BMW 525d Touring High Executive (2013)
Rijplezier met vier
De Touring toont het overbekende familiegezicht van de Beierse fabrikant. Dat wil nog niet zeggen dat de BMW een dertien-in-een-dozijnverschijning is. Stoer en krachtig, maar tegelijk ook elegant is deze degelijke Duitser. En juist omdat hij zo herkenbaar is als BMW, wekt hij vertrouwen. Uit alles wordt meteen duidelijk: deze auto stelt je niet voor verrassingen, ook niet in het interieur. Daar voel je je algauw thuis in een omgeving die we kennen van zo'n beetje elke BMW. Maar het wordt er nergens spannend en de zwarte kunststof knopjes doen zelfs ouderwets aan. Handig is dat je met één knop de verkeersinformatie kunt oproepen. De bediening met de bekende centrale bedieningsknop iDrive is logisch en snel. Daarnaast heeft de 5-serie Touring een groot beeldscherm voor het infotainment en ook herkent de BMW onze met een kabeltje aangesloten iPod meteen.
Vernuftige constructie
Op de achterbank heb je voldoende beenruimte. Het interieur voelt sowieso ruim aan, ook in de breedte. De bagageruimte is met 560 liter lekker royaal en daar is het bij stationwagons toch (ook) om te doen. De auto heeft een railsysteem in de laadvloer om spullen vast te zetten en het omklappen van de achterbank gaat gemakkelijk en snel. Je hoeft niet altijd de achterklep te openen om bij je bagage te kunnen. De 5 Touring biedt de mogelijkheid om alleen de achterruit te openen. Bovendien is het oprolbare afdekzeil vernuftig geconstrueerd, zodat je bij het openzwaaien van de klep maximale toegang tot de bagageruimte hebt.
Met zijn potente verschijning belooft de stationwagon een sportief rijkarakter. Die belofte maakt hij geheel waar. Onder de motorkap zit de krachtigste versie van BMW's 2,0-liter viercilinderdiesel met 218 pk en 450 Nm. Onder alle andere omstandigheden, zoals een inhaalmanoeuvre op de grote weg, voelt de BMW krachtig aan. Achter de krachtbron zit een voorbeeldig functionerende achttrapsautomaat. Jammer is wel dat de hendel die BMW voor zijn automaat heeft bedacht niet echt logisch en prettig werkt.
De Duitser is gezegend met een solide wegligging. Hij biedt veel raffinement als het gaat om precisie, gevoel en communicatie in de besturing. Hij ligt koersvast als een diesellocomotief op de rails en biedt ook op lange afstanden de ultieme rust in het weggedrag. Mede dankzij luchtvering met automatische niveauregeling biedt de auto een prima veercomfort.
Onze High Executive heeft onder meer leren bekleding, stoelverwarming, parkeersensoren, xenonkoplampen en navigatie. Verder kun je kiezen voor opties als internettoepassingen, een head-updisplay, een nachtzichtcamera en andere nuttige veiligheidsvoorzieningen, zoals rijstrookbewaking.
Oordeel
De BMW biedt in alle opzichten de topkwaliteit die je verwacht. Hij heeft een krachtige, soepele motor, rijdt prima en biedt veel ruimte.
Signalement
Merk | Bmw |
---|---|
Model | 525d Touring High Executive |
Carrosserie | 5-deurs, stationwagon |
Transmissie | 8 versnellingen, sequentiële automaat |
Aandrijving | achterwielaandrijving |
Nieuwprijs | € 73.401 |
Specificaties
Brandstof | diesel |
Motor | 4-cil. in lijn |
Cilinderinhoud | 1.995 cc |
Maximaal vermogen | 160 kW / 218 pk bij 4.400 tpm |
Maximaal koppel | 450 Nm bij 1.500 tpm |
Inhoud brandstoftank | 70 l |
Lengte / breedte / hoogte | 4.907 mm / 1.860 mm / 1.462 mm |
Wielbasis | 2.968 mm |
Massa leeg | 1.725 kg |
Laadvermogen | 685 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 2.000 kg / 750 kg |
Banden | 225/55R17Prijzen |
Topsnelheid | 237 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 8,3 s (fabrieksopgave: 7,1 s) |
Acceleratie 50-80 km/h in D | 3,3 s |
Acceleratie 80-120 km/h in D | 6,1s |
Brandstofverbruik | 4,9 l/100km |
CO2-uitstoot | 129 g/km |
Had je deze auto's al gezien?

BMW 5-serie Touring 520i Executive AUT LEDER NAVI NAP
- 2015
- 223.580 km

BMW 5-serie Touring 520i Executive | Ned. Auto | Automaat | PDC voor, achter |Bi xenon |
- 2015
- 106.494 km

BMW 5-serie Touring 520i 184 PK|M-Sport Executive|Org NL|1ste Eig|Leder|Navi Pro|Xenon|Dealer Onderhouden
- 2015
- 135.900 km
Lees ook
BMW 520dA (2017) Touring vs. Volvo V90 D4 (2017) - Occasion Test
Rij-impressie BMW 5-serie (en voorgangers)
Test: Ford Ranger PHEV - plug-in pick-up met voor dit genre behoorlijk wat hightech
Crossen met Suzuki Swift AllGrip: dubbel uniek
Beter dan het origineel - Tesla Model Y vs. Xpeng G6
Gerelateerde forum topics
Lezersreacties (66) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.