Jaguar Xj 6 4.2 L Series 2 Automatic (1977)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Xj 6 4.2 L Series 2 Automatic |
---|---|
Versnellingen | 4, Automaat |
Bouwjaar | 1977 |
Jaar van aanschaf | 2010 |
KM-stand bij aanschaf | 154.890 km |
KM-stand laatst | 156.000 km |
De ellende van britisch leyland
- 156.000 km
De auto is gekocht met als gedachte als hij niet goed loopt haal ik hem uit elkaar en verkoop ik de onderdelen.
De auto stond te koop bij een oudere man die hem na de zo veelste rekening echt genoeg had van de wagen. Hij was dus in en niet heel slechte maar ook niet in een goede staat. De motor liep niet mooi rond zoals de 6cil lijn motoren van jaguar normaal horen te lopen. De bekleding had zijn beste tijd gehad en naja roest is in deze auto's normaal. De vloer, raamstijlen, deuren waren toch al redelijk bevangen met de roestduivel.
Echter wat op viel is dat de auto toen hij reed echt heerlijk te rijden was. Hij is stil, vrij snel en je hebt veel ruimte in de auto. Ook de airco, centrale deur vergrendeling, electrische ramen werken prima. Drempels kent de auto niet de wielophanging neemt alle oneffenheden mooi op.
Na een kleine 500 euro er aan te hebben uitgegeven liep de motor weer als een zonnetje mooi soepel en veel trekkracht. Zuinigheid bij dit soort motoren (4.2 6Cil. met 2 carb.) hoef je niet te verwachten en eerlijkheidshalve moet ik zeggen dat ik 1 op 5 nog vrij redelijk vond op lange stukken.
Inmiddels ben ik ook overtuigd van de kwaliteiten van de jaguar uit 1977 maar ik heb nu toch besloten om de auto te gaan restaureren. Ik ben zelf begonnen met het kaal maken van de wagen en dan kom je alle foutjes van britisch leyland. Stekkers die afbreken, kabels die alleen nog maar uit groene aanslag bestaan, kilo's roest en allemaal vergaan rubber. Kort om een hele hoop werk voor een auto die zijn kosten waarschijnlijk nooit meer gaat terug verdienen.
Maar ondanks dat het blijft een pracht wagen, statig, snel, elegant en het is een auto met een eigen karakter. Dat is iets wat ik met de nieuwe modellen van jaguar minder heb.
Ik hou iedereen op de hoogte van de vorderingen en mensen die iets willen weten zijn altijd vrij om contact op te nemen met mij.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.