cabrio 325i High Executive*Airco*Automaat*Navi*

    BMW 3-serie Cabrio 325i High Executive*Airco*Automaat*Navi*

    • 2007
    • 289.267 km

    € 10.950

    BMW 3-serie Touring 325i Automaat Executive | Leer | Navigatie |

    BMW 3-serie Touring 325i Automaat Executive | Leer | Navigatie |

    • 2005
    • 194.200 km

    € 9.900

Meer BMW 3-serie occasions

Gerelateerde forumtopics

  • BMW 3-Serie G20/G21 | Nieuw: facelift

    496
    • 18 mei 2022

Lezersreacties (10)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • BMW 3-serie specificaties
  • BMW 3-serie occasions
  • BMW 3-serie video's
Advies en informatie
  • BMW 3-serie tests
  • BMW 3-serie gebruikersreviews
  • BMW 3-serie index
PREMIUM
BMW M440i xDrive Gran Coupe - Test

BMW M440i xDrive Gran Coupe - Test

Over het uiterlijk van de nieuwe 4-serie Gran Coupe kun je al een halve editie van AutoWeek...

Lees meer
 

BMW 3-serie reviews

  • Gebruikersreview
    BMW 320i Touring (2007)

    BMW 320i Touring (2007)

    3
    • 10 maart 2021
  • Gebruikersreview
    BMW 318i Touring (2008)

    BMW 318i Touring (2008)

    2
    • 18 juli 2019
  • Gebruikersreview
    BMW 330d Touring Dynamic Executive (2006)

    BMW 330d Touring Dynamic Executive (2006)

    5
    • 19 augustus 2018
  • Gebruikersreview
    BMW 325i Touring High Executive (2007)

    BMW 325i Touring High Executive (2007)

    4
    • 28 oktober 2017
  • Gebruikersreview
    BMW 318i Touring High Executive (2008)

    BMW 318i Touring High Executive (2008)

    • 15 november 2016
  • Gebruikersreview
    BMW 318i Touring High Executive (2007)

    BMW 318i Touring High Executive (2007)

    10
    • 23 januari 2016
  • Gebruikersreview
    BMW 318d Touring (2008)

    BMW 318d Touring (2008)

    1
    • 23 augustus 2014
meer reviews
BMW M3 – 2001 – 314.221 km - Klokje Rond

BMW M3 – 2001 – 314.221 km - Klokje Rond

Vier jaar lang stond deze BMW M3 in de tuin van de vader van Laurens Westerdijk in weer en...

Lees meer

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Gebruikersreview
    BMW 320i (2016)

    BMW 320i (2016)

    • 19 mei 2022
  • Nieuws
    BMW 3-serie facelift zonder M, met prijzen

    BMW 3-serie facelift zonder M, met prijzen

    44
    • 18 mei 2022
  • BMW 3-serie facelift - Eerste kennismaking

    BMW 3-serie facelift - Eerste kennismaking

    21
    • 17 mei 2022
  • Nieuws
    Officieel: BMW 3-serie facelift

    Officieel: BMW 3-serie facelift

    98
    • 17 mei 2022
  • BMW M3 – 2001 – 314.221 km - Klokje Rond

    BMW M3 – 2001 – 314.221 km - Klokje Rond

    • 16 mei 2022
  • Nieuws
    Gefacelifte BMW 3-serie nu ook als non-L

    Gefacelifte BMW 3-serie nu ook als non-L

    32
    • 16 mei 2022
  • Nieuws
    BMW 3-serie facelift gelekt

    BMW 3-serie facelift gelekt

    62
    • 13 mei 2022
Merk
Merk
  • Nieuws
    BMW M4 CSL: sterker, lichter, sneller

    BMW M4 CSL: sterker, lichter, sneller

    81
    • 20 mei 2022
  • Gebruikersreview
    BMW 320i (2016)

    BMW 320i (2016)

    • 19 mei 2022
  • Nieuws
    BMW M4 CSL gelekt

    BMW M4 CSL gelekt

    17
    • 19 mei 2022
  • Nieuws
    BMW 3-serie facelift zonder M, met prijzen

    BMW 3-serie facelift zonder M, met prijzen

    44
    • 18 mei 2022
  • Nieuws
    Nieuwe motorversies voor diverse BMW's

    Nieuwe motorversies voor diverse BMW's

    16
    • 18 mei 2022
  • BMW 3-serie facelift - Eerste kennismaking

    BMW 3-serie facelift - Eerste kennismaking

    21
    • 17 mei 2022
  • Nieuws
    Officieel: BMW 3-serie facelift

    Officieel: BMW 3-serie facelift

    98
    • 17 mei 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden