Volkswagen Golf Variant 1.9 TDI 105pk Comfortline (2007)

autoreview

Volkswagen Golf Variant 1.9 TDI 105pk Comfortline (2007)

Signalement

UitvoeringGolf Variant 1.9 TDI 105pk Comfortline
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2007
Jaar van aanschaf2017
KM-stand bij aanschaf252.010 km
KM-stand laatst307.000 km
Lezerswaardering: 50%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Een ervaring rijker

  • 307.000 km

Ik heb deze auto gekocht omdat ik het gewiebel van de vorige (Citroen Xsara Picasso) zat was. Mijn dochter met name.

Eerst het zuur:
Gekocht bij een vakgarage in de buurt van Apeldoorn. Na 1000km had ik ineens de wegenwacht nodig. Auto moest op de vrachtwagen. Bij mijn eigen garage na enig zoeken de oorzaak gevonden (afgebroken klep), gereviseerd en verder nog wat achterstallig onderhoud verholpen (remleiding was met een stukje waterslang in leven gehouden). Hele valse start.

Dan het zoet:
Vervolgens bijna 60.000km probleemloos door NL en Europa gereden. Wat een fijne auto is dit. En ook zo mooi. Stuurt scherp en direct, het vermogen is maar 101pk maar het koppel doet meer dan voldoende om altijd vermogen over te hebben (na 170kmpu houdt het wel op overigens). Heerlijke diesel die netjes rond de 1 op 17-18 haalt, hoe je ook rijdt.
De banken achterin kunnen helemaal plat waardoor de laadvloer vlak is en er een hele ruime auto ontstaat waarin je werkelijk van alles kunt vervoeren. De Xsara Picasso wint het van 'm, maar ook maar net.
Onderhoudskosten zijn laag omdat alleen de vaste zaken voorbij komen. De boordcomputer is bescheiden en daardoor zeer betrouwbaar.

Afscheid:
Na 2 jaar heerlijk rondrijden heb ik besloten afscheid van 'm te nemen. Het is een diesel zonder roetfilter, je komt steeds minder steden in en de belasting gaat ook weer omhoog. Het omslagpunt met benzine is voor iemand die rond de 30.000km pj rijdt verwaarloosbaar.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Volkswagen Golf

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.