Volvo V40 1.8 Comfort-Line (1996)

autoreview

Volvo V40

Signalement

UitvoeringV40 1.8 Comfort-Line
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1996
Jaar van aanschaf1999
KM-stand bij aanschaf110.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

De Volvo V40 1.8 G3 is een ideale reisauto.Hij is ruim, stil en heeft perfecte stoelen voor de langdurige zit. Bij 333.000km nog steeds geen olieverbruik. Een perfecte,economische gasauto met een verbruik van 1ltr.gas op 11,5 a 12km. Overigens de 1.8 motor is uiterst geschikt om op autogas(G3)te rijden, dit geeft een vertrouwd en zeker gevoel.(info:AISB te Baarlo).

Twee opvallend feiten zijn op het gebied van economisch rijden te melden: Bandenmaat en bougies.
De V40 heeft standaard de bandenmaat 195/55/15, maar deze maat is geen standaardmaat binnen de bandenwereld, dus beduidend duurder en daarbij komt dat door die breedte de band(en)een zeer korte looptijd heeft/hebben, men hoort b.v. de voorbanden letterlijk afslijten en door de wrijving en de breedte word het verbruik behoorlijk verhoogd. Welnu, de oplossing: 185/55/15 !!!!(zie handleiding onder banden)

Op de bougies van Volvo en NGK loopt de motor van de V40 1.8 niet vloeiend, met als resultaat: beperkt motorvermogen en hoog brandstof-verbruik(1:8,5/lpg).
De oplossing:de bougie 14GR-8CTU of de 14 FGR-7CTU(speciaal voor LPG)van BERU !!!

Het extra onderhoud is pas begonnen rond 195.000km. Op een trip naar Zweden, ging de linker stroombobine van twee cylinders kapot. Deze en de katalysator moesten vervangen worden (verzekeringsgeval)
Toen de distributieriem (elke 120.000 km)vervangen moest worden, zijn ook O-ringen aan LPG-verstuivers, de thermostaat en de remschoenen achter vervangen 234000km.)
2x veer en schokbreker achter (264500km.)
Accu 60Ah (288500km.)
Remschrijven en remblokken voor, de Eerste (288500km.)
Schokbrekers voor (290500km.)
Rechter stroombobine voor 2 cylinders (306500km.)
Koppeling:drukgroep,plaat,lager en Uitlaat:achterste demper (308500km.)

Het is prachtig om met zijn betrouwbare auto te blijven rijden op de afschrijvings-kosten van een nieuw auto.(onderhoud, brandstof,mrb,verzekering)

Op naar de 455.000km.

Wordt vervolgt

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.