Skoda Octavia 1.5 TSI e-TEC 150pk Business Edition Plus (2025)
 
Gebruikersreview

Skoda Octavia 1.5 TSI e-TEC 150pk Business Edition Plus (2025)

Signalement

UitvoeringOctavia 1.5 TSI e-TEC 150pk Business Edition Plus
Versnellingen7, Automaat met dubbele koppeling
Bouwjaar2025
Jaar van aanschaf2025
KM-stand laatst17.884 km
Lezerswaardering: 40%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Wederom een prima auto

  • 2.793 km

Voor ons is dit de vierde Octavia. Deze keer in de prachtige kleur Storm Blue.
We hebben een auto samengesteld met de volgende pakketten:
- Light & View
- Winterpakket plus
- Elektrisch verstelbare voorstoelen
- Infotainmant navigatie pakket plus
- Soundsystem Canton
- Trekhaak
De auto bevalt, net als onze vorige Octavia's prima.
Wel opvallend is, dat ondanks dat we dezelfde motor hebben als onze vorige, deze een heel ander geluid maakt.
De led matrix verlichting werkt prima en geeft veel licht waarbij de borden langs de weg niet verblinden doordat het licht daar gedimd wordt.
Het automatisch inhalen op de snel werkt heel ontspannend al zou de auto wel eerder terug mogen gaan naar de rechter rijbaan.
De verkeersbodherkenning werkt ronduit slecht. Deze reageert ook op borden die voor zijstraten gelden waardoor er dus vaak verkeerde snelheden etc worden aangegeven.
Wat wel weer heel prettig is, is dat je op het touchscreen snelkoppelingen in kunt stellen om b.v. de snelheidswaarschuwing uit kunt zetten.
Waar wij ons wel heel erg aan storen, is de arrogantie van Pon. Zij vinden het niet nodig om bepaalde extra's niet in Nederland aan te bieden die wel in andere landen leverbaar zijn. Dit zijn o.a. 360 graden camera, trailer assist, automatisch inparkeren etc. Deze laatste staat wel in de Nederlandse brochure vermeld maar is niet leverbaar. Ons inziens is dat gewoon een kwestie van bewust klanten misleiden. Ze verschuilen zich achter een disclaimer die achter op de folder staat. Kennelijk willen ze niet dat Skoda te dicht bij Volkswagen komt.

Nog steeds erg tevreden

  • 17.884 km

We hebben de auto nu precies een jaar.
Ondanks dat we in principe dezelfde motor-versnellingsbak combinatie hebben als in onze vorige Octavia, is de beleving heel anders. Het enige verschil is de mild hybrid en dit doet dus erg veel in de rijbeleving. Deze combinatie rijdt altijd soepel weg, iets wat in het verleden lang niet altijd het geval was. Verder is het verbruik een stuk lager. Een verbruik van 1:17 is normaal met als uitschieters 1:22. Ik vind dit erg zuinig voor een auto van dit formaat.

Tot nu toe hebben we één keer iets bijzonders gehad. Op een gegeven moment wilde de auto niet in de achteruit versnelling. Vooruit kon wel maar was op dat moment geen optie. We hebben de auto uitgezet en opnieuw gestart en toen was het probleem verholpen. Het heeft zich na die tijd ook nooit meer voorgedaan.

Eigenlijk kunnen we geen negatieve punten opnoemen. De auto doet het gewoon uitstekend. De caravan van 1350kg is geen enkel probleem voor de auto. Het verbruik stijgt dan wel naar waarden tussen 1:10 en 1:11 maar dat is voor ons gewoon zuinig. Met onze vorige auto's konden we nooit de 1:10 halen waar zelfs 1:8 geen uitzondering was.

Als we al een verslechtering op moeten noemen t.o.v. onze vorige Octavia, is dat wel de electrische voorruitverwarming. Deze is echt een stuk minder snel dan we gewend waren.

Als de auto blijft doen zoals hij het nu doet, zullen ze van ons geen klachten horen.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lees ook

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.