Mercedes-Benz SLK 55 AMG (2012)

autoreview

Mercedes-Benz SLK 55 AMG (2012)

Signalement

UitvoeringSLK 55 AMG
Versnellingen7, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2012
Jaar van aanschaf2014
KM-stand bij aanschaf41.336 km
KM-stand laatst110.000 km
Lezerswaardering: 86%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Op zoek naar een roadster? Zoek niet verder!

  • 47.500 km

De eerste paar duizend kilometer zitten er op dus is het tijd voor een review. Er zullen wel wat verwijzingen naar mijn oude SLK350 (R171) in komen te staan, maar dat lijkt onvermijdelijk bij het kiezen van een opvolger.

Deze wagen start met een luide grom. Er zit Keyless-Go op en je hebt niets te zeggen over hoeveel toeren hij gaat maken na het indrukken van de knop omdat je rechter voet op de rem moet staan. De buurt weet gelijk wie er vertrekt, zal ik maar zeggen. (met de sleutel maakt trouwens geen enkel verschil)

De officiële cijfers liegen er niet om: 421PK, 0-100 in 4.6 seconden. Zoals bij veel van dit soort wagens gaat het niet om het aantal PK's dat je nodig hebt maar om het aantal dat je OVER hebt. En dat is plenty. Bij elke trap op het gas volgt er een schop in je rug en zwelt het gebrul uit de vier pijpen (met geluidsklep, niet handmatig te bedienen) aan. Zeer verslavend, zeker bij weer even een wagentje inhalen. De 350 had ook al tegen de 300 paarden, maar dit slaat echt een paar stappen over. Het is maar goed dat AMG rijderscursussen aanbiedt zodat je een beetje idee krijgt wat hier allemaal mee mogelijk is. Deze SLK heeft geen begrenzing (meer) wat zoveel wil zeggen dat een topsnelheid beginnend met een drie in beeld komt. Ik durf het in elk geval niet te testen. Misschien op het circuit, maar niet op de Duitse autobahn en al helemaal niet hier.

Waar ik met de 350 de kont ondanks ESP wel eens aan het uitbreken kreeg (op droog wegdek) is dat hier nog niet het geval. Het lijkt alsof de aanpassingen aan het onderstel voorkomen dat het te gek wordt en wie weet is de ESP ook wel scherper afgesteld. Zonder ESP of bij nat wegdek is het geen kunst, het zal nog een hele toer worden om die PK's op sneeuw of ijs vooruit te krijgen.
De V8 kent bij de 'C' (comfort) stand van de bak een milieu grapje dat er 4 cylinders uit gezet worden als je op constante snelheid rijdt. Bij optrekken worden altijd alle 8 gebruikt. Bij de 'S' (sport) en 'M' (Manual) modus van de bak kunnen alleen 8 cylinders gebruikt worden. Helaas is dit grapje gekoppeld aan het start-stop systeem van de motor wat een *PITA* is in file of stadsverkeer. Het zal vast de verbruikscijfers beinvloeden maar als het aan mij lag ging de start-stop er uit en blijft de 4-8 schakeling overeind. Ik denk dat de meeste mensen die een dergelijke auto kopen dat niet doen met verbruik hoog op de specificatielijst. Ik houdt het in elk geval niet bij, het heeft geen zin. Als je geen verbruikt wilt moet je Tesla gaan rijden.

Mijn 350 had achter 18x265x35, deze heeft een maatje smaller (255). Nu had ik die banden en velgen er zelf op gezet, maar voor een wagen van dit kaliber vindt ik 255 een beetje magertjes. Wellicht dat ik later besluit een stapje groter te nemen. Geen 19" want dat rijden op elastiekjes kost veel te veel comfort als je niet op perfect asfalt zit. De verhoudingen van buiten bezien, zien er in elk geval perfect uit.

Over de buitenzijde: vreselijk die neus. Het is dat ik 'm zelf niet zie, maar de R171 had echt een veel mooiere neus. Navraag leert dat dit ontwerp te maken heeft met EU eisen om voetgangers te beschermen. Inderdaad nu worden ze niet meer bij de schenen afgekapt, maar belanden ze gelijk als een mug op de vooruit! heel jammer. De spiegels zijn trouwens ook foeilelijk, maar goed je moet wat te klagen hebben.
Aan de binnenzijde is het een en al luxe die je ervaart. De stoelen zitten for-mi-da-bel. Aan alle kanten verstelbaar en geheel omsloten ga je rustig op snelheid 90 graden de hoek zonder te verschuiven. Het lijkt zowaar dat er wat meer ruimte is gekomen. Niet in de vorm van handige kastjes of vakjes natuurlijk maar qua afstand van stoel tot dashboard. Waar ik met mijn bijna 1.90 in de R171 de stoel aan de achterwand moest lijmen, is er nu nog een hand tussen te steken.
En het is bijzonder maar het lijkt alsof MB geluisterd heeft naar de R171 rijders. De ontwerper van het armsteunvak is ontslagen en er is nu een te gebruiken ruimte in de armsteun. Daar zit nu ook de aansluiting voor de extra media zoals telefoon, mp3 speler of iets anders. Vermoedelijk van dezelfde ontwerper was de bekerhouder die bij te grote hobbels een klots over je audio heen gooide. Nu niet meer, keurig twee plekken in de middentunnel verwerkt. De handrem is afgeschaft (in het midden dan) waardoor er extra ruimte kwam. Daarnaast zit de media controller. Een soort joystick in de vorm van een draaischijfje die ook van links naar rechts en van voor naar achteren kan. Daarmee bedien je alles op het scherm. Erg intuïtief.
In de portieren kan naar goed gebruik alleen wat papieren zakdoekjes opgeborgen worden. Hmmm...

Het variodak heeft een 'Magic-Sky' hemel, wat zoveel wil zeggen dat er glas in zit die met een druk op de knop ondoorzichtig gemaakt kan worden. Omdat AMG's altijd met een zwarte hemel geleverd worden, is het doorlaten van licht een perfecte oplossing om niet een benauwd binnengevoel te krijgen. Iedereen wil in zijn huis toch ook zoveel mogelijk daglicht? Deze SLK doet in deze trend mee.
Het variodak kan op afstand geopend en gesloten worden maar je moet de sleutelknop ingedrukt houden en in zicht van de portiergreep staan met de sleutel wijzend. Dat is primitief. Voeg daarbij dat je niet rijdend het dak kan openen en sluiten en hier voel je aan waar de eerste verbetering moet komen. Daar zorgt de accessoire markt dan ook voor. Bij mij kan het dak nu rijdend open en dicht (tot 50 km/u) en ik kan vanuit huis met 1 druk op de knop het dak bedienen. Zo hoort dat Stuttgart!

Er is ook nog een massa electronische grapjes te krijgen zoals een camera die de borden langs de weg leest en die onthoudt voor je, of de camera die kijkt of de plek in het rijtje naast je groot genoeg is om 'm in te parkeren, eventueel met aanwijzing wanneer tegengestuurd moet worden. Of de camera die de lijntjes op de weg in de gaten houdt en je stuur laat trillen als je langzaam wegdommeld of die in de gaten houdt of je nog dezelfde afstand hebt tot je voorganger (hij mocht ineens op de rem gaan staan). Allemaal bijzaken, grappig, prijsverhogend en absoluut iets waarmee je indruk kan maken, maar laten we wel wezen, het rijden wordt er niet beter van.
Wat dan wel weer handig is in deze electronica hoek, is het adaptieve grootlicht. Je kunt groot licht op onverlichte wegen gewoon aan houden. Bij een tegenligger verbuigd het systeem zelf de lichtstraal totdat de tegenligger weg is, handig!

Wat is er nog meer?
P030 remmen pakket: een code om aan te geven dat ze een arm en been kosten om te vervangen en dat ze stoppen alsof er een anker uitgegooid wordt.
Geen reservewiel, ruimtebesparend zekers, maar handig?
Diefstal pakket, tsja dit soort wagens trekt natuurlijk ook verkeerd volk aan, maar verder dan lawaai maken hoeft van MB niet. Van de NL verzekeraars natuurlijk wel dus daarvoor kom je bij niet MB oplossingen terecht.
Verwarmde stoelen en nek, maar dat hadden de R171's ook al.

Conclusie:
Een geweldige wagen met een geweldige motor, je kunt zomer en winter rijden zonder klapperend dakje en je voelt je 'lord of the road'.
Het kost wat, maar kinderen kosten ook een hoop.

Ervaringen na 30K

  • 72.000 km

Per 2016 zal de SLK55AMG opgevolgd worden door de SLC43AMG. Het einde van de grote V8, heel jammer. In het afgelopen anderhalf jaar tegen de 30.000 km afgelegd in zomer en winter en het is duidelijk: deze gaat niet weg voor zijn opvolger.
De (voor)banden laten eerder canvas zien dan dat het profiel aan zijn minimale diepte zit. Achter ligt dat natuurlijk anders. De stoelen zitten nog steeds perfect en er zijn geen dure dingen kapot gegaan. De grootste kostenpost is mijn eigen knutselarij (toevoegen van opties die er nog niet op zaten zoals DAB, Distronic, Smartop, achteruitrij camera) gevolgd door benzine (rond de 3500 EUR). Een verbruik van 1:10 is goed te doen, maar niet in Duitsland.
In de nabije toekomst liggen nieuwe banden (4x zomer, Michelin PSP) en een grote beurt bij de dealer bij 80K als serieuze kostenposten in het verschiet.

Kortom: zeer betrouwbaar en kosten zijn zoals te verwachten zijn bij een auto van dit caliber.

60K verder...

  • 110.000 km

Inmiddels bijna drie jaar in bezit en 60K km's verder. De auto blijkt zeer betrouwbaar en heeft mij enigszins opgevoed hoe te rijden op circuits. Daarnaast heeft meer vertrouwen ook geleid tot het aanbrengen van het 1 en ander.

De kosten na 3 jaar en 60K:
CJIB 362,-
RDW 2.273,-
Verzekering WA+ met volgsysteem en abbo 3.000,-
Onderdelen ruim 15.000,- !!
Onderhoud 9.567,-

Die post onderdelen komt doordat ik missende originele MB opties alsnog heb ingebouwd (Distronic, dode hoek sensors, DAB, achteruit camera etc.) en de vering vervangen heb door KW schroefveren en een chiptuning heb laten doen. Kennelijk telt dat toch lekker door.
In het onderhoud zit een dikke jongen van zo'n 3600 voor een complete vervanging van schijven en blokken. P030 doet dat he.

Over de circuits; je kan een heel eind bij Porsche's bijblijven het verschil zit voornamelijk in de stoel en niet tussen de wielen. Maar bij 18" velgen voel je wel dat de wagen door de wangen van de banden heen loopt en als je serieus gaat doen krijg je echt last van de bak en verhitte remolie.

Wisten jullie dat de M152 motor die er in zit afgeleid is van de M157? Die uit de C63AMG en die wel richting de 700PK te preppen is. Zou die fysieke afmetingen gelijk zijn??

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

Lezersreacties (10)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.