Volvo 940 Estate GL 2.3i (1992)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 940 Estate GL 2.3i |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1992 |
Jaar van aanschaf | 2009 |
KM-stand bij aanschaf | 339.450 km |
KM-stand laatst | 339.450 km |
een echte
- 339.450 km
In augustus 2009 heb ik deze 940 gekocht bij een autohandel. Na een proefrit en nog een beetje van de prijs afdingen de koop gesloten. De week erop zou onze vakantie naar Kroatië mét de auto beginnen. Eerst even snel de auto op een paar punten gecontroleerd (vloeistoffen) en na 2x niet starten een nieuwe accu erin. Zo klaar voor vakantie! De reis was uiteraard zéér comfortabel, met 5 volwassenen (2 kids 16 & 18) en alle bagage nog ruimte over! In de Kroatische "bergen" file rijden met airco aan was een echte beproeving, die hij echter na het uitzetten van de airco (motortemp liep flink op) glansrijk doorstaan heeft.
Nu in jan 2010 met nog steeds 339450 km op de teller, ja het is een bekend probleem, nog altijd zeer tevreden met de 940.
Tijdens de apk zijn er 4 'nieuwe' 2e hands banden opgezet, nieuwe draagarmrubbers (afkeur), een nieuwe midden- en einddemper(afkeur) en de achteruitrijverlichtingsschakelaar vervangen.
Al met al geen echt schokkende dingen dus, waren bekend. In de afgelopen sneeuw periode merk je toch wel dat achterwielaandrijving icm een zware wagen voor slip kan zorgen. Vandaar 4 winterbanden erop laten leggen en weer lekker doorrijden!
De 940 heeft uiteraard nooit een prijs gewonnen voor zuinigheid, maar toch valt het verbruik redelijk mee 1:9. Het is een wagen die niet uitnodigd tot racen eerder lekker onthaast cruisen!
Nadelen:
uiteraard is de wagen 18 jaar oud en heeft wie weet hoeveel km gelopen. Enkele punten: olieverbruik (=minimaal) ongeveer 1/4l per 2500 km. electrisch dak gaat wel open maar niet dicht (voorjaarsklusje), benzineverbruik.
Voordelen: buiten de al genoemde punten zijn momenteel de elec stoelverwarming erg fijn, evenals in de zomer de airco :) Het rijgedrag van de wagen, ondanks z'n afm. rijdt en stuurt hij erg soepel. Géén roest! erg goed zicht rondom (ideaal met fileparkeren).
Ik zal zo als het er nu naar uitziet nog veel km maken want weg doen is voorlopig niet gepland!
Update, helaaas is hij motorisch slechter dan ik dacht en reparatie was niet meer lonend. Dus verkocht en op zoek naar een opvolger (uiteraard weer volvo)
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren