Toyota MR2 1.8 16v VVT-i (2004)
 
Gebruikersreview

Toyota MR2 1.8 16v VVT-i (2004)

Signalement

UitvoeringMR2 1.8 16v VVT-i
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2026
KM-stand bij aanschaf183.675 km
KM-stand laatst183.675 km
Lezerswaardering: 95%Keuze van de redactie
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Nummer drie

  • 183.675 km

Toyota nummer drie. Het is er per toeval van gekomen.

Deze MR2 werd bij een vriend van mij ingeruild op een BMW Z4, en is zodoende bij mij terecht gekomen. Paar kleine aandachtspuntjes, maar daar was de prijs ook naar. Ik was niet actief op zoek naar een extra auto, maar dacht de laatste tijd wel steeds vaker terug (nostalgie..) aan mijn eerste auto en hoe het autorijden vroeger was. Dus het pure autorijden met een atmosferische motor, zonder veiligheids- of assistentiesystemen en een lichtgewicht auto die op rijplezier is ontwikkeld. Toevallig gekscherend gaan marktplaatsen wat een MX-5 NA en een MR2 SW20 tegenwoordig kost, daar viel mijn mond van open. Daarbij viel me ook op dat zelfs de relatief onbeminde MR2 Spyder inmiddels flink in waarde is gestegen en langzaam 'ontdekt' wordt door de autoliefhebber. Toen deze auto een paar dagen later op mijn pad kwam, voelde het een beetje alsof het zo had moeten zijn.

Ik ben bij de auto gaan kijken, hij stond na de inruil al een poosje op dezelfde plek en was niet schoongemaakt. Paar kleine minpuntjes, wat me in eerste instantie nogal tegenstond. Dit komt echter ook omdat ik inmiddels verwend ben met relatief nieuwe auto's die géén mankementen en/of zichtbare slijtage hadden. Ik heb er de nacht na de proefrit toch wel even wakker van gelegen. Meestal ben ik vrij rationeel in dit soort aankopen, en koop ik zeker niet iets zonder dat ik weet waar ik aan begin. Dat is ook de reden dat ik al eerder een E36 M3, een Honda Integra Type-R en een japanse Impreza WRX STI Version 6 heb laten staan. Auto's die ik vanwege de waardestijging daarna nooit meer kan of wil kopen, en waar ik soms toch wat spijt van heb dat ik ze niet heb gekocht.

Onder het mom van "nu kan het nog" ben ik nu dan toch maar (voor zover dat gaat met een Toyota) in het diepe gesprongen en heb ik hem gekocht. Belangrijke voorwaarde van mij (en mijn vrouw) was wel dat hij in onze garage past en dat hij daar het liefst niet in de weg staat, een kleine auto was dus een pré.

Deze MR2 komt uit 2004 en betreft het gefacelifte model. Dat wil zeggen, een paar technische verbeteringen en ook een letterlijk facelift met andere bumpers en lichtunits. De auto komt oorspronkelijk uit Wallonië en heeft daar tot 2022 / 180.000 kilometer gereden en is toen altijd door de Toyota dealer onderhouden. Alleen de velgen zijn niet origineel, deze zijn 17 inch, een goede 2 maten groter dan wat er aan de voorzijde origineel onder hoort. Naast dat het er niet uit ziet (8-spaaks) vind ik het ook niet lekker rijden. Wat ik verder heb ontdekt:

- Motorblok zweet olie bij de pakking van de distributiekettingspanner
- Distributiedeksel zweet olie of is nattig van de olie van bovenstaande
- Remmerij voorzijde behoorlijk verroest (vanwege stilstand)
- Lederen bies deurpaneel van passagierszijde laat los
- Vergrendelclips van de "emmer" in de Frunk beschadigd
- "Pull" afdekkapje van vergrendeling sofftop mist
- Aftermarket velgen wisselen (17") naar origineel of een degelijk setje 15"

Al met al dus wat kleine dingen die gedaan moeten worden en waar een relatief handige sleutelaar zoals ik een leuke uitdaging in ziet. Mocht dit allemaal mee vallen en de auto me bevallen, dan sluit ik niet uit dat hij nog wat meer omgebouwd wordt naar een leuke 'weekendauto' die af en toe een paar rondjes circuit mee pakt. Voor dagelijks gebruik hebben wij nog twee andere Toyota's.

Ik zal jullie verder op de hoogte houden van de vorderingen en het verdere verloop van dit avontuur.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lees ook

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.