Nissan 100 NX 1.6 SLX (1994)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 100 NX 1.6 SLX |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1994 |
Jaar van aanschaf | 2004 |
KM-stand bij aanschaf | 149.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Wat een fijne kar. Het rijdt fantastisch. Het motorvermogen is wat beperkt maar voldoende voor dagelijks gebruik. De wegligging is ook zeer goed. Hij ligt strak op de weg en hij stuurt direct.
Het targadak is erg fijn. Ik heb van de week bij een temperatuur van ongeveer 10 graden nog open gereden. Ramen omhoog laten en dan is het te doen als je een das om doet. Al is er vanaf ongeveer 60 kilometer per uur wel veel windgeruis.
De ruimte in het interieur is ook goed. Achter het stuur heb je voldoende ruimte. Alleen achterin is alleen plaats voor niet al te grote kinderen. De kofferruimte is weer wel ruim voldoende. Echt niet weinig voor een coupe. Alleen als de targadaken midden in de ruimte liggen houdt de rest niet over.
Het design van het exterieur is goed. Het is een auto die best wel opvalt. Vooral in het felle blauw. Het interieur is wat grijs. Ik vind het interieur van oudere nissan 100 NX´en mooier. Dat is zwart. Maar het zit wel goed in elkaar.
Update 3 april 2008
Na zo’n 25000 km en 3,5 jaar blijf ik het een fijne auto vinden. Het rijdt nog steeds erg lekker. Het is een erg fijne auto om zonder de dakjes lekker te gaan toeren. Echt snel is hij namelijk niet. Ik had toch wel graag iets meer vermogen. Maar ik blijf het een mooie en fijne auto vinden. Hij kost al met al niet echt veel en blijft redelijk betrouwbaar.
De wagen begint wel wat mankementen te vertonen. Wat ik erg vervelend vond is de kapotte koppeling. Dit was erg duur terwijl er alleen een veertje in het binnenwerk gebroken was.
Verder lijkt de versnellingsbak te verslijten. Hij schakelt niet meer zo soepel als toen ik hem kocht. De tweede en derde versnelling laten zich lastig in leggen als de auto een tijd niet gebruikt is. Meestal als de motor en versnellingsbak warm zijn is het probleem over. Maar ook de andere versnellingen laten zich niet meer zo soepel inleggen.
Waar ik mij aan stoor is dat het interieur begint te rammelen. Door sleutelen lijkt niet alles meer zo goed te passen.
PROBLEMEN
- Een draadje van de achteruitverwarming defect.
- Lichtmetalen velgen aangetast door vocht.
- Stadslicht en achteruitrijlicht defect.
- De koppeling is voor aankoop vervangen.
update 3 april 2008
Heb in juni 2007 het onderhoud zelf uitgevoerd. Hierbij was bijzonder dat de rechter wielzijde ashoes vervangen moest worden. Dit is een klote werk. Daarnaast zijn de remschijven en blokken vervangen. Ook de remvloeistof is meteen vervangen.
- Nadat hij niet meer wilde ontkoppelen is de gehele koppeling vervangen. Volgens de garagist was er een veertje afgebroken dat tussen de koppeling en het vliegwiel is gaan zitten. Was een duur grapje van bijna 500 euro. Ik zeg nooit meer dat een nissan niet stuk kan.
- Omdat de assen toch los moesten heb ik de ashoes aan de wielzijde meteen laten vervangen aangezien deze bijna door was. Zeker nadat ik wist wat voor zooi het oplevert als je met een gescheurde rondrijdt.
Wat binnenkort toch echt moet gebeuren is het dichten van enkele lekkages. Boven de bestuurderstoel lekt het targadak. Daarnaast lekt de auto op de achterste rechterzijruit. Verder moet de auto nog twee nieuwe voorbanden en moet de boel uitgelijnd worden. Hij stuurt een beetje vaag nu.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.