Volkswagen Touran 1.9 TDI 105pk Trendline (2004)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Touran 1.9 TDI 105pk Trendline |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2004 |
Jaar van aanschaf | 2008 |
KM-stand bij aanschaf | 60.000 km |
KM-stand laatst | 62.000 km |
ERVARINGEN
- 62.000 km
Er moest een rationele familiediesel komen om de andere rationele familiediesel wegens trouwe dienst (315000 km) te vervangen. Diesel vanwege woonachtig in Frankrijk, alwaar ik dit buitenkansje voor 14900 Euro bij de Opeldealer zag staan.
Exacte uitvoering: \"Confort\" (komt ongeveer overeen met Trendline) inclusief opties Climatronic (automatische airco 2 zones), Imola lm-velgen en het \"kleine leerpakket\" (stuur, pook, handrem).
Geaarzeld tussen de 105 en de 140 pk, maar de 105 biedt zo veel koppel en souplesse dat hij ruimschoots voldoende is voor de ongeveer 1,5 ton, ook op lange snelweghellingen. De acceleratiecijfers op papier lijken wat mager (13.2 s) vergeleken met de ogenblikkelijke duw in de rug die je krijgt als je het gas intrapt, zelfs onder de 1500 toeren. Alleen bij volle bepakking (evt met caravan) zou je misschien een 140 pk nodig kunnen hebben (ach, wat is nodig hebben), maar voor die paar dagen per jaar moet je wel een hoger verbruik voor lief nemen, want ook al spreekt dat niet uit de cijfers bij 90 km/u constant, met de 140 pk ga je gewoon sneller rijden.
De motor bevalt dus uitstekend. Ook al is het niet de stilste bij het accelereren (maar zeker niet hinderlijk) en ook al is het geen toerenmachine: boven de 3000 toeren is de puf er wel uit en had je al in een hogere versnelling moeten zitten, in tegenstelling tot bv de Renault DCi-motoren die enthousiast tot boven de 4000 gaan... maar als je dat regelmatig doet kijkt je verbruiksmeter je streng aan. De Touran TDI is zuinig en zet tegelijkertijd aan tot zuinig rijden. De 6-bak had van mij nog wel langer mogen zijn. Bij 150 km/u (op de Franse snelweg een vrij normale kruissnelheid tussen de radars in) draait hij in 6 ongeveer 3200-3300 toeren (tegen 3600 toeren in 5 in de oude Mondeo), dat rijdt mooi relaxed maar er is koppel genoeg voor een langere 6. Dat de bak vrij kort is leidt er overigens toe dat je je voor je gevoel de blubber schakelt zo gauw je wat snelheid maakt: bij 70 in de 5 en bij 90 alweer in de 6. Om snel in te halen (80-120) is het genoeg om terug naar 5 te gaan, de 4 heb je gewoon niet nodig buiten de stad.
De wegligging is Duits-strak, volgens de Fransen erg oncomfortabel, maar het geeft de vrij hoge Touran wel een bijzonder goed weggedrag nagenoeg zonder overhellen. De wegligging is zeker zo goed als de Mondeo (indertijd een referentie en natuurlijk een stuk lager) terwijl de demping véél beter is.
Sturen en schakelen gaat erg prettig en exact, een enorm pluspunt van de Touran ten opzichte van grote concurrent de Scénic die het op dat punt zwaar laat afweten (heb 300 km Scénic gestuurd).
Zoals vele testers ben ook ik een beetje teleurgesteld over de afwerking, met name de plastics die erg snel beschadigd raken (handgrepen, kofferbak), maar misschien liggen de verwachtingen gewoon te hoog, het is nu eenmaal geen Passat of Audi. Ten opzichte van de meeste concurrenten is de Touran wel degelijk goed geplaatst. Hendels, knoppen, stoelen etc zijn solide en laten zich goed bedienen. Ergonomisch is alles tip-top, vooral als je in het donker in de auto stapt als je hem nog niet lang kent, merk je dat er goed over nagedacht is: alles is duidelijk en makkelijk te vinden.
Over het uiterlijk valt lang te twisten: ik vind hem erg klasse, zeker in deze schitterende kleur met lm velgjes eronder.
PROBLEMEN
- 62.000 km
De warme start is niet zo briljant, i.t.t. de koude, kennelijk een bekend verschijnsel op het Touran-forum.
Ventilatieroostertje voor de achterpassagiers niet bestand tegen kindervoetjes: eruit gewipt - slecht design.
Armsteun tussen voorstoelen schuift naar voren en naar achter, kennelijk hoort dat zo om volstrekt onduidelijke redenen - slecht design.
Uit deze 3 onnozele details moge blijken, althans voorlopig, dat de rest van de auto een uiterst goed design is...
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.