Ford Galaxy 2.0 TDCi 140pk Ghia (2008)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Galaxy 2.0 TDCi 140pk Ghia |
---|---|
Versnellingen | 6, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2008 |
Jaar van aanschaf | 2008 |
KM-stand laatst | 142.000 km |
ERVARINGEN
- 167.000 km
update 25.10.10
nog een paar dagen, en hij wordt echt ingeruild. Geen problemen meer gehad, behalve wat kapotte lampjes. Ik kijk uit naar mijn nieuwe Galaxy komende vrijdag.
update 13.06.10
Inmiddels 40K en twee beurten verder. We zijn de 140K gepasseerd. Auto heeft zich goed gehouden in de strenge winter en daarna. Wel wat kwaaltjes (zie onder), maar niets wat mijn mobiliteit heeft bedreigd. Verbruik op winterbanden 6,4 l/100 km (volgens boordcompu), op zomerbanden 6,8 l/100 km. Dat laatste is inclusief een snelle (en dus dorstige) vakantietrip naar zuid-Frankrijk in de meivakantie. Bij 120K zijn twee nieuwe zomerbanden gekregen. Dit brengt het bandenverbruik op 4 winter- en twee zomerbanden.
Deze auto moet eruit bij 160K, wat naar verwachting eind augustus wordt bereikt. Een nieuwe Galaxy is inmiddels besteld.
update 27.11.09
100K-beurt. Verbruik constant op (volgens boordcompu) 6,5 l/100 km. Zomerbanden omgeruild voor winterbanden, profiel op zomerbanden nu echt op minimum. Paar "probleempjes" gehad, zie onderaan. Praktisch geen olieverbruik, automaat werkt sopele zonder haperen.
update 30.07.09
80K-beurt. Verbruik blijft schommelen rond 6,8 km/100 l. Los van de reeds eerder beschreven zitpositie blijft de auto op met name langere stukken heerlijk rustig en stabiel, lange afstanden lijkt hij voor te zijn gemaakt. Automaat hapert nooit, schakelt soepel en zonder schokken over. Stikstof in de banden, bandendruk schommelt hierdoor iets minder, voor de rest nog geen voordelen kunnen ontdekken.
Heb aan de dealer gevraagd of het geprogrammeed kan worden dat de spiegels automatisch in-/uitklappen wanneer de auto wordt ver-/ontgrendeld. Dat bleek helaas niet mogelijk.
update 29.04.09
60K-beurt, geen belangrijke problemen, alleen wat kleine zaken (zie bij "problemen"). Benzineverbruik blijft constant op 6,8l/100 km. volgens de boordcompu. Inmiddels weer de originele Michelin-zomerbanden onder de auto.
Ik blijf moeite houden een perfecte zitpositie te bereiken, vandaar een iets lagere waardering voor comfort. Het laten rusten van de armen bij langere ritten is voor mij niet goed mogelijk (1.86 m. lang). Voor de rest blijft het een op en top comfortabele rijdersauto.
update 26.01.09
40.000 km-beurt. De auto blijft doorgaan, comfortabel, ontspannen, rustig, probleemloos. Heb wel een paar keer gehad dat na een koude nacht de motor direct na wegrijden afsloeg. Wellicht iets te zuinig afgesteld... Een keer bevroren vergrendeling van de motorkap, waardoor 'ie niet meer dicht kon. Een fohn bracht uitkomst.
Bij de beurt zijn de deursloten geprogrammeerd, deze vergrendelen niet standaard bij wegrijden maar nu dus wel. Ik las in een andere review dat dit mogelijk is. Tevens aan de dealer gevraagd of het lampje van het mistachterlicht rechts kan worden verwijderd (dat is bij deze auto zo complex gebouwd dat ik dit niet meer zelf kan). Dat blijkt niet mogelijk, want dan geeft de electronica een continue melding dat het lampje kapot is. Laten zitten maar dan, dat is dus een eigenaardigheid van deze auto. Verder is een plug van het oliecarter vervangen, dit betrof een actie van Ford.
Sinds oktober rij ik op winterbanden (Vredestein Wintrac Extreme). Prima banden met goede grip. Alleen in snelle bochten (rotondes) lijkt de wagen soms onderstuur te hebben, maar dit levert geen gevaarlijke situaties op. Ze zijn in elk geval lekker slijtvast, na 20.000 km erop gereden te hebben heb ik voor nog altijd 6,5 mm profiel en achter 7 mm.
De stoelen zitten heerlijk en geven prima steun. Alleen de armsteun is voor mijn lengte (1.86 m.) wat te hoog aan de rugleuning gemonteerd. Hierdoor zit ik met mijn schouders opgetrokken, waardoor ik na een lange rit pijn in mijn bovenarm heb. Ik laat ze nu maar geforceerd hangen, dat helpt.
In mijn voorruit is linksboven een barst ontstaan. Omdat ik - mede gezien de voorruitverwarming - graag zo lang mogelijk met de originele ruit doorrij, en de barst niet in mijn directe blikveld zit, laat ik de ruit voor wat 'ie is. De opbergvakken in het dak zorgen nog wel eens voor een spannend moment, als ze na rijden over een drempel o.i.d. soms met een enorme knal openspringen. De kinderen letten niet altijd op het goed sluiten van de vakken.
Hoewel het in de Galaxy altijd warm te krijgen is, vind ik de automatische klimaatregeling niet perfect. Weliswaar is 'ie geruisloos en blaast ook geen tocht in je gezicht, maar de ene keer is het bij een instelling van 21 gr. te warm en de andere keer bij 23 gr. weer te koud. Er lijkt niet echt een constante in te zitten. Bijna elke rit draai ik de temp.knop wel weer omhoog of omlaag. Geen ramp, maar moet wel beter kunnen lijkt me.
Het verbruik is constant, en zit volgens de boordcompu op 6,9 l/100 km. Dit vind ik op basis van een gemiddelde rijstijl en wisselend verkeersbeeld (deels file, deels doorrijden) alleszins redelijk.
Op naar de volgende 20.000-interval!
========
update 08.10.08
20.000 km-beurt gehad. Bekledingsmateriaal wielkast re-achter begon los te laten, is vastgezet. Tevens een aantal keren een melding gehad dat de bandenspanning li-voor niet goed zou zijn, maar daar bleek niets mis mee. Dealer zou naar de loze meldingen kijken. Ben benieuwd of e.e.a. nu over is. Voor de rest een probleemloze, comfortabele auto. Verbruik blijft schommelen rond 6,9 l/100 km. (volgens de boordcomputer althans).
=================================================================================
07.09.08
Vanwege de kosten (bijtelling) maar met pijn in mijn hart mijn Espace ingeruild voor de Galaxy. De Espace beviel meer dan prima. Vanwege gezinsgrootte ben ik aangewezen op een MPV, waarbij ik de kinderen een dusdanige zitpositie gun dat dit een fullsize-MPV moet zijn. Gezien fileleed besloot ik bij mijn nieuwe auto een automaat te nemen. Hierbij sprong de Galaxy er qua bijtelling gunstig uit t.o.v. de Espace.
De Ghia-uitvoering is van zichzelf al compleet (t/m aparte aircocompressor voor de achterste zitrij en standaard zonneschermen op de zijruiten). Ik koos voor de kleur Stardust Silver (hoewel 'ie meer grijs dan zilver is) en daarnaast voor privacyglas, inklapbare buitenspiegels en het activity-pack, waarin een automatische handrem, parkeersensor voor en achter en een bandenspanningsmeetsysteem. Een meer dan complete uitrusting derhalve, waardoor ik i.c.m. de automaat werkelijk alles heb wat ik zou kunnen begeren. Alleen xenon zou nog een mogelijke toevoeging kunnen zijn, maar daar had ik de meerprijs gewoon niet voor over. De standaard 10-spaaks lm-velgen vind ik beschaafd maar mooi. Alleen voel ik me nu verplicht ze regelmatig te reiigen, omdat al het vuil dat erop komt me toch aan het hart gaat.
De Ford biedt nagenoeg dezelfde zitruimte als de Espace, alleen de bagageruimte is een stukje kleiner. Voor die paar keer per jaar dat we echt volgepakt op reis gaan is daar wel overheen te komen. De stoelen kunnen niet worden verwijderd, waardoor ze ook ingeklapt enige ruimte innemen, daar staat tegenover dat je je ook niet een breuk zeult bij het in-/uittillen, zoals bij de Renault het geval was.
In het interieur zitten wat stroken nep-notenhout. Over smaak kun je twisten, maar persoonlijk vind ik de lichtbruine tint prima staan. Het breekt het verder wat eentonig gekleurde interieur.
De stoelen zijn hard maar daardoor nog niet oncomfortabel. De met het Renaultcomfort verwende kinderbillen klagen echter wel over de harde zit, maar dat neem ik voor kennisgeving aan. Wel bieden de stoelen naar mijn smaak wat weinig zijwaartse steun. Het heeft me lang gekost voor ik een goede zitpositie vond. Zoals bij dit soort grote auto's onvermijdelijk is zit je op enige afstand van de deur. Hierdoor kan de deur niet goed fungeren om je arm op te laten rusten, terwijl je tegelijkertijd een hand aan het stuur houdt. Dit geldt ook voor de afstand tussen de armleuning op de stoel zelf en het stuur. Bij lange rittten waarbij je één hand aan het stuur hebt treedt daardoor snel vermoeidheid in de armen op. Je kunt niet alles hebben...
Met het privacyglas ben ik erg blij. De auto krijgt er iets meer smoel door en van binnen is het net of je door een zonnebril naar buiten kijkt. Het donkere glas geeft veel rust in het interieur.
Er is in vergelijking met de Espace niet veel aflegruimte voor kleine spulletjes, maar ook daar is overheen te komen. Wel hebben we een aantal grote opbergvakken in het dak, maar die willen nog wel eens spontaan open vliegen en belemmeren dan het achteruitzicht in de binnenspiegel. De wat vage bergvakken in de vloer bij de middelste zitplpekken zijn praktisch onbruikbaar, gezien het piepschuimen steunmateriaal wat erin zit.
Qua rijden is de 140pk-diesel in combinatie met automaat en cruise-control gewoonweg geweldig. De motor is uiterst soepel en geruisloos. Hij draait lekker weinig toeren. Op snelheid hoor je eigenlijk alleen de rijwind en de banden. Wel heb ik bij het linkerportier af en toe een hinderlijke fluittoon, bij de e.v. beurt maar eens naar laten kijken. De auto is niet bepaald dorstig. Bij een gemiddelde rijstijl (max. 130 en helft van de tijd file) kom ik uit op ± 7 l/100 km, ofwel ca. 1:14. Vind ik voor een auto van een dergelijk gewicht met een automaat bepaald niet slecht. De automaat is echt geweldig. Je merkt het amper als wordt geschakeld. Trap je het gaspedaal diep in dan wordt vlot teruggeschakeld, en heb je een macht aan acceleratievermogen tot je beschikking. Werkt het geheugen van cruisecontrol bij een handbak alleen wanneer je in de gewenste versnelling zit, met de automaat schakelt 'ie rustig door tot de ingestelde snelheid is bereikt. Ideaal!
Het trekken van een niet te zware caravan is geen enkel probleem voor de auto. Ook bergop en -af komt de auto geen enkele keer in de problemen. Alleen bij lange hellingen opwaarts, zoals in de Ardennen, heb ik nog wel eens handmatig teruggeschakeld omdat de automaat dat voor mijn gevoel niet snel genoeg deed en daardoor te zwaar belast kon worden. Volgens de dealer was een extra tussenkoeler voor de automaat overigens niet nodig.
De auto ligt prima en comfortabel op de weg en deint niet. Wel vind ik de draaicircel nogal groot. Hoewel de besturing exact maar toch licht aanvoelt is de auto in snelle onverwachte bochten nogal onderstuurd. Met name in de bergen, waar je het verloop van een bocht niet altijd kunt zien, en bij snelle uitwijkmanoevres, is dat soms lastig.
Qua comfort scoort de auto verder gewoon prima. De automatisch inschakelende ruitenwissers houden de ruit prima schoon bij regen, en kiezen daarbij de juiste frequentie. Alleen wanneer de voorruit beslagen is willen ze wel eens de plank misslaan: of ze gaan als een idioot wissen en blijven dat ook doen wanneer de ruit allang schoon is, of ze doen niets. Omdat ik overdag altijd mijn koplampen aanheb gebruik ik de automatische inschakelfunctie voor de verlichting niet, maar hij zit er wel op. De parkeersensoren voor en achter kijken ook om de hoek. Op zich handig, maar het leidt er wel geregeld toe dat er een ware symfonie van piepjes losbarst. Tevens geven de sensoren nogal vroeg aan dat er gestopt moet worden. In de praktijk is er dan nog geregeld veel parkeerruimte over die anders benut zou zijn. Maar ach, je loopt niet gauw de kans ergens tegenaan te zitten.
Tot nog toe ben ik erg tevreden over mijn Galaxy, en is het gemis van de Espace naar de achtergrond verdwenen.
Klachten
- 142.000 km
142.000 (13.06.2010)
Bij een van de beurten is uiteindelijk het slot van de deur vervangen. Nu maar hopen dat het probleem met op slot doen zich niet meer voordoet.
Iets na 130K brak het ventiel linksachter af. Band liep leeg, dus probleem. Via Ford pechhulp kwam de ANWB, die de band bij een locale Forddealer van een nieuw ventiel heeft laten voorzien. Helaas was er geen ventiel met bandendruksensor op voorraad, zodat ik tot 140K heb rondgereden met een drukalarm links-achter. Ventiel is inmiddels weer vervangen voor een met drukalarm.
Vlak voor de meivakantie, na het vullen van ruitensproeiervloeistof, viel de motorkap niet meer in het slot. Met een niet geheel gesloten kap naar de dealer. Die constateerde dat de klepkabel kennelijk ergens geknikt zat. Met wat kunst en vliegwerk de klep weer gesloten gekregen, inclusief een demo hoe ik dat in voorkomende gevallen zelf kon doen. De betreffende kabel was namelijk niet op voorraad. Dat is overigens het enige nadeel dat ik aan deze dealer (Vd Ree te Roosendaal) kan ontdekken: ze hebben vrijwel niets op voorraad. Kniperlichthendel, deurslot, ventiel en kabel moesten allemaal worden besteld waardoor ik weer een extra keer naar de garage moest. Het meeste heb ik maar laten wachten tot de volgende beurt.
Verder wat kapote lampjes en steenslag in de voorruit.
102.000 (27.11.09)
De 100K-beurt is probleemloos uitgevoerd. Knipperlichthendel is vervangen (zie bij 80K), hoewel probleem de laatste 10K niet meer aanwezig was. Problemen met deurvergrendeling traden nog sporadisch op, dealer heeft na overleg met Ford een ander slot besteld. Strip langs voorruit zat los, zou zijn vastgezet, blijkt in de praktijk echter nog steeds los te zitten. Paar keer na lange rit gehad dat de auto leek te worden afgeremd, bij uitstappen een brandlucht bij linker-achterwiel. Dealer kon niets vinden, ook geen sporen van overmatige remslijtage oid. Bij erg koud weer slaat de motor direct na starten wel eens af. Koplampjes zijn allebei tussentijds vervangen.
87.000 km(13.09.09): problemen met de automatische deurvergrendeling bij rijden. Rijdersdeur vergrendelt niet meer, en bij openen van deze deur ontgrendelen de andere deuren niet meer. Hierdoor is de auto dus niet meer volledig op slot te zetten en is de rijdersdeur altijd open. Afspraak gemaakt bij dealer om eea te laten repareren. Net zo plotseling als het kwam, verdween het euvel echter weer. Bij de e.v. beurt hier alsnog naar laten kijken.
80.000: vanaf 70K-km begon, met de hendel in neutraal, op de snelweg af en toe het rechter kniperlicht spontaan te knipperen. Gaf voor de auto's om me heen natuurlijk geregeld een verkerd beeld. Ook bij geparkeerde auto gebeurde het geregeld dat opeens het rechter parkeerlicht brandde, alsof de richtingaanwijzerhendel naar rechts stond. Ook hier was dat echter niet het geval. Bij de beurt vandaag constateerde de dealer een defect aan de hendel zelf. Nieuwe is besteld. Betrouwbaarheid is wat gedaald.
60.000: plots zat er een grote barst in de voorruit. Deze wordt bij de beurt door de dealer vervangen. Af en toe geeft de bandenspanningsmeter onder het rijden een alarm af omdat een van de banden een te lage spanning zou hebben. Dit verdwijnt na een minuutje weer (er blijkt dan niets aan de hand te zijn), maar het is elke keer wel weer even schrikken. Een gevolg kan zijn dat ik niet meer reageer als er écht iets met de banden is.
40.000: kort voor de beurt koplampje kapot, beiden laten vervangen
20.000: geen
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.