Volkswagen Golf Variant 1.4 TSI 122pk Sportline (2008)

autoreview

Volkswagen Golf Variant 1.4 TSI 122pk Sportline (2008)

Signalement

UitvoeringGolf Variant 1.4 TSI 122pk Sportline
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2008
Jaar van aanschaf2009
KM-stand bij aanschaf22 km
KM-stand laatst125.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

eerste ervaringen

  • 425 km

Afgelopen donderdag mijn Golf Variant mogen ontvangen. Na een lange levertijd, juli 2008 besteld, uiteindelijk nu dus rijden! Het is een sportline business met een aantal opties. Deze opties zijn een climatronic, het licht & zicht pakket, 8 speakers en de 17" Classics velgen met 225-45 banden. De kleur is black magic. Tevens had ik de optie "geen vlakke laadvloer" besteld, echter deze is niet geleverd. Wat wel geleverd is: een vlakke laadvloer met variabele ruimte. Hiervoor wordt door de dealer naar een oplossing gezocht.

De Golf Variant is voorzien van een 90kW TSI motor. Deze motor is prachtig, loopt mooi stil en levert ruim voldoende kracht.

De eerste ervaringen met de auto zijn uitsluitend positief. De (zit)ruimte in de auto is voldoende (ik ben 1.96) en de bediening is heel gemakkelijk en alle instellingen (licht & zicht en navigatie) kunnen goed worden gevonden en gekozen.

Later zal ik meer foto's toevoegen (fotografie: Biljer).

trip naar het buitenland

  • 2.450 km

Afgelopen week naar Frankrijk geweest en ruim 1200 kilometer gereden. Tot op heden kan ik slechts twee dingen bedenken die voor verbetering vatbaar zijn. De ene is de mat aan de rijderskant. Deze schiet elke los bij het instappen. Waarschijnlijk kan de dealer hier iets aan doen. En het twee punt van kritiek is de afhandeling door de dealer van de verkeerde kofferbak die is geleverd. Ik had een kofferbak "zonder vlakke laadvloer" (dus zonder het variabele deel) besteld echter is deze niet geleverd. De dealers heeft vervolgens zelf een oplossing proberen te bedenken, maar dit is niet tot mijn tevredenheid.

Wat er goed is? Nou, heel veel. De motor maak nog steeds indruk door z'n rustige en geluidsarme loop. Pas vanaf 160 km/u begin je de motor een beetje te horen, daaronder is het voornamelijk windgeruis. De motor trek ruim voldoende en is redelijk zuinig. Tot op heden verbruik de auto 7.5 en 8 liter per 100 kilometer (1 op 12,5 en 13,5). Daarbij moet ik aantekenen dat er met de auto redelijk door gereden wordt. Op de snelweg wordt altijd zo'n 20 kilometer meer dan toegestaan gereden. In Frankrijk heb ik eigenlijk continue tussen de 140 en 160 km/u gereden.

Het sportonderstel is heel goed. Het geeft net wat meer gevoel, voelt veiliger aan en in bochten geeft het meer vertrouwen. Alleen op sommige wegen in Belgie was het onderstel in combinatie met 17" te stug/hard.

Als tussenauto heb ik heel even in een Golf met DSG mogen rijden en ik was toch wel een beetje bang dat ik die automaat ging missen. Maar gelukkig is dat niet het geval. Het schakelen gaat heel licht en zeker.

Nu alleen de kwestie van de baggageruimte oplossen!

plezier!

  • 4.200 km

Na ruim 4000 kilometer leek ik me tijd voor een nieuwe update.

Het gemiddelde verbruik is 1 op 12,8. Dit lijkt me redelijk aangezien er vlot met de auto wordt gereden en over het algemeen korte afstanden (tot 30 km).

Het comfort van de auto is redelijk goed te noemen. Voor sommige mensen is het sportonderstel met 17" wielen ongetwijveld te stug, maar mij bevalt het goed. De stoelen zitten goed en zijn ruim verstelbaar.

De kwestie met de baggageruimte is opgelost. Er zit nu een variabele laadruimte in de auto en het neerklappen van de achterbank is de laadvloer nu vlak. Ondanks dat dit niet was besteld heeft de dealer de kwestie goed opgelost.

TSI vs TDI

  • 14.500 km

Heel wat kilometers erbij mede door een aantal (snelle) ritten in het buitenland. Het gemiddelde verbruik is gestegen naar 13,5 kilometer op 1 liter euro 95. De motor is in deze periode ook lekker los gekomen, trekt lekker door met name boven de drie duizend toeren. Daaronder heeft de auto soms wat meer tijd nodig. Als je hier veel waarde aanhecht dan moet je de 160pk versie overwegen. De TSI motoren worden regelmatig vergeleken met een diesel motor. Zelf heb ik altijd diesel gereden en de trekkracht onderin (vanaf 1200 toeren) is iets minder maar boven de drie duizend toeren veel meer. En je kan natuurlijk veel verder in de toeren doortrekken. Tot op heden ben ik zeer tevreden over de TSI ook omdat deze heel veel stiller is dan een TDI.

Verder rijd de auto gewoon heerlijk, goede wegligging, koppelen & schakelen gaat soepel en ook het sturen doet ie goed.

weinig extra kilometers, wel problemen

  • 19.000 km

Sinds het vorige verslag zijn er weinig kilometers bij gekomen. Dus zou je verwachten dat de ervaringen ook beperkt zijn, echter niets is minder waar. De Volkswagen is tweemaal naar de dealer geweest.

De eerste keer is er een gasklep vervangen nadat ik op het dashboard een melding kreeg over iets van uitlaatgassen. Deze reparatie duurde overigens vier dagen!

De tweede keer ben ik naar de garage gegaan omdat het remlicht bleef branden (ook als er niet werd geremd!). Ook deze reparatie duurde vier dagen. Het vervelende tijdens dit bezoek was dat er nogal moeilijk werd gedaan over vervangend vervoer, terwijl dit toch onderdeel van de garantie zou moeten zijn.

Ondanks deze ongeplande bezoeken aan de garage bevalt de auto nog steeds erg goed.

update

  • 32.500 km

De auto heeft zojuist de eerste beurt gekregen en zoals verwacht was er niets te melden. De Golf doet het erg goed.

De motor blijft verbazen. De 1.4 heeft een vermogen van 122 pk en een koppel van 200Nm, maar in de praktijk voelt dit als meer. Dit komt mede omdat de maximale trekkracht al vrijkomt bij 1.500tpm en dat maakt het tevens mogelijk om zuinig te rijden.

Verder blijf ik zeer tevreden over het comfor. Het sportonderstel neem de meeste hobbels met voldoende comfortabel. De uitvoering sportline business (nu niet meer leverbaar) zit lekker in z'n spullen. Zo heb dagelijks plezier van de RNS300(radio/cd/navigatie) incombinatie met 8 speakers.

update

  • 62.000 km

Flink wat kilometers verder met veel plezier. Het kilometer aantal is ongeveer verdubbeld en dat alles zonder problemen. Afgelopen vrijdag nog wel even bij de garage geweest omdat de bestuursstoel een beetje kraakte. Was snel verholpen.

De TSI-motor is in deze periode voorzien van nieuwe olie. Verder zijn er nieuwe banden aan de voorzijde op gezet.

Voor deze prijs is het gewoon een heerlijke en Eerlijke auto. De auto heeft een kofferruimte bijna net zo groot als een Passat, een ruime uitrustig en al zeg ik het zelf, de auto ziet er gewoon prima uit. En natuurlijk een hele degelijke auto met een prima afwerking.

Update

  • 80.000 km

De auto voldoet nog steeds aan de verwachtingen. Met veel plezier worden de kilometers gemaakt. Het verbruik van deze auto is gemiddeld 1 op 13,8, wat mijn inziens redelijk goed is. Op de snelweg wordt vaak sneller gereden en ook wordt er vrij veel korte stukjes gereden. Zuiniger kan dus zeker.

De auto is storingsvrij al is sinds kort, bij koud weer, bij een koude motor even kort een "vreemd" geluid te horen.

update

  • 96.000 km

Geen problemen te melden. Wel veel plezier...!

Nog steeds is de auto voor mij, ons gezin, ideaal. Niet te duur, ruim, prima weggedrag en prestaties. In deze uitvoering is deze auto tevens goed uitgerust.

Ook met de caravan gaat het prima hebben we eerder dit jaar kunnen ontdekken. Doordat de TSI-motor lekker wat koppel heeft bij lage toeren (zelfs onder de 2000-toeren) gaat het rijden met een caravan prima.

De verbeterpunten van deze auto vind ik dan ook moeilijk aan te geven. Omdat deze auto zakelijk wordt gereden is de bijtelling met 25% een nadeel. Door de dsg-automaat te kiezen is 20% bijtelling overigens van toepassing.

laatste review

  • 125.000 km

Laatste review!

De Golf is vorige week voor de apk-keuring geweest. Geen bijzonderheden, natuurlijk!

Het is en blijft een heerlijke auto. In deze uitvoering voorzien van een ruime uitrusting, prima weggedrag (sportonderstel), ruim en een goede motor.

Al dat gezeur over de TSI-problemen, geen last van. De 122 pk TSI is een heerlijke motor. Draait net zo makkelijk 1200 toeren als 5500! Het verbuik is mijn inziens prima; 1 op 13,5.

Omdat het leasecontract afloopt ben ik zoek gegaan naar een vervanger voor de Golf Variant. Mijn eisen: vergelijkbare kofferruimte, voldoende trekvermogen (>1300kg); 20% bijtelling i.v.m. de kosten (en onder de 30 mille) en het liefst een Volkswagen.

Met deze eisen valt er veel af. Natuurlijk is de Golf variant (1.6TDI) een optie, maar een oud model en viel het leasebedrag tegen. Andere merken, hmmm, een Renault Megane station maar ja, die heeft slechte recencies met het trekken van een caravan en de "looks" bevallen mij ook niet echt. Een Ford Focus......nee, met dat dashboard en afwerking kan ik niet leven. Nog gereden in een Hyundai i30 wagon. Prima auto, redelijke prijs en veel kofferruimte. Maar die stoelen en overdreven design bevielen mij niet.

Volgende maand wordt de Golf vervangen door een Golf. Een 7!

4,3
  • Betrouwbaarheid
    5
  • Prestaties
    4
  • Comfort
    4
  • Kosten
    4
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Volkswagen Golf

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (13)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens