Volvo EX40 Back to Basics
Volvo EX40 Back to BasicsVolvo EX40 Back to BasicsVolvo EX40 Back to BasicsVolvo EX40 Back to BasicsVolvo EX40 Back to BasicsVolvo EX40 Back to Basics
 
Nieuws

De Volvo EX40 is goedkoper én luxueuzer dan voorheen – Back to basics

Vapour Grey is nu een optie

Goed nieuws: de Volvo’s EX40, XC40 en EC40 zijn met de facelift €2.000 goedkoper geworden. Geeft dat financiële ruimte om wat extra opties aan te vinken, of heeft de EX40 dat helemaal niet nodig?

Volvo EX40 P5 Essential - €40.995

Tenzij het over je spaargeld gaat, is de stap van €42.995 naar €40.995 eigenlijk altijd goed nieuws. Dat geldt ook voor de vanafprijs van de Volvo EX40. Deze elektrische variant is hiermee trouwens ook met afstand de goedkoopste versie van de gehele 40-familie, die voor minder geld ook nog eens in een stevig vernieuwde, gemoderniseerde vorm voor je wordt klaargezet.

Dat geldt overigens niet voor de techniek. De naam van de aandrijflijn van de elektrische XC40 is weliswaar voor de zoveelste keer veranderd, maar de ‘nieuwe’ P5 is stiekem gewoon identiek aan de versie die voorheen als Single Motor door het leven ging. Uitrustingsniveau Essential werd zelfs simpelweg onder die naam overgenomen van de versie van voor de facelift, die we in 2024 nog op dit podium tilden met een vanafprijs van €45.995. Hoezo, alles wordt duurder?

Het eerste wat vandaag opvalt, is de kleur. In 2024 was de standaardkleur nog ‘Vapour Grey’, nu is datzelfde grijs een optie van €950. In plaats daarvan krijg je de allergoedkoopste EX40 in uni-wit afgeleverd. Veel andere opties zijn er niet: naast dit wit en zwart behoren zwart en metallic-wit tegen meerprijs tot de mogelijkheden. De wielen zijn net als voorheen geheel zilvergrijs gespoten exemplaren in de maat 19-inch. Dat misstaat absoluut niet als je het ons vraagt, dus we beginnen goed.

Volvo EX40 Back to Basics

Het verschil tussen een Essential en de €3.000 duurdere Core is aan de buitenzijde niet te zien, tenzij je je Core in een andere dan de vier genoemde lakkleuren laat uitvoeren. Dat kan daar namelijk wel. De Core biedt daarnaast standaard een elektrisch bedienbare achterklep met voetsensor, een draadloze telefoonlader, fraaiere (?) ‘City Canvas’-bekleding, een elektrisch verstelbare lendensteun in de bestuurdersstoel, stoel- en stuurverwarming en een warmtepomp, plus nog wat kleinere extra’s. Dat zijn dus allemaal zaken die de Essential niet heeft, al zijn stoel- en stuurverwarming tegen een schappelijke meerprijs van €395 alsnog leverbaar. De warmtepomp heeft volgens de configurator overigens geen meetbaar effect op het verbruik of de actieradius, die in beide gevallen als 477 kilometer wordt weergegeven. Uiteraard hebben we hem alsnog liever wel dan niet, maar naar het effect is het dus gissen.

Wat heeft zo’n Essential dan wel, vraagt u? We noteren adaptieve cruisecontrol, matrix-led-koplampen, Google-infotainment in een nieuw 11,2-inch touchscreen inclusief Google Maps-navigatie, een ongetwijfeld alleraardigst audiosysteem met 8 speakers, automatisch dimmende binnen- en buitenspiegels en climatecontrol met twee zones. Veel van die zaken, waaronder de koplampen en de adaptieve cc, kreeg je in 2024 nog niet bij een Essential. De auto is in de loop der jaren dus niet alleen goedkoper geworden, maar zit ook nog beter in zijn spullen.

De keuze van de auteur

Volvo EX40 Back to Basics

'Heather Bronze' is nieuw, altijd leuk.

Ik zou mijn EX40 uiteraard graag hebben met het panoramische schuif-kanteldak, maar dat kan pas vanaf de Plus Europa en betekent dat we dan minimaal tegen een auto van €48.345 aankijken. Dat vind ik toch wat te gortig, dus negeer ik mijn drang naar frisse lucht en opteer voor een bescheidener variant. Dan gaat het echter wel over de Core, want die is zijn meerprijs mijns inziens wel waard. De Core opent niet alleen de poort naar lakkleuren als het nieuwe Heather Bronze (€950, doe maar), maar ook naar allerlei opties die bij de Essential simpelweg niet mogelijk zijn. Die opties zijn opvallend schappelijk geprijsd. Ik noem zittingverlengers voor de bestuurder en passagier die voor €300 in het mandje gaan en een middenarmsteun achter van €100 waarvoor hetzelfde geldt.

Als echte lekkernij trakteer ik mezelf nog op Harman Kardon-audio voor €670, maar daarna begint het grote inhouden. Een licht interieur is prachtig, maar met krap €1.500 toch ook wel erg prijzig. Ik houd het dus bij het standaard zwarte binnenste en zie dat ‘mijn’ in redelijkheid samengestelde EX40 al €45.715 kost, nog voordat ik over trekhaken en grotere accu’s heb nagedacht. De P5 Long Range-versie is ook nog efficiënter en komt bijna 100 kilometer verder dan de reguliere P5, maar dat kost wel €3.000 extra. Ik zeg vandaag ‘nee’, maar zou in de praktijk wellicht toch die upgrade doen. Hetzelfde geldt voor een trekhaak, want dat blijft voor krap €1.200 een prijzig, maar nuttig accessoire.

De duurste

Nu wil je vast ook nog wel even weten wat de allerduurste EX40 kost. Die P8 Performance AWD in Ultra Europa-trim staat hieronder. Voor de gelegenheid heb ik hem uitgevoerd in het groenige 'Forrest Lake' en voorzien van alle opties, maar niet van accessoires als spatlappen en dakdragers. Evengoed kost deze EX40 met zijn bijna belachelijke 442 pk, panoramadak en wollen interieur €59.730. Dat is dik €14.000 meer dan 'mijn' P5 en zelfs bijna €19.000 meer dan de basisversie.

Volvo EX40 Back to Basics

Lees ook

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.