Toyota RAV4 2.0 VVT-i 4WD Dynamic (2013)

autoreview

Toyota RAV4 2.0 VVT-i 4WD Dynamic (2013)

Signalement

UitvoeringRAV4 2.0 VVT-i 4WD Dynamic
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2013
Jaar van aanschaf2020
KM-stand bij aanschaf142.852 km
KM-stand laatst189.300 km
Lezerswaardering: 44%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Net gekocht

  • 143.500 km

Tsja, de nieuwe Toyota. De eerste kilometers zijn onder de banden doorgegleden. Hopelijk gaat deze ook weer een hoop kilometers rijplezier geven. Voorlopig heb ik een hoop nieuwe trucjes te leren. De auto heeft een multimedia apparaat met heel veel mogelijkheden. Spelen! Tot nu toe, maar wat zijn 550-600km's..., bevalt 'ie goed. Voor mijn doen ook een jonge occasion: maart 2013. Tot de volgende met wat meer kilometers!

Eerste 4000km

  • 146.950 km

Algemeen:
Tsja, wat zal ik zeggen. Het is een heel fijne auto. Ruim, (voor mij) voldoende vermogen, veel bagageruimte en (eigenlijk) verrassend zuinig. Ik moest even wennen aan de auto, maar hij wordt steeds zuiniger. Er zitten wat plekjes op de auto (laten we zeggen: vriendelijke buurauto's die schade hebben achter gelaten, maar bij de vorige eigenaar) waarvoor ik een afspraak heb gemaakt met een bedrijf om dat te laten opknappen. Hij hoeft niet nieuw, maar als ik ook met deze 10 jaar doe, dan moet 'ie wél mooi beginnen.
Multimedia:
Ik hoor en lees allerlei geluiden over de traagheid hiervan en hoe het niet goed (genoeg) werkt. Misschien ben ik zo iemand die snel(ler) tevreden is, maar hij doet goed wat 'ie moet doen: muziek afspelen (van USB of iPhone), radio en navigeren. De spraaksturing was nieuw voor mij en even wennen. Verrassend vaak hoort het apparaat het direct goed; laten we zeggen: beter dan 9 uit 10. Helaas krijg ik de koppeling met internet niet voor elkaar (al 3 keer de koppeling met de iPhone opgezet :-( ... ) en app's erop zetten: laat maar: díe zijn écht langzaam of starten helemaal niet op. Van de zomer komen er nieuwe kaarten op. Even kijken wat dat kost (gerucht: drie jaar voor de prijs van één??). Als het teveel kost, is dat wel een reden om naar een aftermarket 10inch Android 9 of 10 car entertainment systeem te gaan kijken. Die heb ik er dan in 3 jaar uit!
In ieder geval géén reden voor volslagen teleurstelling. Kleine minpuntjes op een apparaat dat op zich goed werkt.
Motor:
De motor (2.0) draait heel rustig, als hij warm is, hoor je 'm bijna niet. Het is géén power-beest, maar dat wist ik al toen ik eraan begon. Als ik dat wel had gewild, had ik naar een andere auto moeten kijken. Hij draait zijn rondjes wel keurig qua benzineverbruik. De laatste tankbeurt was zelfs 1:14,65! Voor zo'n grote auto vind ik dat klasse, al haalt hij daarmee de fabrieksopgave net niet. Verbaasd?: ik maak er een sport van om (zonder anderen te hinderen) zo zuinig mogelijk te rijden. Uitrollen en terugschakelen als ik zie dat ik moet stoppen, in 3 de bocht door, snelweg 105km/u is hard zat. Het betere 'Nieuwe rijden' laten we maar zeggen. Dus niet verrassend dat ik zuinig ermee kan rijden.
Interieur:
Laten we beginnen met de sterke punten: heeeel veeeel ruimte, zowel in het inzittenden compartiment (zoonlief die toch meer dan 1,9m aantikt, raakt met zijn kapsel de hemel niet en, met de passagiersstoel in de achterste stand, heeft hij ook nog ruimte tussen knieën en stoel) als de bagageruimte, stil, netjes (misschien niet premium, maar netjes). Redelijk goede ergonomie (zie de minpuntjes) en goed uitgerust met 'jammies'....
Kleinere minpunten zijn de knoppen en 'stopcontacten' waar je ongeveer je rug op breekt om ze te bereiken. Gelukkig heb ik die 'Sport-knop' niet vaak nodig en hoef ik ook niet zo vaak de USB-stick met muziek te wisselen. Maar het opladen van mijn iPhone en daarvoor de kabel ik het stopcontact stoppen: dat kan ik alleen doen als ik stil sta (let wel: ik gebruik onderweg alleen de handsfree functie, maar soms moet je onderweg laden). Ook jammer dat diverse knoppen (zoals voor de spiegels en ruitbediening) niet verlicht zijn. Ik leer wel, maar grijp toch nog soms verkeerd.
In het interieur zit ook mijn grootste teleurstelling. Het gaat om de bestuurdersstoel. Een korte rit: da's prima, maar langere ritten niet: ik lijk weg te zakken en er is wat dat betreft weinig ondersteuning in de onderrug. Ik mis een lendensteun. Omdat de Toyota mij toch bevalt, ga ik met een 'meubelmaker' kijken wat hier voor mij mogelijk is. Dat is het me waard!
Onderstel:
Hierop heb ik weinig aan te merken. Ik heb gemerkt dat (voor een SUV) vrij hoge bochtsnelheden mogelijk zijn, dusdanig dat de vrouw klaagde;-). Je moet rustig schakelen, anders krijg je een forse 'kloenk': je merkt dat er iets meer achter zit dan bij een 'gewone' voorwiel aangedreven auto. De auto verwerkt hobbels en richels iets minder dan mijn vorige auto, maar het is ook geen luxe sedan! Hij had zelfs iets stugger mogen zijn. Aangezien ik caravan rijdt, denk ik zelfs aan het plaatsen van MAD vering. Misschien zijn er zelfs mooiere oplossingen mogelijk. Op de snelweg merk je niks van de ietwat hardere vering dan van mijn vorige auto en is 'ie zelfs heerlijk stil te noemen.
Conclusie:
Een fijne auto, waar hier en daar wat opmerkingen op zijn te plaatsen. Ik ben benieuwd hoe hij de caravan (1.500kg Hobby) trekt en of de trend van het benzineverbruik zo mooi naar beneden blijft gaan of dat het een toevalstreffer was. Als ik mijn stoel beter krijg, dan wordt dit weer een '10-jaren project'...
Tot de volgende review!

9200km grens door, vakantie in aantocht

  • 152.000 km

Ik heb de stoel laten aanpassen. Mijnheer Sam heeft uitstekend werk verricht: ik zit aanmerkelijk beter! Ook zijn de kleine schades opgeknapt (van "buurauto's" en hagelbuien) en een slordige schade die ik zelf had veroorzaakt :-$.

Binnenkort wordt het even spannend, dan gaat de sleurhut er weer achter. Ik ben benieuwd hoe de RAV4 met dat gewicht (ca. 1.500 kg) zal omgaan. Één van de gevolgen zal wél zijn dat mijn gemiddelde gaat kelderen. Die had ik op een (wat mij betreft) keurige 1:13,7 gebracht. De laatste tijd steeds tankbeurten met rond de 1:14.

De 32Gb muziek USB-stick staat stampvol met (hopelijk) voor ieder wat wils. Het heeft nogal wat voeten in aarde gehad om alles netjes op het scherm te krijgen, maar ook dát is gelukt door de eigenschappen van de (muziek)bestanden zó aan te passen dat er een uniform uiterlijk is ontstaan. Gelijk weer een hoop geleerd over de Windows Media Player en de Windows Verkenner. Geen CD's meer verdeeld over meerdere artiesten, of rare tekens in artiesten-, cd- of andere namen op het scherm.

De trefzekerheid van het spraakgestuurde systeem verbaast mij! Bijna altijd goed. Soms meerdere (2-3) regels van op elkaar lijkende items waar altijd de goede tussen staat. Jammer dat met deze versie van de T&G+ er voor de kaarten moet worden betaald. Misschien toch een geheel op maat gemaakt Android 10 systeem met Apple play en stuurkoppeling? Die kosten
op dit moment ongeveer 3 jaren aan updates! Dat is het enige dat ik aan het multimedia-systeem NIET van deze tijd meer vind: E149 voor een update is echt te veel!

Verder bevalt de wagen uitstekend! Ik heb er voorzichtig een sterretje bij gezet voor de gebruikskosten. Op naar de volgende kilometers.

Met de sleurhut

  • 155.000 km

Zo, terug van vakantie. Afgetankt, caravan bijna weer naar de winteropslag, klaar voor de volgende vakantie.
De RAV is absoluut meegevallen! Natuurlijk moest ik bij Koblenz terugschakelen (naar zijn 3 zelfs), maar vervolgens gaat hij met 95km/u omhoog. Meestentijds kon ik in de 6-e versnelling rijden. De auto heeft voor mij absoluut voldoende vermogen. Het verbruik met de caravan viel ook nog eens heel erg mee. Heen: 1:8,2 en terug: 1:8,5. Daarnaast: wat heerlijk zeg, tanken voor E1,16 per liter! In Duitsland zonder caravan rondrijdend (met al het stijgen en dalen rondom de Rijn) was de auto wat minder zuinig dan in Nederland (nl. ongeveer 1:11,5 tegen 1:14 in Nederland). Ik heb de auto niet ontzien, gewoon lekker doorgereden!
Al met al ben ik steeds tevredener met de auto!

Eerste beurt

  • 160.000 km

Hij heeft net de eerste beurt gehad, een kleine. Die toch een heel stuk duurder werd: de accu was 'kaputt' en er moest een nieuw wisserblad op, die 'schrompte' over de voorruit. Wat me opvalt is (en dat was ook met de 'verbouwing' van 7-polige naar Jaeger stekker) dat ik elke keer de auto terugkrijg met een behoorlijk hoger gemiddeld verbruiksgetal. Verder viel de beurt niet tegen. Naast de accu niets gevonden.... Hoppa en door d'r mee!

(Héle) grote beurt

  • 173.400 km

13.400km en een jaar verder de volgende review.

De vakantie wederom in Duitsland doorgebracht. Het weer was niet echt om over naar huis te schrijven, maar de RAV4 hield zich uitstekend! 1:8,2 heen en 1:9 terug, en sportief rondtuffen met 'the family' met een gemiddeld verbruik van 1:12! Nergens een centje pijn.

Eindelijk weer een (echte) baan. Daarvoor rijd ik dan weer ietsje meer, zeg zo rond de 130-260km per week. Nog niet echt heel veel overigens, dankzij de 'geneugten' van het thuiswerken. Na Corona te hebben gehad, waardoor een uitzendcontract niet verlengd werd en een hele tijd herstel noodzakelijk was, heb ik nu weer een uitdaging die recht doet aan 'de grijze cellen in de bovenkamer'. Door de ziekenhuisopname t.g.v en het herstel van Corona heb ik ook niet super veel kilometers gemaakt, de eerste tijd durfde ik zelfs niet de weg op....

Na de vakantie en de start met mijn nieuwe werk was een grote beurt 'aan de beurt'. Hierbij bleek helaas dat de voorste schijven en blokken moesten worden vervangen. Al bij ruim 173.000km. Maar goed, ik ga ervan uit dat ik er nu een héle tijd mee vooruit kan. Bij deze beurt (officieel een 180.000-beurt) zijn ook de bougies vervangen (elke 90.000) en is de differentieelolie gecontroleerd (geen lekkage, dus niets bijgevuld). Ook pech: één van de sierventieldopjes (mooi scrabble woord...) zat zo vast dat de TPMS brak. Gelijk na de beurt alle ventieldopjes vervangen door gewone plastic exemplaren. Marterverjager laten monteren en USB laadstation (in schakelaar-plekje met afdekkapje) in dashboard op stroom laten aansluiten (2 extra laadpunten, in deze digitale tijd geen overbodige luxe!). Wel heel ruim over de €1.000! Da's een hoop geld! Verder gelukkig geen rare dingen.

Ik ben nog steeds zeer tevreden over de auto. Ennuh: nieuwe schijven/blokken zegt niets over de kwaliteit van de auto!!! Op naar de volgende review.

Eerste APK

  • 176.797 km

Zo, eerste APK. De beurt was pas 'n dikke 3.000km terug, dus het zou wel héél gek zijn geweest als er iets gevonden was. Op termijn laat ik beurt en APK naar elkaar toegroeien, zodat het samen in één beurt kan.

Maar inderdaad: niets gevonden, €29,95 afgetikt en door.

Vakantie voorbij

  • 189.300 km

Weer terug van vakantie, dus de tijd om de ervaringen te delen.
In het voorjaar een nieuwe caravan gekocht, die leeg al zo'n 250kg zwaarder is dan de vorige. Dat voel je wel! En ondanks dat je met dit type RAV4 2.000kg zou mogen trekken, zeg ik: de 1.600kg (max) die er nu achter hangen zijn op het randje! De combinatie reageert veel pittiger op zijwind en überhaupt op wind. Ook bussen die inhalen voel je meer dan met de vorige combinatie. Maar goed, een caravan met een opbouwlengte van 6,50m is ook een behoorlijke tetter van een apparaat. Dat hij op de grens is, voel je ook als je naar de Moezel rijdt en met hellingen tot 12% moet rekenen. De auto deed het prima, maar de 2e versnelling is ook regelmatig bij de pittiger hellingen in het geweer gekomen. Ter plekke, zonder caravan, is 1:12,5 goed haalbaar, maar met deze caravan erachter is 1:8 al een toer om te halen.
De auto kan op de lange of wat steilere hellingen in de 2 goed meekomen en de toeren die hij dan maakt dringen wel door in het inzittendencompartiment, maar inzake geluidsniveau is het nog prima te doen. Ikzelf, maar ook de inzittende(n) hebben het rijden met de caravan echter nooit als vervelend of gevaarlijk ervaren!
Binnenkort is hij weer aan de beurt voor een beurt. Een jaarbeurt, want de 15.000 km per jaar haal ik niet op dit moment. Veel thuis gewerkt.
Over een andere auto denk ik niet na. Deze bevalt uitermate goed. Van het '10-jaren project' zijn de eerste 2,5 voorbij. Daarnaast: als ik zo'n zelfde auto nu opnieuw zou moeten kopen, zou ik er meer voor moeten neerleggen dan toen ik hem 2,5 jaar geleden kocht. Bizar...
Het overall gemiddelde dat nu nog op 1:12,8 ligt zal wel verder naar beneden gaan, want moeders en ik hebben besloten lekker vaak met de sleurhut erop uit te gaan. Benieuwd wat (als ie er ooit komt) de RAV4 hybride dan aan verbruik doet.
Tot zover de ervaringen. Als de beurt uitgevoerd is, meld ik me weer.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Toyota RAV4

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (12)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.