Seat Inca (2003)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Inca |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2003 |
Jaar van aanschaf | 2014 |
KM-stand bij aanschaf | 142.000 km |
KM-stand laatst | 142.000 km |
Seat Inca
- 142.000 km
Daar sta je dan, net afgestudeerd en een diploma en baan opzak!. Het openbaar vervoer was geen optie omdat deze verbinding niet goed was (of te vroeg of te laat aankomen op plek van bestemming), dus het werd tijd voor een auto!.
Een tijd gezocht en tja wat word het een golf 4/5?, een a3? (mooie auto!) maar die wegenbelasting voor een diesel hakt erin!, en vind nog maar eens een nette golf 4/a3 die niet verbeund is.
Een vriend van me stelde voor om eens te gaan kijken naar een kleine bestelwagen, aangezien ik 99% alleen in de auto rijd en veel laadruimte wel handig vond (helemaal omdat voor afgelopen zomer een roadtrip gepland had door oost-europa.
Toen kwam ik op marktplaats caddy's en inca's tegen no-nonsense karretjes zonder luxe, daar kwam ik mijn huidige Inca tegen met een lage km-stand en cruise control! (geen aftermarket). Contact opgenomen met de handelaar en op zaterdagmorgen afgereist om de inca te inspecteren (bevriende monteur ging mee). Auto zag er redelijk uit kon wel een flinke poetsbeurt gebruiken en rook van binnen naar natte hond (gelukkig niet gebruikt als bouwauto). Apk was bijna verlopen en kon daardoor genoeg afdingen op de vraagprijs en na een proefrit was de koop rond.
En ja dan heb je als 24 jarige een Seat Inca, niet de droom van iedere jong volwassene maar rijden doet het!, de sdi bied voldoende kracht om vooruit te komen maar verwacht absoluut geen wonderen, loopt wel lekker rustig en heeft genoeg koppel maar is vooral lekker zuinig.
Nu 11 maanden verder ben ik nog steeds tevreden over de inca, heeft me niet laten staan en snort vrolijk verder. Zoals het er nu naar uitziet zal ik dit jaar ongeveer uitkomen op een jaarkilometrage van 30.000km. Ook het onderhoud is goed zelf te doen, er zit weinig op wat kapot kan gaan.
Afgelopen zomer heb ik met een vriend een roadtrip gedaan door Tsjechie, Polen en Duitsland erg veel plezier gehad van de Inca en verdorie wat kan er veel in! (laadruimte 2400 liter!). Van de cruise control erg veel profijt gehad (vooral van Warschau naar Berlijn 500km rechtuit rijden dan is het prettig om cruise control te hebben).
Comfort:
Stoelen zitten voor mijn doen goed, het lawaai van de cabine is wel hoger dan bij een personen auto maar daar heb ik zelf weinig last van (zet ik de radio wel wat harder)
Prestaties:
de SDI doet wat hij moet doen en dat is km's maken!, de turbo mis ik niet omdat ik meestal tussen de 100/110 rijd
Betrouwbaarheid:
Tot nu toe geen grote onderhoudskosten aan gehad.
Gebruikskosten:
Na een snelle berekening kom ik uit op een km prijs van 0,16 cent lijkt me redelijk bedrag
Onderhoud:
Gelukkig heb ik het meeste onderhoud zelf kunnen doen met een goede vriend, dit scheelt aanzienlijk in de kosten
- Remblokken voor
- 4 banden
- Remkrachtverdeler achter
- Kleine beurt (olie, lucht, brandstof filter)
- Thermostaat
Chiptuning:
2 weken terug heb ik de Inca laten chippen door mobile chiptuning, deze boden een goede prijs en dat vond ik het wel waard. De inca pakt nu wat sneller op en trekt langer door, vooral de stijging van het koppel rijd lekker! schakellui rijden gaat nog beter.
Ik zal deze review nog verder uitwerken met mijn bevindingen over deze auto.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.