BMW presenteert de i3

BMW i3
BMW i3BMW i3BMW i3BMW i3 spyshotsBMW i3 spyshotsBMW i3 spyshotsBMW i3 spyshotsBMW i3 spyshotsBMW i3 Spyshots
De BMW i3 komt in aanmerking voor de titel meest gespotte auto van het jaar. Vandaag onthult BMW alle informatie over z'n elektrische kleintje. Hoe-ie er precies uit komt te zien blijft nog altijd de vraag.

BMW presenteert vandaag de specificaties van z'n i3. Afbeeldingen van het uiterlijk van de auto blijven ze ons nog even onthouden, dus daar moeten we nog een beetje naar blijven gissen.

De i3 verschijnt zowel met als zonder range-extender op de markt. De elektrische Bimmer levert 170 pk en 250 Nm, en met een volle accu moet-ie 130 tot 160 kilometer ver kunnen komen. In de extra zuinige Eco Pro-modus wordt de actieradius met 20 kilometer vergroot. Zet je de i3 in standje Eco Pro+ dan kan er zelfs 40 kilometer bij de actieradius opgeteld worden.

De optionele range extender, die alleen wordt gebruikt om het accupakket op te laden, is een 650 cc grote tweecilinder benzinemotor van 34 pk die bovenop de elektromotor wordt gemonteerd. Hiermee wordt de actieradius van de i3 vergroot tot zo'n 300 kilometer. De 9-liter metende benzinetank bevindt zich aan de voorzijde van de auto. Het lithium-ion accupakket bestaat uit acht modules en heeft een capaciteit van 22 kWh. De garantietermijn voor de batterijen is acht jaar, tenzij eerder 100.000 kilometers is bereikt. Opladen kan gewoon met een regulier stopcontact. Met een snellader is de BMW in 30 minuten tot 80 procent op te laden.

Het vermogen van de BMW wordt via een eentrapstransmissie naar de achterwielen gezonden. Een sprintje naar de 100 km/h is in 7,2 seconden achter de rug, van 80 km/h naar 120 km/h accelereren duurt minder dan vijf seconden. Z'n topsnelheid ligt op 150 km/h.

De BMW is vervaardigd uit CFRP, met plastic versterkt koolstofvezel. Het accupakket weegt 230 kilogram en is in de bodem verwerkt. Verder gebruik van magnesium voor delen van het interieur, aluminium voor de wielen en diverse onderstelcomponenten houdt het gewicht met 1.195 kilo relatief beperkt. Door het laag geplaatste accupakket ligt het zwaartepunt laag en BMW belooft een 50/50-gewichtsverdeling en een stijve carrosserie. Met een draaicirkel van 9,86 meter lijkt de kleine Bimmer vooral in het stadsverkeer lekker wendbaar te worden. ABS, Brake Assist, Dunamic Brake Control en Dynamic Traction Control zijn standaard aanwezig.

De i3 beschikt verder over ConnectedDrive dat via een simkaart gebruik maakt van internet. Het navigatiesysteem toont beschikbare oplaadpunten en als de eindbestemming buiten het bereik van de auto ligt, wordt automatisch een efficiëntere route berekend. Verder bestaat ConnectedDrive uit assistentiesystemen als Driving Assistant Plus, Parking Assistant, Speed Limit Info en een achteruitrijcamera.

Het is 2013, dus smartphones worden natuurlijk niet genegeerd. Speciaal voor de i3 is de i-Remote applicatie ontwikkeld. Daarmee kan via de telefoon de route van parkeerplaats naar de eindbestemming worden getoond. Verder toont-ie allerhande informatie over de status van de accu, het rijbereik van de auto en eveneens de aanwezigheid van oplaadpunten. De airco en de verwarming van de auto zijn met een veeg op je schermpje aan te passen.

Nog dit jaar moet de i3 bij de Nederlandse dealers staan. Wat-ie gaat kosten is nog niet bekend.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (70)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.