Audi A4 Avant 2.5 TDI (2001)

autoreview

Audi A4 Avant 2.5 TDI (2001)

Signalement

UitvoeringA4 Avant 2.5 TDI
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2001
Jaar van aanschaf2006
KM-stand bij aanschaf190.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

En Audi is een lang gekoesterde wens geweest want ik vind de auto het summum van klasse en kwaliteit. De V6 bromt er lustig op los en van het geluid krijg je geen genoeg. Toen ik een proefrit ging maken was ik direct verkocht en besloot tot aankoop. De BBS velgen staan hem goed en de kleur is er een die je niet vaak tegenkomt(beige metallic). Ik heb er zelf nog een afneembare trekhaak op laten zetten en een roetfilter laten plaatsen. Over trekkracht en grip geen klagen. De ASR dioet zijn werk prima en ook doet de auto wat je vraagt. Hij stuurt precies en vooral veel bochtwerk is een plezier bij deze auto.
Hij heeft een groot nadeel. De ruimte achterin laat te wensen over als daar drie kinderen in moeten. Ook mijn echtgenote klaagt over de ruimte in de kofferruimte. Ze was de passat variant gewent en levert behoorlijk in. Ik moet van de kinderen(5 en 7 jaar) regelmatig horen dat ze te dicht op elkaar zitten en de voeten niet kwijt kunnen. Met name op langere afstanden beginnen irritaties op te spelen. Verder een heerlijke machine zoals de audi liefhebber het vervoersmiddel noemt. Vanwege de groter wordende kinderen en hun behoefte naar ruimte ga ik op zoek naar een grotere functionelere auto. Ik heb mijn zinnen gezet op een zafira of een touran. Mijn voorkeur gaat uit naar een touran omdat ik persoonlijk me meer tot VW/Audi voel aangetrokken.
Heb nog staan kijken bij een aantal a6 station maar de prijs is aan de hoge kant. Of ze hebben ontzettend veel km op de tellers. Nee, dan toch maar een betaalbare mpv. Een audi komt later wel eens weer want dat is en blijft wel mijn favoriet. Misschien als de kinderen groot zijn zal ik maar zeggen.

PROBLEMEN

Normaal onderhoud gehad en geen motorische problemen ondervonden. Wel valt op dat onze A4 een oxidatie probleem heeft bij de handgreep van de klep. Het lijkt op roest maar aluminium kan niet roesten. Bij navraag bij de dealer is dit een veel voorkomende kwaal. Enigste remedie is laten spuiten. Verder storingsvrij.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.