Volkswagen Touran 2.0 TDI 140pk Highline (2005)

autoreview

Volkswagen Touran
Volkswagen TouranVolkswagen TouranVolkswagen TouranVolkswagen TouranVolkswagen TouranVolkswagen TouranVolkswagen TouranVolkswagen Touran - interieurVolkswagen Touran - interieurVolkswagen Touran - interieurVolkswagen Touran - interieur

Signalement

UitvoeringTouran 2.0 TDI 140pk Highline
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2005
KM-stand bij aanschaf7 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Na veel testritten en technisch vergelijken van de verschillende MPV uitvoeringen, toch weer gekozen voor de degelijkheid van een volkswagen. Een terechte goede keuze. Na twee keer een Passat van 90 en 100 PK naar de Touran met 140PK Wat een genot, die trekkracht, blijft doorstomen tot z’n topsnelheid. Uitstekende motor voor lekker relaxed cruising of strak en sporting sturen. Wegligging is prima met straffe vering, die goed comfort geeft op onze Nederlandse wegen met dito maximum snelheid, maar op de bekende beton Autobahnen bij onze oosterburen, en bij hogere snelheden, blijkt de demping net iets te stug. Heb je geen rugklachten, dan krijg je deze alsnog, ondanks de voortreffelijke stoelen en zitpositie. Toch blijft het onderstel, ook op dit soort wegen en met hoge snelheden, prima op koers.

Kortom, goede keuze voor degenen die naast ruimte, wat hoger zittend, degelijk aanvoelde en een strak sturende midi-mpv wensen. Uiteraard wel een beetje aankleden.
Tip: multi-functioneel stuurwiel, inklapbare buitenspiegels en park-distance; zeer handig.

In tegenstelling tot eerdere reviews: geen problemen met hoog olieverbruik.

PROBLEMEN

De 140 pk TDI is volgens mijn ervaring door de nieuwe emmissiebepalingen teveel afgeknepen. Mijn klacht: wisselend verbruik, onrustige loop rond de 2000 toeren en af en toe hikjes. Met de laatste software versie voor de 140PK en het nazien van het EGR systeem, is het probleem grotendeels opgelost. De boosdoener is natuurlijk de EGR.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.