Toyota Yaris 1.3 16v VVT-i Linea Luna (2002)

autoreview

Toyota Yaris 1.3 16v VVT-i Linea Luna (2002)

Signalement

UitvoeringYaris 1.3 16v VVT-i Linea Luna
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2002
Jaar van aanschaf2022
KM-stand bij aanschaf184.232 km
KM-stand laatst206.241 km
Lezerswaardering: 64%Keuze van de redactie
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Onze nieuwe oude Yaris

  • 184.291 km

Wat bezielt je om een 20 jaar oude auto te kopen? Mijn eerste auto was een Mazda 323 uit 1977 en die was met 13 jaar al echt oud. Maar tijden veranderen en tegenwoordig is een auto van deze leeftijd nog goed te gebruiken.

We kennen deze auto goed, we hebben tussen 2000 en 2004 een vergelijkbare Yaris gereden en we zochten nu een leuke, handzame, goedkope en betrouwbare bijauto. Deze Yaris heeft een flinke staat van dienst maar als je instapt is het echt net alsof deze auto enkele jaren oud is. De stoelen zien er onbeschadigd en keurig uit, het plastic van het dashboard is netjes. De auto heeft raamslingers en 'analoge' knopjes om de spiegels te verstellen. Daar is toch feitelijk niks mis mee? Ik kan me alleen herinneren dat het ooit handig was dit elektrisch te doen toen ik in Engeland alleen reed en tol moest betalen.

OK het interieur, in 1999 was dit als kersverse Auto van het Jaar 2000 een hypermoderne auto. Natuurlijk is dat nu niet meer zo, maar het dashboard met zijn koepel is nog altijd leuk en prettig in de omgang. Er zijn geen schermen zichtbaar, maar een zuignap en een telefoonaansluiting met google werkt ook goed. De stoelen zitten netjes en de zit is lekker. In ons 2000 model gingen wij ooit met de Yaris naar Portugal op vakantie. Volgens mij moet dat met deze ook wel gaan lukken.

De motor
We wilden wel heel graag de viercilinder 1.3 hebben, dat is echt een topmotortje. Veel beter dan de éénliter. Genoeg vermogen en ook nog eens lekker zuing. Ik zeg vierciliinder, volgens mij was de éénliter toen ook nog een viercilinder, maar dat kan ik mis hebben. Deze 1.3 levert 86 pk en dat is ruimschoots voor de lichte Yaris. Hij is snel op temperatuur en lekker stil.

De ruimte
De Yaris van dit type is ongeveer even groot als een huidige Aygo. Een stuk kleinere dan de huidige Yaris dus. In dat licht bezien is het voor ons als tweede auto ruimschoots voldoende. En desgewenst kunt je er met vier volwassen personen uitstekend in zitten, ook voor langere afstanden. Wel blijft er dan weinig bagageruimte over. De achterbank is te verschuiven over de lengte. Ideaal is dat de auto vier portieren heeft.

Kosten en betrouwbaarheid
We kunnen hier nog niks over zeggen, maar de reputatie van met name dit model (nog in Japan geproduceerd) is uitstekend. We zullen zien hoe de auto zich houdt.

Ruim een jaar verder

  • 193.454 km

Inmiddels zijn we een jaar verder. De dappere Yaris heeft het voortreffelijk gedaan. De oudste van 19 heeft nu ook zijn rijbewijs en regelmatig neemt hij de Yaris mee naar de sportschool of naar zijn makkers. Uiteraard met 0% alcohol op.

Mijn vrouw is wat verder weg gaan werken en de Yaris moet nu 3x per week ritjes van 30 km heen en 30 km terug maken. Dat gaat hem natuurlijk prima af. Natuurlijk? Het is een 21 jaar oude auto met bijna 2 ton op de teller. Niet elk merk bouwt auto's van deze kwaliteit. We hebben dan ook geen enkele reparatie of pechmoment gehad. De auto is glansrijk door de APK gekomen en heeft zijn beurtje gehad. Dat kostte ca. 220 euro. Hij kan er weer een jaartje tegenaan.

Het verbruik zit zo rond de 1 op 16 met in de zomer soms zelfs 1 op 17,5.

Toch iets vervangen

  • 196.542 km

Tijdens de koudere periode wilde de startmotor niet zo fanatiek draaien. Het is dat het 1.3 torretje nog zo kerngezond is en de motor ook bij -2 graden Celcius in één keer aansloeg, maar het gaf een wat onzeker gevoel. Mijn betere heft werkt soms op hele vroege tijdstippen en dan moet je op de techniek aan kunnen. De Bosch accu had dus zijn langste leven gehad en deze is vervangen. Ik weet niet hoe oud deze was, maar geen schande natuurlijk. Nu start de Yaris weer als vanouds: één tikkie, draaien en lopen.

Over de 2 ton heen

  • 206.241 km

Intussen is de Yaris over de 2 ton heengegaan. Hij doet het nog altijd uitstekend. De oudste is er een half jaar mee naar zijn stageplek gereden, elke dag in de file van de Randstad naar het westlandgebied waar het OV zeer slecht is. Dit heeft de Yaris allemaal prima doorstaan.

Een klein akkefietje op de A16 afgelopen zomer bracht een kleine schade aan de rechterzijde teweeg, gelukkig heeft de tegenpartij dat vergoed en was de auto niet economisch total loss.

Ook het onderhoud is weer geheel bij, een wiellager, twee remblokken en twee nieuwe voorbanden verder en de APK was er weer.

Het is prettig dat deze 22 jaar oude auto dat allemaal nog probleemloos doet, wist je dat 85% van alle eerste Yarissen nog rondrijdt!,
Dat is veel meer dan vergelijkbare Polo's, Corsa's, Fiesta's of 206'jes. Wat dat aangaat is het een zeer solide karretje. We gaan gewoon vrolijk verder met de Yaris. Olieverbruik is er niet, geen walmen uit de uitlaat en in de zomer haalt hij de 1 op 17. Een gezond motortje dus.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Toyota Yaris

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (16)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.