Kia toont sportieve gezicht met de Kee

Kia Kee
Kia KeeKia KeeKia KeeKia KeeKia KeeKia KeeKia KeeKia KeeKia KeeKia Kee

Kia wil meer dan een value-for-money-merk zijn. Een belangrijke aanwijzing hiervoor is de Kee Concept, een studiemodel voor een sportcoupé van het Koreaanse merk.

De sportieve concept-car is de moderne interpretatie van de 2+2, aldus Kia. De auto is 4,30 meter lang en Kia voorziet de auto van 20 inch lichtmetalen wielen. Onder de kap vinden we een nieuwe motor: een 2,0-liter V6 met 200 pk. Deze is gekoppeld aan een zestraps automatische transmissie.

Het ontwerp van de Kee komt van de hand van Peter Schreyer, die eerder voor Audi de TT tekende. Schreyer zegt dat het ontwerpen van een concept-car als de Kee een bewuste keuze is: "We hadden ook een supercar kunnen ontwerpen, maar dat zou voor Kia niet realistisch zijn. Een betaalbare, spannende coupé past veel beter bij ons merk."

De kans is dan ook groot dat de Kee in (licht) gewijzigde vorm het productiestadium haalt. Wanneer dat zal zijn, is nog niet bekend.

PRIVATE LEASE Kia

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.