Peugeot 406 GT Premium 2.2 HDI (2003)

autoreview

Peugeot 406 GT Premium 2.2 HDI (2003)

Signalement

Uitvoering406 GT Premium 2.2 HDI
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2007
KM-stand bij aanschaf133.487 km
KM-stand laatst207.898 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 207.898 km

Wat mij bevalt aan deze 406? Heel veel! want er zit heel wat aan opties op. Nou had ik met mijn vorige 406 (SV) ook niets te klagen wat betreft de uitrusting (climate control, abs, airbags enz) maar deze 406 doet daar nog rustig een schepje bovenop met een navigatie systeem af fabriek, half lederen bekleding, boardcomputer, cruise control, JBL sound system enz.
Life is good on board!

Nu over de motor van de auto: De vorige 406 was een 2.0 HDI met 110 pk die ik had laten chippen tot ongeveer 135pk. Toen ik de 2.2 HDI kreeg was deze nog erg tam wat hem bijna langzamer maakte dan mijn gechipte 2.0HDI. Inmiddels is de 2.2 ook gechipt, deze heeft nu naar schatting 155 tot 160pk. Optrekken en tussensprints zijn fantastisch! Dat de auto gechipt is kun je echt merken, vooral als je hoger in toeren komt merk je dat er nog genoeg trekkracht is.

Tijdens de vakantie in Zuid-Frankrijk heeft de auto zich super gedragen. Met volle belading over de autoroute du soleil met de cruise control op 150. Gemiddelde brandstofverbruik hierbij: 6.0 liter / 100km. Erg netjes voor een auto die zelf al 1400kg weegt. Het blijft een heerlijk comfortabele reiswagen!

PROBLEMEN

  • 207.898 km

Tot nog toe heb ik de auto alleen nog maar uit hoeven lijnen omdat het stuur ietwat scheef stond toen ik de auto ophaalde. Uit het uitlijnrapport is op te maken dat er geen verdere schade is aan ophanging o.i.d.
Op den duur komt er ook nog een oplossing voor de schakelaar van de richtingaanwijzer omdat deze wel heel erg licht te bedienen is.
Klein beurtje uitgevoerd bij 139.812 en inmiddels is bij km stand 141.537 ook de distributieriem vervangen. Waterpomp zag er nog perfect uit dus die kan mooi blijven zitten!

In de tussentijd bij 138.612km kwam er een ratelend lawaai onder de kap vandaan bij draaiende motor. Krukaspoulie kapot. Komt vroeg of laat bij (bijna) elke 2.0HDI en 2.2HDI. Krukaspoulie vervangen en weg is het kabaal!

Klein beurtje gehad bij 161.212km. Geen bijzonderheden, Still going STRONG!!!
Inmiddels ook foto van het interieur geplaatst. Helaas is dit nog een oude foto, middenconsole is aangepast (niet-rokers-set), Parrot 3200LS is intussen geplaatst en de originele radio(cassette) is vervangen voor een Pioneer mp3-cd speler met een USB uitgang die weggewerkt is in de middenconsole.
Bij 180.000km grote onderhoudsbeurt uitgevoerd, er zijn geen gekke dingen aan het licht gekomen.
Bij 200.000km kleine beurt gedaan en 2 nieuwe winterbanden gemonteerd. (3mm helpt als winterband zijnde niet meer)

VERKOCHT!

  • 207.898 km

"Soms heb je dat wel eens...
Die kriebel...
Die kriebel die je dwingt om iets te gaan doen..."

Ik had last van een kriebel...de kriebel om mijn 406 te koop te zetten. Niet omdat de auto niet meer beviel, maar meer omdat ik aan iets anders toe was. Mijn fijne bolide is inmiddels verkocht. Ik heb er 2 jaar en 74.000km lang ontzettend veel plezier van gehad, en dat plezier gun ik nu aan iemand anders. Ik ben zelfs al zo vrij geweest om dan ook direct maar een andere auto te kopen. En het is geworden: een Peugeot 207 1.6 HDiF XS Pack. Een review daarvan volgt nog.

4,3
  • Betrouwbaarheid
    4
  • Prestaties
    5
  • Comfort
    5
  • Kosten
    3
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens