BMW 316i Compact (1995)

autoreview

BMW 3-serie Compact

Signalement

Uitvoering316i Compact
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1995
Jaar van aanschaf2004
KM-stand bij aanschaf145.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Na een aarijding moesten we snel een andere auto vinden voor mijn vrouw. De BMW 316i compact kwamen we toevallig tegen, en het is een goede zet geweest.
Deze auto doet zijn werk goed, erg betrouwbaar, af en toe wat kleine dingetjes, maar hij rijdt fijn.
De vering is redelijk hard, maar niet irritant. De stoelen zitten goed, sturen gaat erg precies en het voelt erg zeker aan. Alles klopt gewoon, dit is een auto om mee te rijden. Helaas is de 1.6 met 102 pk niet heel snel, dus echt sportieve prestaties zitten er niet in. Maar voor het dagelijks gebruik prima. Alleen bij wat hogere snelheid (vanaf 120 km/u) is de motor wel erg aanwezig.
Met vier man erin past best goed, alleen is de instap erg laag, en de achterbank moeilijk bereikbaar. Veel meer valt er niet over te zeggen, hij doet het goed, ook na bijna 12 jaar en bijna 200.000km.

PROBLEMEN

Onderhoudskosten zijn vrij laag, naast de standaard beurten zijn de remschijven vervangen, een paar keer de bougiekabels (aandachtspuntje bij deze auto’s).
En vanwege de ouderdom treden er af en toe kleine storingen op, een deurslot wat niet mee doet, de ruitensproeier die het niet doet. Maar in de grote lijn probleemloos.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.