Honda Civic 1.4i LS (2004)
Sobere pseudo-MPV
De Honda Civic heeft net een facelift achter de rug en het eerste vernieuwde exemplaar op Nederlandse bodem was voor ons. Dankzij de nieuwe koplampen ziet de Civic er weer fris uit. Even dachten we dat de Honda voor onze test nog even een bezoek aan een accessoirewinkel had gebracht, maar die opvallende achterlichten blijken standaard te zijn. Goed, maar het zal niet ieders smaak zijn. Eigenaren van een tien jaar oude Civic zijn er juist weer dol op; Honda mikt dus op een toekomstige doelgroep. Toch zijn ze niet helemaal consequent, anders had de Civic 1.4i LS wel minstens 15-inchwielen gehad. Sorry, maar deze exemplaren, met een diameter van 14 inch, zijn echt te klein.
MPV-gevoel
De versnellingspook staat onder aan het dashboard. Daardoor is er tussen de voorstoelen erg veel ruimte. Het MPVgevoel wordt verder versterkt door de geheel vlakke vloer achterin. Achterpassagiers hebben veel beenruimte, bovendien wemelt het van de vakken en bakken in de Civic. Sterker nog, het ís gewoon een soort MPV, zoveel interieurruimte biedt deze Japanner. Maar dat zegt nog niks over zijn populariteit, want qua verkoopaantallen kan hij niet tippen aan andere modellen in de compacte middenklasse.
Achter het stuur kunnen we de ideale zitpositie niet vinden. Daarvoor staat het stuur te vlak, bovendien is het niet in de lengte verstelbaar. De stoelen bieden voldoende steun, maar de zittingen zijn te kort. Omdat het dashboard sober oogt, kun je simpelweg niet misgrijpen, het bedieningsgemak is dus voortreffelijk. Het mag er dan wel wat saai aan toe gaan in de Honda, maar alle lof voor de afwerking en de degelijkheid. De plaats van de versnellingspook is eigenlijk zo gek nog niet, hij staat lekker dicht bij het stuur. De versnellingen laten zich heel licht en gemakkelijk inleggen, maar iets meer gevoel zou prettig zijn. De besturing is opvallend indirect, wat natuurlijk mede komt door de kleine wielmaat. Met 15- of 16-inchwielen zou je die indirectheid al voor een deel kunnen oplossen. In bochten helt de Civic meer dan gemiddeld over, maar ondanks het onderstuur houdt hij in bochten een neutraal karakter. Als je rechtuit rijdt, voelt de besturing vaag aan.
Honda heeft de vijfdeurs-Civic een bijzonder comfortabel onderstel gegeven, zowel de vering als de demping is zacht. Er dringen opvallend veel rolgeluiden het interieur binnen, de ruime koets werkt kennelijk als een soort klankkast.
Fijne krachtbron
Wellicht zat u met gefronste wenkbrauwen bij het zien van de motorinhoud van deze Civic. Maar de keus is op de 1.4 gevallen vanwege zijn prijs, de 1.6 is namelijk fors duurder. En, hoe doet die 1.4 het? Nou, dat valt helemaal niet tegen. Als je de krachtbron boven de 4.000 tpm houdt, levert de Civic prima prestaties. De topsnelheid ligt op 177 km/h, de standaardsprint van 0 naar 100 km/h legt hij af in
11,8 seconden. En dat deze kleinere motor wat harder moet werken, blijkt niet uit de geluidsproductie. Een fijne krachtbron, zoals we van de Japanners gewend zijn.
De uitrusting laat geen vreemde zaken zien, airco en ABS zijn standaard. De Civic heeft echter geen hoofdairbags.
Signalement
Merk | Honda |
---|---|
Model | Civic 1.4i LS |
Carrosserie | 5-deurs, hatchback |
Transmissie | 5 versnellingen, handgeschakeld |
Aandrijving | voorwielaandrijving |
Nieuwprijs | € 20.660 |
Specificaties
Brandstof | benzine |
Motor | 4-cil. in lijn |
Cilinderinhoud | 1.396 cc |
Maximaal vermogen | 66 kW / 90 pk bij 5.600 tpm |
Maximaal koppel | 130 Nm bij 4.300 tpm |
Inhoud brandstoftank | 50 l |
Lengte / breedte / hoogte | 4.285 mm / 1.695 mm / 1.495 mm |
Wielbasis | 2.685 mm |
Massa leeg | 1.095 kg |
Laadvermogen | 505 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 1.200 kg / 500 kg |
Banden | 185/70R14Prijzen |
Topsnelheid | 175 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 10,4 s (fabrieksopgave: 11,9 s) |
Acceleratie 50-80 km/h in 3/4 | 5,6 s / 7,6 s |
Acceleratie 80-120 km/h in 4/5 | 9,4 s / 13,3 s |
Brandstofverbruik | 6,4 l/100km |
CO2-uitstoot | 153 g/km |
Lezersreacties (1) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.