Nissan Almera 1.5 Comfort (2000)
Frisse wind
Voor op de folder staat het: 'Om u heen ontworpen'. Bij het ontwerpen van de nieuwe Almera heeft Nissan een hele groep zwangere vrouwen, voetballers, tuinliefhebbers en doe-het-zelvers naar de studio gehaald. Met rollenspelen en video-observaties werden de wensen vastgelegd.
Al die informatie belandde op de tekentafel en zie hier het resultaat: de nieuwe Almera. Wij voelen een uitvoering aan de tand die veel wordt verkocht, de vijfdeurs 1.5 Comfort.
Veel mensen zijn heel uitgesproken in hun mening over het uiterlijk van Japanse auto's. Duf, saai, lelijk, oubollig. En zo vallen er nog wel wat nare bijvoeglijke naamwoorden te noteren. En ze doen nog wel zo hun best daar in Japan om hun ontwerpen zo Europees mogelijk te maken. Nissan pakt het in dit geval heel rigoureus aan. De auto is speciaal voor Europa bedacht, ín Europa ontworpen en in Europa gebouwd. Nissan gaat op safe, zullen we maar zeggen.
En eerlijk is eerlijk, wij vinden het een leuk ding om te zien. Goed, hier en daar herkennen we een andere auto, maar dat doet geen afbreuk aan de leuke lijn van de auto. Vooral het eerst aflopende en dan weer oplopende dak is leuk gevonden. Surftail, noemen ze dat. In levenden lijve is het trouwens een grote auto. Hij is vrij hoog, heeft enorme achterlichtunits en met die brede C-stijl toont hij ook 'dik'. Voorop prijkt een gi-gan-tisch logo. Allemaal dingen die je de indruk geven dat hij net een maatje groter is.
Nissan heeft het helemaal voor elkaar met z'n vakjes en bakjes in het interieur. Er zijn er circa twintig in diverse vormen en dieptes, maar er is er eentje die we een pluimpje zouden willen geven. Naast de handrem zit namelijk een langwerpig vakje, speciaal voor je gsm'etje. Doordacht?
Jazeker!
Met standaard toeters en bellen zit het verder wel goed. Alles wat gemeengoed is in een doorsnee middenklasser zit erop, -aan of -in. Elektrische te bedienen ramen vóór, elektrisch verstelbare buitenspiegels en een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel. Ook een airco zit er standaard op. Drie in hoogte verstelbare hoofdsteunen achterin? Ja. Een derde driepuntsgordel achterin? Van de partij! Het 12V-stopcontact achter in de Nissan is erg welkom in deze tijd van draagbare speeltjes van Sony, Nokia en Nintendo. En op veiligheidsgebied biedt hij twee airbags, twee sidebags, ABS met remkrachtverdeler en actieve hoofdsteunen. Da's niet mis.
Ondanks z'n 90 pk heeft de Nissan behoorlijk wat moeite om met het verkeer mee te komen. Gezien zijn opvallend gunstige brandstofverbruik is het waarschijnlijk dat de afstelling van de Almera meer op economie is afgestemd dan op dynamiek.
Goedmoedig baasje
De afstemming van het onderstel is duidelijk gericht op comfort. Gemaakt voor een rustige reis zonder al te veel haast. Het is een goedmoedig baasje, dat heel prettig geveerd is en heel voorspelbaar stuurt. In snelle bochten glijdt hij hooguit over de voorwielen weg.
De bediening is een behoorlijk verfijnd. Hij stuurt licht en lekker precies. Hij schakelt goed en de zwengels aan het stuur voelen stevig.
Comfort vind je ook in het meubilair terug. Voorin heb je goed de ruimte en zit je lekker. Het zijn puike stoeltjes, met goede steun ook op de plekken waar veel stoelen het vaak laten afweten: schouders en bovenbenen. Achterin heb je ondanks die deuk in het dak (de surftail) absoluut geen problemen om je hoofd kwijt te kunnen. Meer moeite hebben volwassenen met hun benen. Die moeten niet al te langzijn, anders zit je continu met je knieën de rug van de bestuurder te masseren.
De Nissan blijkt een heel goede auto die op een aantal punten veel concurrenten nipt verslaat. Maar om nu meteen te zeggen dat het nu een o zo handige om-u-heen-gebouwde auto is... Nou, nee. De handigheden blijven in de Comfort-uitvoering beperkt tot die twintig vakjes en een tassenhaak. Voor handige zonnebrilhouders, bagagenetten en aktentassenvasthouders moet je in de luxere uitvoeringen zijn. En da's jammer voor die zwangere vrouwen, doe-het-zelvers en tuinliefhebbers die in een voordelige uitvoering willen stappen.
Signalement
Merk | Nissan |
---|---|
Model | Almera 1.5 Comfort |
Carrosserie | 3-deurs, hatchback |
Transmissie | 5 versnellingen, handgeschakeld |
Aandrijving | voorwielaandrijving |
Nieuwprijs | € 16.225 |
Specificaties
Brandstof | benzine |
Motor | 4-cil. in lijn |
Cilinderinhoud | 1.498 cc |
Maximaal vermogen | 66 kW / 90 pk bij 5.600 tpm |
Maximaal koppel | 128 Nm bij 2.800 tpm |
Inhoud brandstoftank | 60 l |
Lengte / breedte / hoogte | 4.184 mm / 1.706 mm / 1.448 mm |
Wielbasis | 2.535 mm |
Massa leeg | 1.170 kg |
Laadvermogen | 545 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 1.000 kg / 600 kg |
Banden | 185/65R15Prijzen |
Topsnelheid | 173 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 13,4 s (fabrieksopgave: 13,8 s) |
Acceleratie 80-120 km/h in 4/5 | 14,8 s / 24,7 s |
Brandstofverbruik | 6,6 l/100km |
CO2-uitstoot | 158 g/km |