BMW 318tds touring Executive (1995)

autoreview

BMW 3-serie touring

Signalement

Uitvoering318tds touring Executive
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1995
Jaar van aanschaf2003
KM-stand bij aanschaf320.000 km
KM-stand laatst0 km
Lezerswaardering: 0%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Na een aantal BMW’s te hebben gehad van het type E30, nu voor het eerst een touring uit de E36 serie. Een van de eerste, aangezien de touring pas vrij laat aan het E36 programma werd toegevoegd. Gezien de hoge kilometerstand leek het een verstandige keus om in elk geval een onafhankelijke DEKRA keuring te laten uitvoeren. Die bracht eigenlijk niet veel meer aan het licht dan wat gebruikelijke onderhoudszaken.
In andere reviews wordt al opgemerkt dat de 318tds heel aardig mee kan komen op de Nederlandse wegen, al is het zeker geen sprinter. Als je echter bij het stoplicht optimaal gebruik maakt van het koppel, dan sla je zeker geen modderfiguur. Wat opvalt is dat deze auto ook na 8 jaar en een hoge kilometerstand kwaliteit uitstraalt. De afwerking is degelijk, de deuren vallen naadloos en met de bekende Duitse degelijkheid in het slot.
Wat mij nog het meest heeft verbaasd is het verbruik. In verschillende tests, kwam de 318 tds er toch als een dorstige dieseldrinker uit met verbruikscijfers van rond de 1 op 11. Dat zal ongetwijfeld iets met de rijstijl tijdens de tests te maken hebben gehad, maar als rustige rijder die veel snelwegkilometers maakt is een actieradius van 950 km. op een 63L tank geen enkel probleem. Aangezien je tank aan de pomp nooit helemaal leeg is praat je dan toch gauw over een gemiddeld verbruik van rond de 1 op 16. De in de toerenteller geintegreerde brandstofmeter is daarbij overigens een uiterst handig, maar ook nauwkeurig hulpmiddel.

PROBLEMEN

Nog geen, maar daarbij moet ik aangeven tot nu toe pas 4000 km. (in 1 maand weliswaar) met de auto te hebben gereden. Tot op heden ben ik uitermate tevreden met deze auto, mede gezien het feit dat ik deze via een lokale handelaar uiterst scherp geprijsd heb kunnen aanschaffen.

Update augustus 2005: Ik heb uiteindelijk 100.000 km. met deze 318 tds gereden voordat ik hem heb ingeruild tegen een Alfa 156. Enige serieuze probleem had te makken met vervanging van de gloeibougies en verder een keer een lekkende brandstofleiding. Voor de rest uiterst betrouwbare reisgenoot. Toen de auto al ruim 410.000 had gelopen nog met het hele gezin en volle bepakking naar de Ardeche gereden en daar de Mont Ventoux op. Geen probleem voor deze BMW. Het is weliswaar geen supersprinter, maar wel oerdegelijk.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (6)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.