Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Autotests
  • Suzuki
  • Ignis

Suzuki Ignis 1.3 GL (2001)

Cool kassie

Suzuki Ignis 1.3 GL (2001)
  • Autotest
19 juni 2002 om 00:00
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook
Intro Suzuki heeft in korte tijd het gamma flink uitgebreid. Op de AutoRAI 2001 introduceerde men de Ignis, een 'New Multi Compact'. Maar wat is nu een 'New Multi Compact'? Misschien komen we erachter als we gaan rijden.

Met de Ignis betreedt Suzuki een nieuw segment. Maar welk? Hij staat wat hoger op zijn poten als een 4x4 - maar is dat niet. Hij heeft de hoekige, doosvormige koets van een MPV - maar is ook dat eigenlijk niet. Een ander pluspunt is zijn pittige vormgeving. In onze ogen is het beslist een auto die "iets" heeft. Iets stoers, iets aparts, iets anders. Suzuki zelf noemt de Ignis een "New Multi Compact". De Ignis staat voor zo"n f 27.500 (e 12.480) in de prijslijst. Daarvoor krijg je dan in ieder geval een auto die er leuk en fris uitziet. Vooral het hoogpotige, de schuine voorruit, de hooggeplaatste achterlichten, de dakrails en de vijfdeurs-vorm maken hem smakelijk. Laten we eens instappen. Hmmm, kleine portiertjes. De instap is dan ook zowel voor als achter aan de krappe kant. De voorruit staat wat schuiner dan we bij MPV-achtigen gewend zijn. Dat staat sportief en maakt hem optisch fraaier, maar benadeelt de instap nog verder. En dan punt drie. Voor een gemiddelde Nederlander zit bij een goede zithouding de rugleuning ruim achter de middenstijl. En dat is onhandig bij het instappen. Of je schuurt met je rug langs de middenstijl of je moet je naar achteren in de stoel laten "vallen".
Maar als je dan eenmaal zit, heb je voorin voldoende ruimte. Wel zijn de zittingen van de voorstoelen aan de korte kant. Overigens liepen de meningen over het zitcomfort uiteen. Naast de gebruikelijke lengte- en rugleuningverstelling kan ook de voorzijde van de zitting nog in hoogte worden versteld en is er een verstelbare lendensteun. Het stroeve stofje houdt je goed op je plaats bij een wat sneller genomen bocht.

Leuk dashboard

De bestuurder heeft zicht op een smakelijk vormgegeven dashboard, waarbij alleen de gebruikte materialen wat tegenvallen (harde kunststoffen). Leuk detail is de donkerder getinte "console" middenop "t dashboard met klok (incl. beperkte boordcomputer), ventilatieroosters en kachelbediening. Deze laatst was in onze testauto uitgebreid met een handmatig geregelde airconditioning. Er zijn twee airbags, waarvan die voor de voorpassagier ten koste lijkt te zijn gegaan van de inhoud van het dashboardkastje. Gelukkig wordt dit deels goedgemaakt door de vele bakken en vakjes in het interieur. Door het niet verstelbare stuur is er zicht op een goed overzichtelijk instrumentenpaneel. De buitenspiegels zijn elektrisch verstelbaar en de voorportierruiten gaan elektrisch op en neer.
Beenruimte achterin? Tieners en volwassenen kunnen alleen zitten met de knie"n naast de voorrugleuningen, waarbij de voeten wel onder de voorstoelen passen. Daarbij heeft je rug een absoluut verkeerde houding en drukt je hoofd tegen de hemel. Dat de rugleuning van de achterbank in hoek verstelbaar is, is dan ook eigenlijk alleen een theoretisch detail. En als u kleine kinderen hebt, neem dan het kinderstoeltje mee als u gaat proefrijden. Wij hebben zo onze twijfels of forsere exemplaren wel passen. Ook de kofferruimte houdt niet over. Suzuki ziet de Ignis als een "fun-car", dus rijplezier staat voorop. Dat begint al met een 1,3 liter 16-kleppen motortje met een vermogen van 83 pk (61 kW) en een koppel van 110 Nm bij 3.500 toeren. Het is een fel vierpittertje, dat goed aan het gas hangt. Wel is hij wat nerveus en "piekig", waarbij vooral wegrijden en rustig rijden in de eerste versnelling al snel tot "bokkig" gedrag leiden, want ook de aangrijping van de koppeling is ons insziens niet helemaal optimaal. De motor snerpt lekker en klimt snel in de toeren. Door deze sportieve klank lijkt hij rumoeriger en sneller dan hij in werkelijkheid is. Eenmaal rijdend valt al direct de stevige, nee, harde vering op. Als een plank gaat hij vlak door de bocht, de bestuurder verleidend tot steeds hogere bochtsnelheden. Maar het is niet alles rozengeur en maneschijn. Want bij de minste oneffenheid in het wegdek voel je het onderstel stoten, schokken of dompen. En dat ligt heus niet aan een korte wielbasis. Maar voor de rest: een heerlijk scheurijzertje, dat ons sterk doet denken aan de eerste Swift GTI. Een ideaal karretje om aan het eind van een drukke werkdag even de zinnen te verzetten om wat bochtige binnenweggetjes.

Signalement

Merk Suzuki
Model Ignis 1.3 GL
Carrosserie 5-deurs, hatchback
Transmissie 5 versnellingen, handgeschakeld
Aandrijving voorwielaandrijving
Prijs € 12.149

Specificaties

Brandstof benzine
Motor 4-cil. in lijn
Cilinderinhoud 1.328 cc
Maximaal vermogen 61 kW / 83 pk bij 5.500 tpm
Maximaal koppel 110 Nm bij 3.500 tpm
Inhoud brandstoftank 41 l
Lengte / breedte / hoogte 3.615 mm / 1.595 mm / 1.540 mm
Wielbasis 2.360 mm
Massa leeg 890 kg
Laadvermogen 540 kg
Aanhangermassa geremd / ongeremd 800 kg / 350 kg
Banden165/70R14Prijzen
Topsnelheid 160 km/h
Acceleratie 0-100 km/h 10,9 s (fabrieksopgave: 11,4 s)
Acceleratie 80-120 km/h in 4/5 14,3 s / 22,0 s
Brandstofverbruik 6,4 l/100km
CO2-uitstoot 150 g/km
Uitgebreide specificaties
  • Houd me op de hoogte over de Suzuki Ignis
Suzuki Suzuki Ignis

PRIVATE LEASE Suzuki Ignis

INFO
Suzuki
Suzuki
Suzuki Ignis 1.2 Smart Hybrid Comfort (5D/5H)
€ 272
Stel samen ▸
Athlon
Athlon
Suzuki Ignis 1.2 Smart Hybrid Comfort (5D/5H)
€ 289
Stel samen ▸
ANWB
ANWB
Suzuki Ignis 1.2 Select (5D/5H)
€ 294
Stel samen ▸
Arval
Arval
Suzuki Ignis 1.2 Smart Hybrid Comfort (5D/5H)
€ 298
 
Suzuki Ignis in de Private Lease Vergelijker

Uitgelicht aanbod

    Suzuki Ignis 1.3-16V GS stuurbekrachtiging elektrische ramen cv op

    Suzuki Ignis 1.3-16V GS stuurbekrachtiging elektrische ramen cv op

    • 2001
    • 171.000 km

    € 999

    Suzuki Ignis 1.3-16V S-Limited Airco | Audio | Lichtmetaal |

    Suzuki Ignis 1.3-16V S-Limited Airco | Audio | Lichtmetaal |

    • 2003
    • 146.564 km

    € 2.480

    Suzuki Ignis 1.5-16V GLS Lage Kilometerstand

    Suzuki Ignis 1.5-16V GLS Lage Kilometerstand

    • 2003
    • 133.521 km

    € 2.499

Meer Suzuki Ignis occasions

Gerelateerde forumtopics

  • Suzuki Ignis

    90
    • 26 mei 2020
Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Suzuki Ignis specificaties
  • Suzuki Ignis occasions
  • Suzuki Ignis video's
Advies en informatie
  • Suzuki Ignis tests
  • Suzuki Ignis gebruikersreviews
  • Suzuki Ignis index
PREMIUM
Suzuki S-Cross vs. Nissan Juke vs. Opel Crossland - Triotest

Suzuki S-Cross vs. Nissan Juke vs. Opel Crossland - Triotest

De Nissan Juke wordt terecht gezien als de auto die de compacte cross-over op de kaart zette....

Lees meer

Gerelateerde reviews

  • Gebruikersreview
    Suzuki Ignis 1.2 Smart Hybrid Style (2022)

    Suzuki Ignis 1.2 Smart Hybrid Style (2022)

    6
    • 13 april 2022
  • Gebruikersreview
    Suzuki Ignis 1.2 Smart Hybrid Stijl (2018)

    Suzuki Ignis 1.2 Smart Hybrid Stijl (2018)

    • 13 maart 2021
  • Gebruikersreview
    Suzuki Ignis 1.2 Allgrip Smart Hybrid Select (2020)

    Suzuki Ignis 1.2 Allgrip Smart Hybrid Select...

    5
    • 3 januari 2021
  • Gebruikersreview
    Suzuki Ignis 1.2 Smart Hybrid Stijl (2017)

    Suzuki Ignis 1.2 Smart Hybrid Stijl (2017)

    4
    • 13 februari 2020
  • Gebruikersreview
    Suzuki Ignis 1.3 GLS Diesel (2003)

    Suzuki Ignis 1.3 GLS Diesel (2003)

    5
    • 5 juni 2019
  • Gebruikersreview
    Suzuki Ignis 1.2 Stijl (2018)

    Suzuki Ignis 1.2 Stijl (2018)

    8
    • 3 mei 2019
  • Gebruikersreview
    Suzuki Ignis 1.2 Stijl (2018)

    Suzuki Ignis 1.2 Stijl (2018)

    13
    • 2 mei 2019
meer reviews
Test: Suzuki S-Cross

Test: Suzuki S-Cross

73

De nieuwe Suzuki S-Cross vervangt een model dat in feite al uit 2013 stamt. De aflossing komt...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Suzuki Ignis Sport ZR2 - Blits Bezit

    Suzuki Ignis Sport ZR2 - Blits Bezit

    • 8 juni 2021
  • Nieuws
    Facelift Friday: Suzuki Ignis (2003)

    Facelift Friday: Suzuki Ignis (2003)

    11
    • 18 december 2020
  • Nieuws
    Suzuki Ignis iets goedkoper

    Suzuki Ignis iets goedkoper

    23
    • 3 november 2020
  • Dacia Sandero Stepway – Suzuki Ignis - Dubbeltest

    Dacia Sandero Stepway – Suzuki Ignis -...

    • 19 juni 2020
  • Nieuws
    Back to basics: Suzuki Ignis (2020)

    Back to basics: Suzuki Ignis (2020)

    38
    • 2 mei 2020
  • Suzuki Ignis 1.5-16V Sport - Op de Rollenbank

    Suzuki Ignis 1.5-16V Sport - Op de Rollenbank

    • 23 april 2020
  • Nieuws
    Dít kost de gefacelifte Suzuki Ignis

    Dít kost de gefacelifte Suzuki Ignis

    20
    • 20 maart 2020
Merk
Merk
  • Nieuws
    Duitse justitie doet inval bij Suzuki wegens sjoemeldiesels

    Duitse justitie doet inval bij Suzuki wegens...

    88
    • 28 april 2022
  • Nieuws
    Suzuki Alto (1989) – In het Wild

    Suzuki Alto (1989) – In het Wild

    35
    • 25 april 2022
  • Achteruitkijkspiegel - 'De 7-serie is objectief lelijk'

    Achteruitkijkspiegel - 'De 7-serie is objectief...

    65
    • 23 april 2022
  • Nieuws
    Suzuki S-Cross met hybride aandrijflijn

    Suzuki S-Cross met hybride aandrijflijn

    9
    • 12 april 2022
  • Nieuws
    Suzuki S-Cross - Back to Basics

    Suzuki S-Cross - Back to Basics

    23
    • 9 april 2022
  • Nieuws
    Toyota Glanza is minder Baleno

    Toyota Glanza is minder Baleno

    19
    • 15 maart 2022
  • Nieuws
    Suzuki Swift Cabrio (1992) - Liefhebber Gezocht

    Suzuki Swift Cabrio (1992) - Liefhebber...

    24
    • 11 maart 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden