Mazda 6 SportBreak 2.0 CiTD 143pk Executive (2006)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 6 SportBreak 2.0 CiTD 143pk Executive |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2006 |
Jaar van aanschaf | 2006 |
KM-stand bij aanschaf | 15 km |
KM-stand laatst | 168.000 km |
ERVARINGEN
- 168.000 km
Uiterlijk: een zeer goed uitziende station (lees: SportBreak). Fel kijkende Xenon-lampjes, slanke lijn en toch breed genoeg om te imponeren. De achterlichten hebben een iets te hoog bling-bling-gehalte voor mij, maar vooruit... je kunt altijd wel iets vinden waar je over kunt zeuren.
Rijgedrag: Goede rechtuitstabiliteit, stevige demping zonder oncomfortabel te worden. Geeft op korte dwarsrichels wel een tik op de wielen (iets stuiterig), maar verwerkt overige oneffenheden uitstekend. De besturing is prima in orde, maar geeft het gevoel bij lage snelheid (< 40 km/h) iets te sterk bekrachtigd te zijn. In lange doordraaiers mist de besturing iets gevoel: je wilt nog wel eens een hele lichte correctie plaatsen. De achterzijde blijft de rest van de auto prima volgen en heeft niet het waggelende kont-effect. Een licht nadeel zijn de Bridgestone Turanza’s (205/55R16): deze geven op slechter wegdek (maar ook op ZOAB) nogal wat geluidsproductie en dat vermindert het comfort enigszins. Ze bijten zich wel uitermate goed vast in het wegdek.
In de auto: Uitstekend instelbare zitpositie met geheugenfunctie. Fijn zittende stoelen met verwarming en een prettig aanvoelend stuurwiel, dat echter wel ietsje dikker had kunnen zijn. Het stuur is lekker ver naar je toe te halen. Alle functies zitten onder handbereik en zijn verlicht. Je krijgt echt een cockpitgevoel en je bent gevrijwaard van rammeltjes en kraakjes. Alles voelt zeer degelijk aan en er worden behoorlijk goede materialen gebruikt. Gelukkig kun je ook de \"bliep\" bij het gebruiken van bepaalde functies uitzetten, want anders wordt je snel \"un poco loco\". Achterin zit een goed bereikbare zitrij, die eveneens vriendelijk is voor lijf en leden. Verder zit er ruimte zat in en is het Karakuri-systeem een vorstelijke extra: 1 klik en de bank ligt plat! Het aantal opbergmogelijkheden is goed, maar niet riant. Het dashboardkastje had wel iets groter gekund (maar ja, ik ben die 307 gewend). Goed bruikbare kofferbak, waarvan de klep iets verder open had mogen gaan (ik ben slechts 1.85 meter groot en stoot toch mijn kop tegen het slot).
Motor en versnellingsbak: Zeer krachtige motor, die ook vanuit lage toeren goed oppakt. Je moet wel zorgen dat je in de buurt van de 2.000 toeren blijft, want anders krijg je met een prestatiegat te maken. Het gemiddeld verbruik van 1 op 16 blijft gehandhaafd en da’s niet verkeerd voor bijna 1.500 kilo auto. De versnellingsbak nodigt niet echt uit tot snel schakelen (iets hakerig), maar misschien moet-ie nog even loskomen (is na 20.000 km sterk verbeterd en is nu na 111.000 km geen enkel probleem meer!). Een ritje van Enschede naar Winschoten door Duitsland, leverde een gemiddelde van 180 km/h op en de rust in de auto was zeer, zeer aangenaam: zelfs klassieke muziek was nog goed te beluisteren. Bij 120 km/h in de 6e versnelling, loopt-ie 2.200 tpm en dat geeft een zeer laag geluidsniveau en werkt dus comfort en zuinigheid in de hand.
Audio/navigatie: Persoonlijk valt mij het standaard aanwezige audiosetje wat tegen: ik heb de bass al op -4 gezet, want anders dreun ik de auto uit. Wel lekker is de 6CD-wisselaar! Het DVD-navigatiesysteem van Mazda is zeer goed voor elkaar: duidelijke aanwijzingen, goed beeld en gebruiksvriendelijk. Helaas kent de mevrouw een deel van de rotonde bij Joure niet en wil ze ook nog wel eens iets omrijden (is na de update in september 2007 verbeterd), maar voor de rest prima in orde. Ook de TMC-functie is prima: tijdige waarschuwingen voor langzaamrijdend verkeer en snel een alternatieve route (die niet altijd even goed uitpakt!).
Puntje van aandacht: de overzichtelijkheid bij achteruit rijden/inparkeren is beperkt door de omhooglopende zijlijn (ik heb afgelopen donderdag bijna iemand ondersteboven gereden, maar die liep dan ook achter de auto langs terwijl de achteruitrijlichten aan waren en ik reeds zachtjes achteruit reed!). Je wilt nog wel eens een deur open doen om te zien waar de kont uithangt t.o.v. de achter je geparkeerde auto. Betekent op de volgende toch maar aan de parkeersensoren!
Eerste aanvulling 08-05-2006: Er staat inmiddels 13.500 km op de klok. Nog steeds ongelooflijk probleemloos! De auto dwingt steeds meer respect af voor de fantastische en relaxte manier waarop je er mee kunt rijden. Bij 160 km/h: 2.800 tpm!
Daar zijn we weer even op 01-09-2006: we hebben er 30.000 km opzitten! Nog nooit zo’n probleemloze, relaxte auto meegemaakt. Geen kraakjes, rammeltjes, vervelende electronische problemen. Raakt nergens van onder de indruk en gedraagt zich als een veel duurdere auto (dit is dus, meneer Visser, een positief iets!). Briljant!
14-10-2006: De banden van Bridgestone doen het prima. Slijtvast (bij 42.000 km nog steeds gemiddeld 4,5 mm profieldiepte) en ook qua waterafvoer voldoen ze fantastisch. Geluidsproductie van de banden blijft aan de hoge kant, dus ik heb de garage al aangegeven de volgende set op Michelin te willen overstappen (raadde men zelf ook aan).
12-2006: overgestapt op Vredestein Snowtrac’s ivm. mogelijke problemen bij het in Duitsland rijden onder winterse omstandigheden. Geluidsproductie erg laag, behalve op ruwer asfalt (beetje zingend geluid af en toe).
04-2007: de winterbanden vervangen. Injectoren geven weer een ratelend geluid bij bepaalde toerentallen (binnenkort toch weer eens laten nakijken). Verder de 80.000-beurt gehad zonder rare zaken. Ook een nieuwe navigatie-DVD geplaatst, maar die heeft wel wat trucs: mijn opgeslagen geheugenpunten staan nog wel op de kaart, maar zijn niet meer in een lijst op te vragen, een aantal handige opties zijn blijkbaar uitgeschakeld en mijn persoonlijke instellingen worden overschreven en heb ik moeten terugzetten.
29-09-2007: 111.400 km op de klok en het blijft geweldig rijden in deze 6. \"Helaas\" heb ik de eerste berichten over de nieuwe 6 gelezen en de foto’s met licht vochtige mondhoeken bekeken: dat wordt dus de volgende!! Bij 180.000 km gaat deze 6 volgens de leasemaatschappij een nieuwe eigenaar krijgen en met de huidige hoeveelheid kilometers van mijn kant (10.000 per maand) duurt dat dus tot halverwege volgend jaar. Gráág de Sportbreak en z.s.m. een proefrit. Ik kan niet wachten!!
22-08-2008: Inderdaad, al een tijdje geen update gedaan. Maar ja, als er ook alleen maar te vertellen valt dat deze 6 het na 168.000 km nog steeds uitstekend doet ... Het is trouwens gelukt met de proefrit en de nieuwe 6 Sportbreak in sparkling black mica is inmiddels aangekomen bij de dealer. De verwachting is dat ik volgende week vrijdag mijn eerste ritje in deze voiture ga maken. Hopelijk geniet ik vanaf dat moment van evenveel probleemloze en plezierige kilometers als mijn huidige 6 me gegeven heeft.
PROBLEMEN
- 168.000 km
Eénmalige weigering van de cruise control, maar daar was niets van terug te merken bij het uitlezen van de computer. Ik gok er op dat ik zelf een klein probleempje aan de vinger heb gehad. 22-08-2008: Het zat \'m in ieder geval niet in mijn vinger, want ik heb gisteren weer een weigeringetje gehad. Het gekke is dat-ie het na een paar minuten weer gewoon doet.
01-09-2006: nog steeds geen enkel probleem! (en dat nadat ik met mijn vorige auto na 10 maanden al 10 keer in de garage was geweest met allerlei rare dingen, maar ja, dat was een Peugeot 307!)
01-10-2006: snel even de garage ingedoken met een hapje uit mijn linkervoorband en een stukje metaal in de rechtervoorband. Garage Terpstra heeft alles bekeken en aangegeven dat ik verder kon (ze hebben het metaal verwijderd en er een prop in gedaan). Moet binnenkort toch heen voor de 40.000-beurt.
02-03-2007 (73.500 km): wat storende dieselklop hoorbaar tussen 1800-2000 toeren. Na het resetten van de injectoren, was alles weer normaal. Verder af en toe een klappertje van het afdekzeil van de kofferbak hoorbaar, maar voor de rest ... heerlijk!!
04-2007: dieselgenagel in het vooronder is weer terug. Is inmiddels opgelost met een update van het motormanagementsysteem. Mijn Mazda is weer even geruisloos en briljant als voorheen! Ik blijf een zeer gelukkig mens!
22-8-2008: De dieselnagel is weer terug, maar met de aanstaande nieuwe 6 (volgende week rijden!!), laat ik hier niks meer aan doen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.