Renault Laguna 2.0 16V Privilge (2005)

autoreview

Renault Laguna
Renault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault Laguna - interieurRenault Laguna - interieurRenault Laguna - interieur

Signalement

UitvoeringLaguna 2.0 16V Privilège
Versnellingen4, Automaat
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2010
KM-stand bij aanschaf41.500 km
KM-stand laatst58.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

fijne auto mits dealeronderhouden

  • 58.000 km

In februari 2010 kochten we onze vierde Laguna. Vanwege een ziekte van mijn partner moest het wel een automaat worden. Omdat we al 20 jaar op lpg rijden en daar nog nooit problemen mee hadden gehad moest het ook nu weer lpg worden. (zuinig en mileuvriendelijk) We rijden ca 20.000 km/j prive. Na veel zoeken was wel duidelijk dat er weinig lpg laguna's waren met automaat die er een beetje fatsoenlijk bij stonden. De paar die we wel bekeken hebben waren duidelijk afgeragd.
In Apeldoorn vonden we een keurige grijze hatchback automaat op benzine welke er vrijwel nieuw uitzag. De Renault-dealer vroeg een redelijke prijs en wilde onze oude Laguna met 200dk + en vlak voor zijn grote beurt wel inruilen. De grijze met.kleur was van het type dat je altijd met licht aan rijdt (maar dat deed ik toch al) en niet echt sportief te noemen.

Eerste ervaringen:
Ook nu hadden we weer een Privilege uitvoering wat dus veel luxe betekend: automatisch inschakelend xenon licht, mistlichten, dubbele geregelde airco, regensensor, parkeersensoren, cruisecontrol, half leren bekleding, ESP/ASR/ABS, lichtmetalen 16" velgen en handsfree keycard + zo'n electrische parkeerrem. Deze versie had geen navi maar een tomtommetje biedt uitkomst.
De auto heb ik op LPG (Eurogas Omega) laten zetten en er een trekhaak op gemonteerd. Inmiddels hebben we er 19000 km mee gereden. Onze ervaringen zijn positief, de auto is comfortabel, rijdt fijn, is lekker stil, geeft een betrouwbare indruk en is voldoende soepel geveerd zonder echt overdreven zacht te zijn. LPG werkt feilloos. De bouwkwaliteit maakt een betere indruk als die van onze vorige 2002-Laguna, minder kraakjes en piepjes en mooiere materialen.

Enige minpunt vind ik de wat minder soepel schakelende 4 versnellingsautomaat; die is duidelijk gedateerd ondanks dat je er ook handmatig mee kunt schakelen.
Verder nog geen enkele mankementen maar dat zou ook niet mogen bij deze km-stand en het feit dat het om de verbeterde phase II model gaat.
Ook zijn de 10 spaaks velgen wel mooi maar zeer moeilijk schoon te houden, (iemand tips?) de remstof van de 4 schijfremmen en het nederlandse weer maken de velgen vrij gauw goor.
De hatchback lijkt een stuk kleiner dan de grandtour maar dat valt in de praktijk erg mee. Voor de vakantie had ik al een dakkoffer en die past hier ook prima op.
Ik probeer bij 80.000 weer en aanvullende revieuw te plaatsen.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.