Volvo V40 1.9 D Europa (2000)
autoreview
Signalement
Uitvoering | V40 1.9 D Europa |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2000 |
Jaar van aanschaf | 2003 |
KM-stand bij aanschaf | 79.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
In verband met het overlijden van de Alfa bij 319.000 km op LPG was er snel een ander voertuig nodig... Het moest een middenklasser worden van max. 3 jaar oud, diesel en van een degelijk merk. Volvo!
Ik moet het eerlijk toegeven, als je wel eens in een grotere Volvo rijdt of hebt gereden, voelt de V40 wel aan als een instapmodel. Weliswaar zeer comfortabel, zelfs luxueus, maar het voelt echt niet hetzelfde als de andere modellen van Volvo.
De wegligging is niet te vergelijken met een V70 of een S80 of de Alfa 164, die ik gewend was, bijvoorbeeld. Het onderstel dreunt bij oneffenheden. Niet supers koersvast rechtuit en zeer zijwindgevoelig. De zelfontbrander doet zijn werk naar behoren, al doet hij dat, naar hedendaagse begrippen, rumoerig. Trekkracht is in vergelijking bij moderne common-rail diesels niets (190 Nm) maar voldoende om goed met het overige verkeer mee te komen.
Het interieur is comfortabel, alleen rammelen er hier en daar nogal eens zaken (ik hoor het je denken - was je toch gewend in een Alfa?). Half-leer, vier electrische ramen, ECC, CV met AB enz. enz.
En wat te denken van een gemiddeld verbruik -sinds aanschaf- van 1:16,8? Prima toch?
De enige wens is een automaat, maar dan heb ik er liever ook een cilindertje bij...
Update 23-FEB-2007:
I.v.m. auto v.d. zaak is de V40 verkocht - ik zal deze auto niet snel vergeten! Vier jaar zonder echte problemen! Wow!
PROBLEMEN
Tot nu toe hebben zich geen noemenswaardige problemen voorgedaan. Ja soms zit het slot van het portier linksachter vast als het wat kouder wordt.
Rond de 90.000 km is de ventilateur vervangen wegens een onbalans waardoor er enorme trillingen ontstonden.
Het onderhoud bestaat voornamelijk uit de reguliere kleine en grote beurt, ca. € 300-400 per keer.
juli 2006 (191.000 km):
Helaas heeft de multiriem er de brui aan gegeven tijdens het rijden (finaal aan gort) en sloeg deze kapotte riem ook nog even een dikke waterslang door - op de snelweg met 140 km/uur! Direct aan de kant en Volvo Assistance gebeld. Nieuwe riem en nieuwe slang & controle van alle poulies: € 243,00. De dealer probeert dit te verhalen op de importeur - riem was tijdig vervangen en alle draaiende delen draaiden (dus hij was niet vastgelopen). We rijden weer fluitend verder! Op naar de 200.000 km!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.