Suzuki Wagon R+ 1.3 Special (2003)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Wagon R+ 1.3 Special |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2003 |
Jaar van aanschaf | 2019 |
KM-stand bij aanschaf | 188.522 km |
KM-stand laatst | 210.552 km |
eerste twee maanden
- 188.000 km
Na de Ford fiasco te hebben overgedragen aan de sloop een Wagon R+ aangeschaft.
Een heel ander autootje dan de ford, soepel rijden, lekker schakelen, best wel fel als het moet en wel het meest belangrijke, vooralsnog geen dingetjes die de irritatiegrens naderden.
Wat me opvalt is dat er een zee van ruimte in die wagon R+ zit.
Wel jammer is dat de voorstoelen enkel van voor naar achter te stellen zijn, maar dat heeft met de hoge zit geen probleem.
Verder zijn ze best wel comfortabel.
Achterin ook net genoeg ruimte om drie volwassenen te kunnen laten zitten, ik zou er niet graag helemaal mee naar Oostenrijk willen rijden met drie mensen op de achterbank, maar het voldoet prima waar we deze auto voor gekocht hebben.
Tot op heden verbruikt de wagon R+ maar 15 liter op 100 km, dat vind ik redelijk voor zo'n blokkendoosje.
De wegligging verbaast mij ook. Ik had gedacht omdat deze zo hoog is dat ik het gevoel zou krijgen te kunnen kantelen maar niets is minder waar. De wagon R+ gedraagt zich wonderwel goed in de bochten.
We rijden er nu bijna twee maanden in en het bevalt ons uitstekend.
Goede keus na de vorige auto.
update 1
- 205.000 km
Meer dan een jaar verder en nog steeds erg tevreden met dit wagentje.
Kwam makkelijk door de APK heen met eigenlijk alleen maar regulier onderhoud. Remblokjes, gaatje in uitlaat, bandjes. Voor die laatste moest ik toch wel even slikken toen mijn monteur liet zien dat een setje nieuwe bandjes in deze absoluut geen overbodige luxe was. Bij aanschaf zag het er prima uit ondanks dat het sneeuwbandjes waren, maar bij deze APK bleek dat het rubber zeer uitgedroogd was en er aan de binnenkant van 1 band een flinke hap rubber uit de wang gesneden bleek en op een andere band ook aan de binnenkant een bobbel waarneembaar was door verzwakking. De vulpijp van de brandstoftank bleek bovenin ook doorgeroest dus bij helemaal aftanken ging er afentoe wel wat benzine over de grond, gelukkig niet al teveel. nieuw pijpje monteren en weer oke, waren ook de kosten niet. Verders rijdt de wagon R nog steeds prima en net zoals bij de legacy overgestapt op echte benzine en een merkbaar beter rijgevoel. Ook voor de wagon R geen ethanolbagger meer. Ook hier een brandstofleiding vervangen die poreus was geworden. Helaas is de airco overleden. Weet niet wat er aan de hand is maar een lek lijkt mede boosdoener omdat de airco het prima deed. Straks tegen het voorjaar maar weer even kijken of er ook een lek is. Airco is wel lekker hoor, zeker in zo'n glazen wagentje. wordt er soms erg warm in :)
Tot op heden geen enkel probleem met het motortje en de gehele techniek van de auto dus ipv de ford fiasco is dit wel een goeie aanschaf tot nu toe. We zijn er ook heel content mee als boodschappen wagentje en als mini vrachtautootje.
update 2
- 210.552 km
Helaas maar het kon niet anders, we hebben de wagon R+in moeten ruilen vanwege de fysieke gesteldheid van mijn vrouw.
Het schakelen in combinatie met koppelen, sturen, knipperlicht en waarnemen ging niet meer.
Maar we hebben er een ander voor terug gekocht die net zo leuk is. Zie de review van de Chevrolet Matiz.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.