Renault Grand Espace 2.0 dCi 16V 175 Dynamique (2007)

autoreview

Renault Grand Espace
Renault Grand EspaceRenault Grand EspaceRenault Grand Espace 2.0 dCi 150 DynamiqueRenault Espace Tech RunRenault Grand EspaceRenault EspaceRenault Grand EspaceRenault EspaceRenault EspaceRenault EspaceRenault EspaceRenault EspaceRenault EspaceRenault EspaceRenault EspaceRenault EspaceRenault Espace

Signalement

UitvoeringGrand Espace 2.0 dCi 16V 175 Dynamique
Versnellingen6, Automaat
Bouwjaar2007
Jaar van aanschaf2009
KM-stand bij aanschaf60.000 km
KM-stand laatst78.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

eerste ervaringen

  • 68.000 km

Eerste ervaringen zijn zeer positief, de Grand Espace is zeer comfortabel, zelfs met de grote 18 inch velgen met 245/45/18 banden.
Veel stiller dan de Seat Alhambra, zowel motorgeluid als windgeruis, maar er zit ook 5 jaar tussen en een andere aankoopprijs. De nieuwe stuurbekrachtiging is erg fijn, bij lage snelheden werkt hij extra soepel en op de snelweg stuurt hij directer. Motor is soepel en trekt heel geleidelijk door tot meer dan 4000 toeren, je hebt dit nauwelijks in de gaten.
Het is wel een grote auto, groter dan de Seat, wat ten goede komt aan de stoelen achter en bagage-ruimte.

De stoelen bekleed met alcantara/leer zitten erg goed, alleen bij het uitstappen raak je de zijkant van de lendesteun en beschadigd het leer. De stoelverwarming doet het wat minder dan een BMW of Audi maar toch wel fijn in de winter. Achterin is het ook goed vertoeven en de kinderen worden groter, dat komt dus goed uit.

Verbruik gemiddeld is 1 op 10,5 maar we rijden relatief veel kleine ritten.

Update na 1 jaar

  • 78.000 km

Inmiddels 10.000 prettige kilometers gehad.
De enorme trekkracht blijft imponeren, soms lijkt het alsof de koppeling slipt zo snel klimt hij in de toeren (ondanks de 1800 kg). Op de 17 inch winterwielen rijdt hij nog wat soepeler maar wel een beetje waziger dan de 18 inch zomerwielen met Michelin.

De Espace rijdt heerlijk en als test even vol gas (in Duitsland) en hij gaat over de 200 km/uur.
Blijft een aanrader voor mensen die veel ruimte zoeken en conform willen. Automaat is nog wellicht het enige wat er te wensen overblijft.

Problemen:
Geen, Bochane Nijmegen heeft op garantie 2 fuseekogels vervangen en verder geen bijzonderheden (top service). Geen mechanische of electronische problemen, kennelijk heeft Renault wat geleerd.
De dieselmotor die in samenwerking met Nissan is ontwikkeld loopt als een zonnetje, je merkt niet eens dat hij koud is en superstil.
Ik kan de nieuwe Renault 2.0 DCI alleen maar van harte aanbevelen.

Update Mei 2010: Bij het remmen wat trillen > remschijven lijken krom, zal deze zsm vervangen.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.