Toyota Corolla 1.8 16v VVTL-i Linea T Sport (2004)

autoreview

Toyota Corolla
Toyota CorollaToyota CorollaToyota CorollaToyota CorollaToyota CorollaToyota CorollaToyota Corolla - interieurToyota Corolla - interieur

Signalement

UitvoeringCorolla 1.8 16v VVTL-i Linea T Sport
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2008
KM-stand bij aanschaf156 km
KM-stand laatst82.300 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Het lauwe hatchje

  • 30.800 km

Vijf jaar geleden was dit een snel bakkie, nu is 141 kw een gemiddelde geworden. Het was een wagen die door Toyota Europe was ingehouden, nadat een koper in 2005 geen bankgarantie kon voorleggen. Maar zijn historie gaat verder terug. Hij heeft ooit 'beurzen gedaan'. Enfin... een drietal moeten er het geweest zijn. Hij is dan opgekocht door de firma waarvan ik hem gekocht heb op 01 december 2008. Het is de standaardfoto, maar het is precies dezelfde als op de foto. 1 verschil misschien : binnenin leder, dus de pook is ook met leder overtrokken, dat is alles.
Voordelen : www.zeperfs.com zegt het al: hij gaat sneller dan de opgegeven 8,4 seconden naar de 100, het gemiddelde van de testverslagen kwam op 7,4 seconden. Maar dat zal ik misschien ooit eens proberen, maar daar zal het bij blijven. 16,9 seconden van 80-180 als je door de versnellingen raast is misschien interessanter. Maar ik kocht hem niet enkel voor de snelheid, de anoniemiteit en het comfort, waren ook belangrijk. De badge vooraan, schuif je er zo af, handig.
Nadelen ? Ja! Lawaai, 3600 rpm op 120 in 6de. Tussen 3000 en 4000 zit je met een geluidsfrequentie die de hele cabine vult en niet aardig is om naar te luisteren. Zet hem in 5de, en dan klinkt een prachtige sound, maar je verbruik loopt mee omhoog, natuurlijk. Autoweek zei : deze wagen heeft een 7de versnelling nodig, en ze hadden gelijk.
Nu iets (on)praktisch: de normale Corolla's E12 hebben een beep als de lichten aan zijn en de deur gaat open. Hier hebben ze (waarschijnlijk) dat circuitje gebruikt om het constante beepje bij de achteruitversnelling te laten klinken. Gecombineerd met de optitronklokken, is er enkel een groen lampje die zegt dat de lichten branden. Ik woon in Polen, en daar rijden ze met lichten aan overdag, vervelend.
Dat komt omdat de motor gemaakt werd door Yamaha (high rev), en dan zijn ze later beginnen nadenken over die versnellingsbak. Een hefboompje of zo, daar was het even te laat voor, het beepje dan maar. Jonge gasten die een stoplichtsprintje willen doen, met de radio luid, achteruit zit naast 1, en BAM tegen de wagen erachter.... mogelijk.

De kwaliteit van het leder vind ik dun, misschien komen er later problemen van, alvast goeie 'overtrekken' gekocht.

Ik gebruik de wagen alsof ik met een 1.6 zou rijden, en rijd eigenlijk vaak expresswegen of kleine wegen. Alleen als ik naar Belgie rijd, autostrade. VVTI motoren hebben de neiging tot hoog olieverbruik, momenteel is dit nog niet het geval. De 'l' staat voor 'lift' en dat betekent dat er 'valve lifting is involved', vanaf 6200 rpm, en dan gaan zijn klepjes op 272 graden open en verbranden wat meer benzine. Ik zie dit louter als kers op een taart.
Progressieve electrische stuurbekrachtiging : leuk, maar je voelt niet echt dat organische van het rijden (vgl Lancer glxi hiervOOr, en ook de Audi 80- had er zelf GEEN), zelfs vaag boven de 180 km/h.
En je voelt al minder, want de 'suspension is wel iets harder, maar vooral op comfort ingesteld' volgens de boekjes, tel daar zo'n 15 procent hardheid bij en je hebt een beeld. Het is geen gocart als de Mini of de MPV-vormige Honda Civic uit die periode.

Klein onderhoud wordt voorzien om de 15000 ik doe 10 000.
Groot : 30 000 ik hou het op 20 000. Steeds tot 2400 bij minder dan helft op watertemp. en 10' 2600 max rpm op helft watertemp meter, daarna kun je ervan uitgaan dat de olie warm genoeg is, want olietemp ontbreekt :(. Verbruik komt bij mij tussen 7,3 en 7,6 op 100. Tenzij ik (1x per jaar) door Duitsland ga, 9,5- 9,8. Resp. 1 op 13 a 14 en 1 op 10,2, laten we stellen.

Kosten : een nieuwe voorgril, een duif aangereden aan 70 km per uur, en de harde plastic brak onder de kille winterkou. Goeie raad : koop geen piratenstuk, want dat past niet, maar bestel die van de 1,6, want je betaalt het logo niet.

Verder nog niets, maar hij is nog jong.

Intussen 48420 km, niets nieuws, rijdt nog altijd lekker. Ben intussen in België terug, na 2 jaar in Polen te hebben gewoond. Moet opnieuw in België worden gekeurd, ik verwacht geen problemen. Wel 2x lampen (head lights) moeten vervangen. Het schijnt op te lossen te zijn met de aarding in te vetten. Misschien doe ik dat als dat nog eens gebeurd. Op 50 000 krijgt hij nog eens nieuwe olie en filter.

Woensdag nieuwe banden

  • 82.300 km

Tot hiertoe reed ik nog met de originele zomerbanden Michelin Pilot Primacy , en in de winter had ik er zwarte velgen op met winterbanden. Die winterbanden zijn nu 2 winters oud, en hebben toch al een 15000 km erop zitten. Ik zou de zwarte velgen met de winterbanden willen verkopen De originele Michelins zijn te verstorven om nog te gebruiken.
Ik zou all season banden willen steken. Ik ben woensdag aanstaande even vrij, dus. Ik hoop dat dit kan op dit wagentje. Auto 5 liet al weten dat ze all seasons niet meer in stock hebben. Even naar een bandenspecialist gaan. Ik heb dus een goede 65 000 km uit die zomerbanden gehaald, en er zitten nog voldoende millimeter op, maar ik vertrouw het niet meer. En ik zou in de winter ook met de originele velgen willen rijden. Mijn wagentje is dus nog compleet origineel quick silver. Ik zat vorig jaar nog te denken om een compressor te steken, maar ik ga het toch niet doen. TRD heeft ook nog wat mooie spullen, verleidelijk allemaal hoor, maar hij moet eerst 120 000 halen voor ik er mij verder mee inlaat. Ik kan niet beslissen.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Toyota Corolla

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.