Ook elektrische modellen van Nissan ontkomen niet aan een Nismo-behandeling. Na de Nismo-versie van de Ariya is er nu de sportieve Leaf Nismo. Die zal ongetwijfeld duurder zijn dan elke andere versie, maar heeft desondanks juist de goedkope achterlichten.
Wie Nismo zegt, denkt ongetwijfeld aan de extra scherpe versies van bijvoorbeeld de Nissan 350Z, 370Z en Skyline die door Nissans motorsportafdeling onder handen zijn genomen. Nissan Motorsport stort zich echter op veel meer dan enkel in de basis al dynamische modellen. Zo bestaan er van de X-Trail, Aura en zelfs van de elektrische Ariya varianten met Nismo-dna. Ook de nieuwe Leaf heeft nu een Nismo-versie.
De Nissan Leaf Nismo krijgt er geen vermogen bij en is dus net als alle andere varianten 177 pk of 217 pk sterk. Wel krijgt de cross-over een setje Nismo-specifieke veren, stabilisatorstangen en rubbers. De Leaf Nismo is dan ook vooral strakker dan een reguliere Leaf. Hij staat op Michelin Pilot Sport 5 banden die om lichtgewicht 19-inch aluminium wielen van Enkei zijn gevouwen. De Nissan Leaf Nismo krijgt ook een nieuwe rijmodus. Die heet niet al te geïnspireerd 'Nismo' en moet de Leaf een directer karakter geven.
De Nissan Leaf is er ook met verlichting in de achterklep. De Nismo-versie heeft dat niet.
Natuurlijk ontkomt de Nissan Leaf Nismo niet aan een reeks uiterlijke extraatjes. Hij heeft een eigen achterbumper, lipjes, spoilers en randjes rondom en tussen de achterlichten zit een relatief grote achterspoiler. Over die achterlichten moeten we het even hebben. De Leaf Nismo heeft verrassend de eenvoudigere set achterlichten die op alle varianten behalve de duurste zit. De Leaf is er immers ook met verlichting in de achterklep. Dat zien we op de Nismo-versie niet.
Of en wanneer de Nissan Leaf Nismo naar Nederland komt, is nog niet bekend.






