Renault Mégane Scénic RN 1.6e (1997)

autoreview

Renault Mégane Scénic

Signalement

UitvoeringMégane Scénic RN 1.6e
Versnellingen4, Automaat
Bouwjaar1997
Jaar van aanschaf1999
KM-stand bij aanschaf45.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

De Scenic is een heerlijke auto om in te zitten. Door de hoge zit ontstaat er voldoende ruimte om ook lange personen goed te laten zitten. Zeker in combinatie met een aangepaste stoel. Mijn lengte (1,97) was indertijd de reden dat ik deze auto (zakelijk) kreeg toebedeeld.
De goede zit is het enige pluspunt van de auto.

De bouwkwaliteit is zeer slecht. Veel rammels, ventilatieroosters knappen spontaan. Erg veel storingen in het technisch gedeelte.
De motor is veel te licht voor zo"n grote auto, zeker in combinatie met de automaat (Ik kreeg de auto toebedeeld, heb zelf niet voor deze combinatie gekozen). De auto komt dan ook nauwelijks van z"n plek, is zijwindgevoelig. Het onderstel is puur afgestemd op comfort, de auto gedraagt zich daardoor als een dweil op de weg.
Veel problemen met het motormanagement i.c.m. de LPG installatie. Daardoor vaak back-fires en uit elkaar kanllende luchtfilterhuizen. Ik heb standaard een rol plakband in de auto liggen, zodat ik alles aan elkaar kan plakken en weer thuis kan komen. Ik heb in het verleden heel veel LPG-auto"s gereden, tot volle tevredenheid. In deze auto is het niet echt een succes.

De auto heeft 1 voordeel, het zitten. Daarnaast heb ik alleen maar negatieve dingen kunnen ontdekken. Ik rij de auto zakelijk en ben erg blij dat ik de nota"s nooit te zien krijg, laat staan dat ik ze moet betalen. Bij deze auto heb je een abonnement op de Wegenwacht gewoon nodig. Ik heb er al vaak gebruik van moeten maken.
Gelukkig rij ik prive in een heel wat betere auto. Die zit niet zo lekker als de Renault, maar is wel betrouwbaar en betaalbaar.

PROBLEMEN

- automatische versnellingsbak al 2 keer vervangen.
- waterpomp al kapot bij 80.000
- veel back-fires door storingen in motormanagement in combinatie met LPG
- veel rammels, spontaan knappende ventilatieroosters, embleem dat van de voorkant afvalt, beschermstrips op de deuren die los gaan zitten, storingen in relaitjes etc. Bouwkwaliteit zeer slecht.
- regelmatig storing in centrale vergendeling waardoor je op de meest gekke momenten de auto niet in kunt en niet meer kunt starten door de startblokkering die is gecombineerd met de cv.
- lekke radiator

3,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

PRIVATE LEASE Renault Mégane

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.