Toyota Carina E 1.8 GLi (1997)

autoreview

Toyota Carina E

Signalement

UitvoeringCarina E 1.8 GLi
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1997
Jaar van aanschaf2001
KM-stand bij aanschaf93.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

We zijn een beetje Carina E fan. Vrijwel alle motorvarianten hebben we gereden. De eerste was een 1.6 station op benzine, deze motor vond ik te licht om een zware caravan te trekken. Daarna een 2 liter GLI liftback op gas. Die motor was erg dorstig en ook de totale kwaliteit van de auto vond ik niet zo geweldig. De GLI uitvoering beviel ons erg goed. Na anderhalf jaar hebben we deze ingeruild voor een 1.8 Executive, ook deze rijdt op gas. De auto rijdt erg prettig en op gas gemiddeld 1:11 (inclusief de ritten met de caravan). Voor zijn tijd was de auto redelijk luxe uitgerust: 2 * airbags voor, airco, electrische spiegels en voor electrische ramen. De zit voorin is erg goed, ook voor lange mensen. Ik ben zelf 1.93 en kan er goed in zitten. Achterin is de hoofdruimte beperkter. De daklijn gaat iets te snel naar beneden. Personen langer dan 1.80 kunnen achterin niet goed rechtop zitten. Bij ons zit de gastank rechts. Die neemt behoorlijk wat ruimte in beslag. Maar drie boodschappenkratten passen nog goed achterin. Toen we de auto kochten had deze geen trekhaak. Na 7.000 km met de caravan lag de auto achterin erg laag. We hebben vorig jaar zwaardere veren laten monteren. Dat is een behoorlijke verbetering. De 1.8 is overigens een erg goede caravantrekker, maar niet erg zuinig ca. 1:6 op gas.
Met een leanburn motor moet je leren rijden. Zelf vind ik het prettig, vooral als je het economy lampje in de gaten houdt rijdt de auto voordelig.Als je rond de 140 rijdt en dan gas geeft, schiet je zo door naar de 160, je komt dan namelijk buiten het leanburn bereik. Vooral leuk als je in Duitsland rijdt.
We proberen de 300.000 te halen zonder extreme kosten, of dat gaat lukken...

4,8
  • Betrouwbaarheid
    5
  • Prestaties
    5
  • Comfort
    5
  • Kosten
    4
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Toyota

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens