BMW 325ti Compact Executive (2001)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 325ti Compact Executive |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2001 |
Jaar van aanschaf | 2013 |
KM-stand bij aanschaf | 102.000 km |
KM-stand laatst | 136.000 km |
- 136.000 km
De 325ti uitvoering zag ik nog niet tussen de reviews staan daarom voeg ik de mijne toe.
De auto is nu bijna 2 jaar in mijn bezit en bevalt mij erg goed. .
Comfort:
De auto bezit voor zijn bouwjaar(2001) over een hoop handige/leuke opties zoals onder andere:
- Automatisch dimmende binnenspiegel;
- Automatisch verstellende verlichting;
- Xenon;
- Automatische airco;
- CD wisselaar;
- Regensensor;
- parkeersensoren;
- Sportonderstel;
- Zwarte hemel;
- Halfleren bekleding;
- Chromen sierstukken uitlaat;
- Sportstoelen.
Het zijn leuke extra's en je went er snel aan. Ik mis ze vooral op momenten dat ik in andere auto's rijd. Tijdens lange zitten merk je dat de auto hard geveerd is, zeker op de achterbank is dit in het buitenland even spartaans. De sportstoelen zitten stevig, De zijdelingse lende en beensteunen zijn uitstekend. Het is wat mij betreft niet echt een reisauto waar je na een dag lekker ontspannen uitstapt, hiervoor is de auto te sportief. Verder komt er een heerlijk geluid uit de boxen. De beenruimte achter is wat krapper. Een maxicosi past net zonder dat de stoel teveel naar voren moet. Kofferbak is lekker ruim en voldoet prima aan de dagelijkse behoeften. De motor is mits je de rechtervoet in bedwang weet te houden erg stil en zit laag in de toeren.
Prestaties:
De 325 is snel te noemen. De 6 in lijn met 192 pk heeft zin om te gaan, erg verleidelijk. Ik ben in de beginperiode regelmatig even omgereden via Duitsland om in te voegen op de autobahn. De top ligt rond 235, de auto voelt lekker stabiel aan bij hoge snelheden. Boven de +- 4000 toeren begint het echte geroffel van de 6 en voel je dat hier het meeste vermogen vrij komt. Qua versnellingen is de 5 eigenlijk net te hoog gegrepen om snel in te halen rond 120 km/u. Het voelt alsof deze vanaf 140 km/u meer tot zijn recht komt, vanaf dan gaat de auto weer hard trekken.
De compact heeft schijnbaar een bijna gelijke gewichtsverdeling op beide assen (dacht 48 / 52) in combinatie met het onderstel maakt dat je hierdoor zonder veel overhellen hard door bochten kan gaan. De auto ligt dan letterlijk als een blok op de weg. Achterwielaandrijving maakt dat je bij nat weer moet opletten maar ook dat je meer marge hebt voor correctie. Het sturen is lekker direct.
Betrouwbaarheid:
De auto is inmiddels bijna 14 jaar oud, dus ja er gaat wel wat kapot. Tot nu toe:
- Luchtslang (ouderdom);
- Radiator (ouderdom);
- Achterruitwisser;
- Oliesensor (e46 kwaal).
Je merkt dat een paar rubbers (windgeruis) hun beste tijd gehad hebben maar dit is niet erg storend.
Gebruikerskosten:
Verbruik ligt op lange ritten rond de 1:12, erg acceptabel. Onderhoud iets hoger dan andere segmenten maar niet buiten proportie.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.