Renault Clio 1.5 dCi 70 Team Spirit (2006)

autoreview

Renault Clio
Renault ClioRenault ClioRenault ClioRenault ClioRenault ClioRenault ClioRenault ClioRenault ClioRenault Clio - interieurRenault Clio - interieurRenault Clio - interieur

Signalement

UitvoeringClio 1.5 dCi 70 Team Spirit
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2006
Jaar van aanschaf2009
KM-stand bij aanschaf95.437 km
KM-stand laatst122.344 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Betrouwbaar? (eindverslag)

  • 122.344 km

Nadat mijn Fabia Sdi terug ging naar de leasemaatschappij kreeg ik de beschikking over een poolauto. Dit werd een Renault Clio Dci70 pk in antracietgrijs. In ontvangst genomen 10 juli 2009, terug naar de leasemaatschappij op 11 september 2009. In die twee maand de auto van 135.700 naar 141.250 kilometer gestuurd. Nu staat er een precies dezelfde Clio op de stoep alleen een andere kleur (felmiddenblauw metallic, mooie kleur!) en een veel lagere kilometerstand van nu ongeveer 95.500 kilometer.

Moet eerlijk bekennen dat ik het niet zo op Franse auto's heb, en qua bijgeluiden klopt dat ook wel, er wil wel eens wat rammelen, vooral de achterklep is een stoorzender, in beide exemplaren kraakt het daar wel eens.

Model:
De Clio is een goed geslaagde auto, mooi in proportie. De Team Spirit uitvoering ziet er ook nog eens af uit met 15 inch lichtmetaal en mistlampjes in de voorbumper. Verder zijn de deurgrepen zilverkleurig wat ook zorg voor een opvallend detail.

Rijden:
Het is de 70 pk versie van de 1,5 Dci motor, een uitvoering die er niet meer is in Nederland vanwege de emissie-eisen. De 70 pk zijn net voldoende om de auto vlot mee te laten komen in het verkeer, snel ben je echter niet. De exemplarische verschillen zijn ook merkbaar, de wagen die meer kilometers had gemaakt was duidelijk stiller bij stationair draaien terwijl op kruissnelheid het exemplaar met minder kilometer stiller is.
De stoelen zitten goed zijn fijn verstelbaar. Doordat het stuur ook goed verstelbaar is kom je tot een fijne stuurhouding.
Over de remmen heb ik niets te klagen, kaarsrecht een goede remdosserbaarheid en als het nodig is snel tot stilstand komend.
Over het schakelen: niet zo makkelijk en vanzelfsprekend als bij de Fabia maar een duidelijk verschil tussen de grijze en de blauwe: de blauwe heeft nauwelijks speling op de bak, terwijl ik dat een duidelijk minpunt vond bij de grijze.

Verbruik:
Duidelijk minder zuinig dan de Fabia Sdi waarmee ik makkelijk 1 op 21 mee haalde. Met wat beleid kom ik met de Dci tot 1 op 19,5 tot 1 op 20. Dat zou je niet verwachten van een modernere motor. Een verklaring? De Dci motor draait voor een diesel een ruime 3100 tpm bij iets meer dan 120 kilometer terwijl de Fabia nog maar 2850 draaide. De Dci70 zou wel een zesde versnelling kunnen gebruiken.
Nog iets over de motor. Iedereen zal de situatie wel kennen. Je rijdt langzaam in de file in de tweede versnelling. De vaart gaat er zover uit dat je eigenlijk terug zou moeten naar de eerste versnelling. Mijn Fabia Sdi diesel had daar in het totaal geen problemen mee. De Clio Dci wel: als je geen gas geeft, en je laat de koppeling langzaam komen dan begint die flink te dreunen. Remedie: Vlak voor dat je de koppeling laat komen even een dotje gas geven zodat de motor mooi oppakt. Hier wreekt zich waarschijnlijk de toch kleinere motorinhoud ten opzichte van de Fabia.

Probleempjes:
Materiaalgebruik: De donkergrijze had een zwaar leven achter de rug, te zien aan de vele beschadigingen op de lichtmetalen wielen en bij ontvangst was een rooster van de ventilatie lam en de ontgrendelingsknop van de motorkap was afgebroken. Toch moet een auto "foolproof" zijn. De Clio die ik nu heb had bij ontvangst een mankement aan het electrische raam aan de bestuurderskant. Het ging in kleine stukjes omhoog, pas na 7 keer het knopje te hebben gedrukt was het raam geheel gesloten. Echter deze storing is verdwenen als sneeuw voor de zon.

29.10.2009: Twee probleempjes dienen zich aan: bij hogere snelheden 110 km per uur of meer is er soms en kortstondig een zoemend geluid hoorbaar. Waarschijnlijk een wiellager. Verder is de kilometerstand nu net boven de 100.000 kilometer. Vanavond wilde ik weg achter een te langzaam rijdende auto op de snelweg (A1 afslag A6 richting Almere-Lelystad, komende vanaf Amsterdam). terug naar de 3 en plankgas: melding "stop, defect injectie". De motor bleef echter wel draaien. De dealer gebeld en de verkoop gesproken. Vaker gehoorde klacht, het schijnt dat de injectoren vervuild zouden zijn. Morgenochtend een afspraak maken met de werkplaats om dit zo snel mogelijk op te lossen. Een Dci70 is al niet snel, ik wil wel van het vermogen gebruik kunnen maken. Wordt vervolgd!

10 november 2009: eindelijk heb ik mijn Clio Dci weer terug. Uit de diagnose bleek dat de brandstofpomp inwendige slijtage vertoonde waarvan miniscule kleine deeltjes in het gehele brandstofsysteem zijn gekomen. Dit gaf dan ook de storende piep annex storingsmelding. Wat is er gebeurd om dit te herstellen. Het hele brandstofsysteem is vervangen, dus leidingen, verstuivers, brandstofpomp, ja zelfs de brandstof zelf is vervangen. Ze zijn er na de goedkeuring door de leasemaatschappij een flink aantal dagen mee bezig geweest. Auto rijdt nu soepeler en stiller dan voorheen. Wat dat betreft een plusje, de betrouwbaarheid van de Clio heb ik naar twee sterren teruggesteld. De dealer had het over een reparatie van enkele duizenden euro's. Wel zou er een coulanceregeling op worden toegepast. Dus waarschijnlijk wel een vrij uitzonderlijke klacht maar voor mij gaat Renault vooralsnog niet de boeken in als een betrouwbaar merk.

05.12.2009: Nog eens navraag gedaan bij de dealer (Mafait in Almere) wat de oorzaak kan zijn van het hele brandstofverhaal. Een van de mensen die hebben gereageerd op de review gaf aan toch te denken aan verkeerde brandstof. Naar mijn idee was dit niet mogelijk omdat er een flinke periode overheen is gegaan voordat de auto problemen kreeg. Echter de dealer gaf aan dat de schade aan de brandstofpomp zeer geleidelijk kan gaan als er een kleine hoeveelheid verkeerde brandstof is getankt. Die 5000 kilometer die ik de auto in gebruik had voordat de problemen begonnen zouden heel goed kunnen. Over 6.000 kilometer moet er een beurt gegeven worden aan de auto, dan volgt er weer een update!

22.01.2010: auto net weer terug van de dealer in Almere. Nieuwe remblokken voor, kraak/tik uit het koppelingspedaal gehaald. Voor de rest weinig bijzonderheden. Als de stabilisatorstangrubbers (scrabblewoord!) nog steeds blijven kraken als het weer wat warmer wordt moeten die ook vervangen worden. Op dit moment gaat het met de Clio prima, misschien ga ik met de wagenparkbeheerder van ons bedrijf eens praten om de Clio nog een jaartje langer te houden. In principe gaat deze auto er aanstaande mei uit. Qua kilometerstand kan er nog wel een jaartje bij!

26.06.2010: de auto is gisteren terug naar de leasemaatschappij gegaan. Bij mijn Skoda Fabia Sdi vond ik het jammer dat die weg ging bij de Clio heb ik meer het gevoel van: "eindelijk ben ik er van af". De auto maakte te veel bijgeluiden om van een goed gebouwde auto te spreken. Ook na de reparatie van het brandstofsysteem toch bijgeluiden blijven horen van de brandstofpomp. Nee, op bedrijfszekerheid kon de Clio mij niet overtuigen. De remmen waren het beste onderdeel van de auto. Kaarsrecht, snelle vertraging, duidelijk pedaalgevoel. Top! De overige rij-eigenschappen mochten er ook zijn: fijn stuurgedrag, goed veercomfort en voldoende stil.

Mijn nieuwe pooler: Een donkergrijs-groene Peugeot 207 Hdi Feline met ruim 77.000 kilometer op de teller van bouwjaar 2008. Ook daar zal ik over ongeveer 2 maanden een review van aanmaken. De eerste indrukken: fijne wagen met ruim voldoende vermogen en duidelijk minder rammels. En: lekker luxe!

6,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Renault Clio

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (10)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.