Toyota MR2 2.0 GT-i (1991)
autoreview
Signalement
Uitvoering | MR2 2.0 GT-i |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1991 |
Jaar van aanschaf | 2012 |
KM-stand bij aanschaf | 203.000 km |
KM-stand laatst | 217.000 km |
Veel sportauto voor een kleiner budget
- 203.900 km
Vanaf mijn 18de was ik al bezig met Japanse sportauto’s, het budget liet het destijds niet toe om gelijk voor een mr 2 (2de model) te kunnen gaan. Voordat ik mijn mr2 kocht heb ik eerst een Toyota Celica (1990) en een Mitsubishi Eclipse (1994) gehad. Ook erg leuke sportauto’s maar met een totaal andere beleving en prestaties dan de mr2.
Ik wilde graag het 2de model van de mr2.
1ste model vond ik wat klein ogen en te vierkant, het 3de model vond ik destijds wat vrouwelijk ogen en de prestaties wat minder. Al moet ik zeggen dat ik die mening niet meer deel.
Na een zoektocht zag ik dat deze zwarte 2.0 liter mr2 te koop werd aangeboden door een particulier. Deze beste man moest met pijn in zijn hart wegens omstandigheden zijn mr2 verkopen. Hij had de mr2 in zijn garagebox gestald staan en kwam er alleen met mooi weer uit.
Voor mij een magisch moment, het kleed werd van de auto afgetrokken en er kwam een donkerzwart glimmende prachtige auto onder vandaan.
De mr2 zag er prachtig uit zowel van binnen als buiten. Proefrit samen met de beste man gemaakt en ik wist zeker deze moet het worden.
Daar brak de dag aan dat ik de mr2 kon ophalen. Zo trots als een pauw reed ik naar huis. Voorzichtig dat wel om de auto eerst te leren kennen.
De mr2 voelde Spartaanse aan. De mr2 had geen stuurbekrachtiging, uiteraard laag bij de grond, waardoor je je echt in een kart waant. De 2.0 liter 16 Klepper middenmoter achter je, dit geeft qua geluid een andere beleving en de gewichtsverdeling van de auto is perfect. Remmen d.m.v. rondom schijfremmen (standaard). Hij heeft targadaken die gemakkelijk te verwijderen waren en in een hoes achter de stoelen opgeborgen konden worden.
Af fabriek is deze mr2 voorzien van kostbare opties als:
Airco, abs, achterspoiler, lederen bekleding en de T-bar roof.
Fabrieksopgave motorvermogen 157 pk bij 6600 rpm, gewicht van de auto is 1180 kg. De mr2 trok vlot op en reed goed door. Ik meen 7.8 seconden om op 100 km/u te komen, voor nu geen hele schokkende prestaties meer. Maar 30 jaar geleden en nog geen Tesla’s op de weg :) was dit snel.
De auto gebruikte ik als woon/werk verkeer. In de zomer heerlijk, dakjes eraf en lekker toeren.
De mr2 voelt aan als een kart en bochtenwerk was hij meester in. Je voelde goed het contact met de weg en ik durfde met mooi weer hard de bochten door te gaan. In de herfst/winter had ik weinig vertrouwen om sportief de bochten te pakken vanwege het uitbreken van de achterkant (achterwielaandrijving) deze angst is terecht aangezien er toch veel mr2 hierdoor van de weg zijn geraakt.
Grootste 2 problemen:
Ik heb de mr2 (te) kort gehad, reden was kindje op komst en ik kon de auto niet stallen. Het is geen auto om het hele jaar buiten te laten staan.
Targadaken kunnen na verloop van tijd wel water door gaan laten langs de rubbers. Ik had hier last van, dus water bij de voeten na een flinke regenval. Altijd handdoeken in de auto.
De vorige eigenaar had de auto altijd binnen staan en ik kon dat helaas niet. Nadat de zomer ten einde kwam en het frequenter begon te regenen trof ik mijn auto meerdere malen met een totaal lege accu aan.
De 1ste keer accu vervangen na de 2de en 3de keer naar de Toyota dealer gegaan. Zij konden het probleem niet vinden. Iets maakte kortsluiting tijdens een regenbui en trok de accu in uren volledig leeg. Na de zoveelste keer dat de anwb mij moest helpen, haalde ik een accuklem van de accu af om er zeker van te zijn dat ik nog zou komen met de auto. Om bij de accu te komen moest ik de ‘voorklep’ openen en achter het reservewiel zit dan de accu. Dit probleem heeft toch wel een paar maanden geduurd, totdat de zoveelste anwb man mij erop wees dat de dynamo mogelijk een oorzaak kon zijn. En ja hoor, de dynamo zit recht onder het ventilatierooster van de motorkap en regen valt hierdoor op de dynamo. Dit zorgde voor flinke kortsluiting die de accu in 2 uur al leegtrok.
Met deze informatie bij de Toyota dealer de dynamo laten vervangen. Kosten ruim €500,- het is arbeidsintensief om bij de dynamo te komen.
Toch blijf ik het raar vinden dat een dealer dit probleem niet zelf gevonden had. De dynamo is door de plaats in het motorcompartiment kwetsbaarder en gaat minder lang mee dan normaal.
Afscheid van de mr2
- 217.000 km
Door het dynamo probleem viel mijn mr2 droom eigenlijk een beetje in duigen. Na komst van mijn 1ste kindje heb ik de mr2 verkocht met een km stand van 217000 en een Jeep Cherokee (laatste vierkante model) uit 2001 gekocht met 4.0 l 6 cilinder.
Ik heb dus bijna 14000 km met de auto gereden in elk seizoen. In de herfst/winter werd het gebruik van de mr2 als woon/werk auto oncomfortabel. Voorbeelden als moeten krabben aan binnenkant van het vooruit zijn geen uitzondering. Wat ik in het vorige stuk al schreef er liep ook water langs de targa rubbers naar binnen. Dit plasje water bij de voeten bevroor dan vervolgens.
Kosten/onderhoud voor een sportauto als de mr2 valt erg mee.
De auto had m.b.t. roest niets en de 2.0 liter motor is betrouwbaar en heeft gewoon regulier onderhoud nodig.
1 op 10 was ongeveer mijn verbruik en dit i.c.m. een sportieve rijstijl.
Reparatie’s als targarubbers vervangen is mogelijk zelf te doen en anders wordt dit wel een prijzige klus. Wanneer dit vervangen is kan je wel weer vele jaren voort (ikzelf heb dit niet vervangen).
Opties niet origineel:
- De vorige eigenaar heeft in de motorruimte een strutbarkruis geplaatst, dit zorgt voor meer stijfheid in het chassis. T- bar maakt het chassis zwakker.
- Gele Koni sportschokdempers deze zijn verstelbaar, eigenlijk altijd in dezelfde stand laten staan (vrij stug).
- Green open luchtfilter, gelukkig zat het originele luchtfilterhuis nog bij de auto.
- Heldere bumperlichten, dit maakte het vooraanzicht mooier (mijn mening).
- 16 inch Momo lm velgen, ikzelf wilde liever teruggaan naar origineel.
- Sport einddemper, geluid was sportief maar beheerst niet overdreven schreeuwerig.
De kofferbak was best ruim te noemen 2 a 3 boodschappentassen of 2 weekendtassen pasten daar gewoon in. De ideale weekend reisauto om naar de Nürnberg te reizen :)
Poor men’s Ferrari is ook wel een bijnaam van deze mr2, ach voor mij was het een Ferrari. Als ik dit type mr2 zie rijden krijg ik toch een beetje heimwee.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.