Rover 620i (1994) #3
autoreview
Signalement
Uitvoering | 620i |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1994 |
Jaar van aanschaf | 2007 |
KM-stand bij aanschaf | 260.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Deze auto kocht ik omdat ik graag weer op lpg wilde rijden.
Aanschafprijs was erg laag, 1350,-.
De auto heeft een ouderwetse G2 gasinstallatie. Hierdoor mis je de G3 korting dus je hebt een hoge wegenbelasting.
Benzine is alleen steeds duurder aan het worden, 1,35 per liter, gas nogsteeds 0,49.
Vandaar dat een auto met zo’n oude gasinstallatie nog best interessant kan zijn.
Verder vind ik het fijn om een goedkope auto te hebben want dan hoef ik er niet zuinig op te zijn. Vandalisme, klunzen met winkelwagentjes, steenslag.. ik maak me er niet druk om.
De vorige eigenaar was een wat oudere man die weer eens wat nieuws ging kopen. Hij had nog net 800,- besteet aan een grote beurt met nieuwe distributie en uitlaat. Altijd welkom natuurlijk.
De techniek komt allemaal van Honda. Normaal gezien ben ik uitsluitend fan van duits maar japans komt hier nu bij.
Met zo’n kmstand is het wel fijn dat je weet dat er Japanse techniek inzit.
Ik vergelijk de auto met de Audi A4 uit ’95 die ik ooit reed.
INTERIEUR:
De Rover is lekker ruim.
Tegenwoordig zijn veel auto’s grijs en grauw. De Rover heeft van binnen een hele warme gezellige uitstraling. Alles is beige, de velour stoelen doen me denken aan het bankstel van mn oma en de houten sierlijstjes staan huiselijk, hoe plastic ze ook mogen zijn.
Het armsteuntje is niet in hoogte verstelbaar maar zit wel op een fijne plek.
Het stuur is alleen in hoogte verstelbaar, de stoel alleen in diepte. Evengoed zit ik echt heerlijk in deze auto, ook bij lange afstanden.
De achterbank is lekker ruim vergeleken met een A4. Je zit er echt heerlijk.
Verwarming en alles werkt perfect en er zit een schuifdakje in wat ook feilloos werkt. Zo’n ding heb ik nog nooit gehad maar bevalt me nu erg goed.
Het dashboardkastje kan in 2 fasen open maar bij het dichtdoen klapt er een veer hard terug wat een storend geluid geeft.
De elektrische ramen moet je ingedrukt houden. Alleen de linker gaat automatisch naar beneden.
Rammeltjes zijn er amper, maar dat zal vooral komen door de zachte vering.
Na ’94 schijnen er andere stoelen in te zijn gekomen maar die vind ik niet lekker zitten, deze wel.
De achterklep kun je van binnenuit openen. Het hendeltje kun je echter ook op slot zetten. Slim bedacht.
Radio zit op perfecte hoogte. Net boven de versnellingspook.
De opbergvakjes in de middenconsole zijn erg fijn.
Wat wel mist is een bekerhouder.
EXTERIEUR:
Ik vind het geen echt mooie auto. Het kan, hij is niet écht heel lelijk ofzo, maar het is ook niks bijzonders.
Bij mij is er al bijgewerkte roest bij de spatborden. Ik kan er niet van wakker liggen.
Grote misser is de antenne. Die gaat omhoog als je de radio aanzet, en naar beneden als je hem uitzet. Dit is puur voor het uiterlijk want andere merken kunnen hem gewoon integreren.
Bij mij gaat de antenne dus nooit helemaal naar binnen. Opzich geen punt maar wel vandalismegevoelig.
In parkeergarages is het minder leuk. Als je vergeet het frontje van je radio te halen dan raakt de antenne de dakbalken.
RIJEIGENSCHAPPEN:
De vering is erg slap (of versleten). De auto helt flink in de bochten en over drempels moet je niet te hard anders klapt hij tegen de grond. Dit weet ik alleen omdat ik altijd een pittige (zeg maar agressieve) rijstijl had. Bij normaal rijden kom je nooit aan de grenzen van deze auto.
De motor loopt in het begin even wat rauw, maar zodra hij warm is loopt hij erg lekker(beter dan audi). Hij trekt ook aardig en hij loopt gewoon heel soepel.
De stuurbekrachtiging is snelheidsafhankelijk daardoor stuurt de auto in de bebouwde kom ontzettend licht. Inparkeren en dergelijke gaat met minimaal sturen. Erg relaxt. Op de snelweg stuurt hij weer iets minder snel en dat is dus ideaal.
Het is echt een heerlijke reisauto door de zachte vering. 150/160 is een lekkere snelheid. Dan beginnen de ramen wel wat te suizen.
Grote draaicirkel die deze auto zou hebben heb ik geen last van. Maargoed het is geen Smart.
KOSTEN:
Op gas rijdt hij 1 op 8, maar 1 op 10 is ook mogelijk.
Wegenbelasting is 90,- per maand.
Onderhoud kan ik nog niks van zeggen maar ik ga er geen grote uitgaven aan doen.
Voordeel van de aanschafprijs, export handelaren willen hem er zo voor meenemen, ook zonder apk etc.
Technisch gezien is het ook een lekker eenvoudige auto!
PROBLEMEN
Centrale vergrendeling op rechter achterdeur defect(kan alleen handmatig op slote en open). Dit laat ik niet maken.
Lichte trilling in het stuur tussen 110 en 120. Balanceren zou dit moeten oplossen, dit laat ik doen zodra er nieuwe banden op moeten.
Ongelukje door te laat remmen op iemands bumper gereden.
Allebei een kras.
Ik; tja, u zegt het maar wat u wilt, míjn auto is al afgeschreven.
Hij; hmm achja, mijne eigenlijk ook:)
elkaar een hand gegeven en tot ziens :)
September 2007:
Nieuwe voorbanden.
Ashoes vervangen.
olie vervangen.
Samen 180,-
Ivm toch wel hoge wegenbelasting auto verkocht met 275.000 km voor 1400,-.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.