Steeds meer Chinese autofabrikanten gaan auto's bouwen in Europa. Zo ook SAIC, het moederbedrijf van MG. Dat krijgt volgens een woordvoerder groen licht voor een fabriek in Spanje.
Aan Europese ambities ontbreekt het niet bepaald bij het Chinese SAIC. Alleen al zijn hier bekendste dochtermerk MG wil de komende twee jaar in Europa uitbreiden naar achttien verschillende modellen. Om de groeiplannen te kunnen bewerkstelligen en vasthouden, heeft MG lokale productie nodig. Niet in de laatste plaats om Europese importheffingen voor Chinese elektrische auto's te omzeilen. SAIC steekt daarom 200 miljoen euro in een Spaanse fabriek, maar stuitte eerder nog op weerstand in Spanje. Nu lijkt een belangrijke horde te zijn genomen.
Reuters bericht dat het Spaanse ministerie van Defensie niet langer voor de komst van de fabriek gaat liggen. Eerder was er nog bezwaar tegen de fabriek, omdat die in de buurt van een marinebasis komt en er zorgen over mogelijke Chinese spionage waren. Een woordvoerder verklaart nu dat er toch goedkeuring wordt gegeven. De fabriek verrijst in de buurt van Ferrol, vlakbij de Atlantische kust in het noordwesten van Spanje. In 2028 moeten de eerste auto's daar van de band rollen en SAIC zet in op een jaarlijkse productie van 120.000 auto's.
Afgebeeld: de MG Go, een vooruitblik op een volledig elektrische Renault 5-concurrent.






