Nieuwe achttrapsautomaat voor Kia
Cadenza krijgt als eerste 8 verzetten
Kia heeft de nieuwe Cadenza een net zo nieuwe achttrapsautomaat gegeven. De transmissie komt ook naar Nederland.
Een achttrapsautomaat is op zich niet zo'n heel bijzonder verhaal, maar wel als het in een auto met voorwielaandrijving zit. De voorwielaangedreven Kia Cadenza, die eind dit jaar in Amerika op de markt komt, is het eerste model dat gekoppeld wordt aan het nieuwe staaltje technologie van Kia.
Kia is sinds 2012 bezig geweest met het ontwikkelen van de versnellingsbak. Het Koreaanse bedrijf werkte eerder al met achttrapsautomaten, maar die waren tot op heden enkel bedoeld voor achterwielaandrijvers. Kia noemt het verwerken van hetzelfde aantal versnellingen in een voorwielaangedreven auto 'erg uitdagend', omdat de bak nu dwars in de auto komt te liggen. Hierom is de oliepomp vervangen door een kleiner exemplaar. De nieuwe versnellingsbak is ondanks de twee extra versnellingen even groot als de conventionele zestrapsautomaat die op dit moment in het Kia-gamma te vinden is. Ook is de nieuwe bak lichter dan zijn voorganger. De nieuwe koppeling en grotere afstand tussen de verzetten zorgen ervoor dat het verbruik beter wordt.
De nieuwe achttrapsautomaat wordt voor het eerst geleverd in de Kia Cadenza, maar Kia heeft plannen om meer voorwielaangedreven modellen met de nieuwe versnellingsbak te leveren. In welke modellen is nog niet zeker, maar aangezien hij bedoeld is voor de grotere modellen maken de Optima, Carens en Sorento zeker kans.
PRIVATE LEASE Kia
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Kia Optima Sportswagon 1.6 T-GDI DynamicPlusL | Pano | Apple
- 2018
- 90.969 km

Kia Picanto 1.0 CVVT ComfortPlusLine Navigator | Navigatie | Camera | Climate control | Cruise control | Elektrische ramen en spiegels | Lichtmetalen velgen |
- 2016
- 86.221 km

Kia Picanto 1.0 MPi DynamicLine | Navigatie | Camera | Apple Carplay / Android Auto | Cruise control | Airco | Lichtmetalen velgen |
- 2020
- 79.144 km
Lees ook

Deze SUV’s en cross-overs worden 10 jaar maar hun populariteit maakt ze behoorlijk duur

De Kia EV4 bewijst naast de Renault Scenic dat hij een goede EV is, maar niet in alles beter

Skoda Elroq of Kia EV3: welke wordt de koning van de Nederlandse automarkt

Kia Seltos is het antwoord op de Volkswagen T-Roc en Toyota C-HR



