Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Reviews
  • Honda
  • Civic

Honda Civic 1.3 DSi i-VTEC Hybrid (2008)

autoreview

18
Honda Civic 1.3 DSi i-VTEC Hybrid (2008)
Anoniem
  • Anoniem7
  • Gebruikersreview
3 mei 2008 om 00:00
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

UitvoeringCivic 1.3 DSi i-VTEC Hybrid
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2008
Jaar van aanschaf2008
KM-stand bij aanschaf15 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 2 mei 2008

Sinds een paar weken ben ik in het bezit van een zwarte Honda Civic Hybrid. Het is een waar genoegen om in deze auto te rijden. De keuze voor deze auto was snel gemaakt. De 14% bijtelling bood mij een mooie mogelijkheid om een klasse hoger te rijden dan anders mogelijk zou zijn.

De keuze voor deze auto was eigenlijk al vorig jaar zomer al gemaakt. Ik heb toen meer dan 2000 mijl in deze auto gereden in het zuidwesten van de VS. Daar komt de auto eigenlijk ook het beste tot zijn recht. Het ‘cruisen’ over de highways was nog nooit zo relaxt als met deze auto. De CVT doet perfect zijn werk en met de lagere snelheidslimieten die daar gelden is het ook een makkie om een verbruik op de boordcomputer te krijgen van 5.1l op 100km bij normaal gebruik van het gaspedaal. En dat met een benzine die volgens de pomp een minaal octaangehalte heeft van 87! Dat is toch wel wat anders dan de euro 95 waar wij hier op rijden.

Hier in Nederland bevalt de auto net zo goed, alleen is het moeilijker om het zelfde verbruikscijfers te halen. Ik heb de laatste tijd niet zo veel gereden, dus ik ben hem nog aan het inrijden. Het gemiddelde verbruik ligt nu volgens de BC op 6.7 als ik mij ongeveer aan de maximumsnelheid houd. Voor de lange afstanden buiten de randstad rijd ik meestal harder en zal het verbruik wel wat hoger komen te liggen.
Maar ik had de auto ook niet aangeschaft vanwege de lage verbruikcijfers. Het is gewoon een uiterst compleet uitgeruste auto met het meeste waar voor je geld. Ik las laatste een blog van iemand anders die schreef dat dit de auto was die de meest zen achtige auto ervaring opleverde. Daar kan ik mij volledig bij aansluiten. Je kan in deze auto kruipen een paar honderd kilometer rijden er weer net zo fris uitstappen als toen je de reis begon.

Grappig is om de verschillen te zien tussen de Amerikaanse uitvoering van deze auto en de Europese. Ik heb ook 2 foto’s toegevoegd van de auto die in de VS reed. Uiterlijke verschillen zijn overduidelijk:
- Een andere neus met Daytime Running Lights en geen mistlampen
- Splash Guards
- Geen verchroomde zijstrips
- Geen verchroomde strips op de portierhandvatten
- Andere achterlampen
- Geen verchroomde uitlaat

De verschillen aan de binnenkant:
- een andere middenconsole, met niet inklapbare bekerhouders en niet afsluitbaar
- 3,5mm AUX aansluiting onder de sigarettenaansteker. (echter doen ze daar niet aan een sigarettenaansteker, dus die is vervangen door een afdekdopje.)
- Geen spiegel inklapknopje
- Een knopje om de centrale deurvergrendeling te regelen
- Geen VSA knop (ik weet niet of er wel VSA aanwezig was)
- Getinte ramen muv. de voorruit

Een ander verschil was de sleutel van de auto. Deze had 2 extra knoppen. De eerste is een typisch Amerikaanse panic button. Als je deze knop indrukt gaat het alarm af van de auto. De 2e is een knop voor de ontgrendeling van de kofferbak. Dat is in Nederland echt een gemis, maar dat is voor mij het enige nadeel aan deze auto.
Het laatste verschil aan de sleutel was dat als je 2 keer kort achter elkaar op de vergrendelknop drukt geeft de claxon 1 maal kort een signaal.

PROBLEMEN

  • 2 mei 2008

Als laatste wil ik graag nog even een waarschuwing afgeven aan de mensen die andere velgen laten monteren. Zoals je kan zien heb ik er andere velgen er onder laten zetten. Dit zijn normale civic atlas velgen. De waarschuwingen die hier eerder bij reviews werden afgegeven over verkeerde ET waarden waren niet voor niets. Als je naar de 4e foto kijkt dan zie je de wielkast van het linker achterwiel. Je kan daar een beschadiging zien aan de beschermkap van de benzineleiding. Ik heb nog niet eens met volle belading gereden en ben blij dit nu te zien, want ik weet niet wat er gebeurd zou zijn als ik dit te laat gezien had. Ik ga ze snel mogelijk bij de dealer langs en ik hoop dat de dealer de velgen wil ruilen voor een paar die wel een goede ET waarde hebben. Hij had immers ook aangegeven dat deze velgen geen problemen zouden opleveren.

07 mei 2008
Ik ben maandag bij de dealer langs geweest om het probleem te laten zien, maar de verkoopleider was niet aanwezig die mij de auto had verkocht. Hij belde vandaag terug dat er ’spoorverbreders’ van 4mm zijn besteld en dan zou het net moeten kunnen volgens Honda. Hij gaf aan dat hij meerdere setjes besteld had, omdat er meerdere mensen dit probleem zouden hebben, die dus ook terug moeten komen. Ik moet volgende week langs om ze te laten installeren. Mocht dat niet werken, dan gaan ze misschien wat aan de beschermkap aanpassen.
Mijn voorkeur ging uit naar het omwisselen naar de 16” velg met de goede ET waarde die wel als officiële civic hybrid accessoire geleverd kan worden. Echter wilde de dealer mijn velgen niet terugnemen ook al zijn ze nog onbeschadigd. Hij wilde ze wel omruilen voor een ‘vriendenprijsje’ van 400euro! Dat vond ik echt veel te veel geld.
Als hij mij bij de verkoop had uitgelegd wat een ET waarde is en wat voor gevolgen het zou hebben voor mijn spoorbreedte dan had ik nooit voor de civic atlas velgen gekozen en de 16” civic hybrid velgen genomen.
Het is nu even afwachten of de oplossing van de dealer voldoende is, want met de huidige opstelling is de band 1,5 cm naar binnen gekomen ten opzichte van de 15” standaard velg. Dat is best veel en ik weet niet of 4mm naar buiten het probleem echt oplost.

28 mei 2008
Ik ben gisteren bij de dealer geweest. De spoorverbreders van 4mm zijn geplaatst en ze hebben de beschermkap naar binnen gebogen en met een tie-wrap extra vastgezet. Zo zal de beschermkap niet meer geraakt worden, maar het is even bezien hoe de constructie er over een paar maanden uitziet.

De oplossing is waarschijnlijk dus wel afdoende, maar ik ben nog steeds teleurgesteld in de dealer, omdat hij mij niet goed heeft voorgelicht en eigenlijk een lapmiddel heeft geboden in plaats van een degelijke oplossing.
Echter doet dit alles niet af aan deze geweldige auto!

4,5
  • Betrouwbaarheid
    4
  • Prestaties
    4
  • Comfort
    5
  • Kosten
    5
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
  • Rijd je zelf met een Honda Civic? Start je eigen gebruikersreview en deel je ervaringen
 
  • Houd me op de hoogte over de Honda Civic
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

Uitgelicht aanbod

    Honda Civic 1.3 Hybrid

    Honda Civic 1.3 Hybrid

    • 2008
    • 143.873 km

    € 5.950

    Honda Civic 1.8 Executive

    Honda Civic 1.8 Executive

    • 2006
    • 206.574 km

    € 3.850

    Honda Civic 1.4 Comfort ZEER UNIEKE AUTO 1e eigenaar , in nieuwstaat

    Honda Civic 1.4 Comfort ZEER UNIEKE AUTO 1e eigenaar , in nieuwstaat

    • 2008
    • 136.362 km

    € 6.650

Meer Honda Civic occasions

Gerelateerde forumtopics

  • Honda Civic (e:HEV hybride voor Europa op p. 2)

    85
    • 18 april 2022

Lezersreacties (18)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Honda Civic specificaties
  • Honda Civic occasions
  • Honda Civic video's
Advies en informatie
  • Honda Civic tests
  • Honda Civic gebruikersreviews
  • Honda Civic index
PREMIUM
Honda HR-V vs. Toyota C-HR - Dubbeltest

Honda HR-V vs. Toyota C-HR - Dubbeltest

Honda was er met de HR-V ooit eigenlijk té vroeg bij in het segment van de compacte cross-overs....

Lees meer
 

Honda Civic reviews

  • Gebruikersreview
    Honda Civic 1.3 DSi i-VTEC Hybrid (2008)

    Honda Civic 1.3 DSi i-VTEC Hybrid (2008)

    4
    • 26 juni 2021
  • Gebruikersreview
    Honda Civic 1.3 DSi i-VTEC Hybrid (2007)

    Honda Civic 1.3 DSi i-VTEC Hybrid (2007)

    3
    • 18 juni 2021
  • Gebruikersreview
    Honda Civic 1.3 DSi i-VTEC Hybrid (2006)

    Honda Civic 1.3 DSi i-VTEC Hybrid (2006)

    4
    • 2 maart 2019
  • Gebruikersreview
    Honda Civic 1.3 DSi i-VTEC Hybrid (2008)

    Honda Civic 1.3 DSi i-VTEC Hybrid (2008)

    4
    • 21 januari 2018
  • Gebruikersreview
    Honda Civic 1.3 DSi i-VTEC Hybrid (2008)

    Honda Civic 1.3 DSi i-VTEC Hybrid (2008)

    3
    • 18 augustus 2017
  • Gebruikersreview
    Honda Civic 1.3 DSi i-VTEC Hybrid (2007)

    Honda Civic 1.3 DSi i-VTEC Hybrid (2007)

    2
    • 5 maart 2014
  • Gebruikersreview
    Honda Civic 1.3 DSi i-VTEC Hybrid (2008)

    Honda Civic 1.3 DSi i-VTEC Hybrid (2008)

    4
    • 18 januari 2012
meer reviews
Honda Accord 2.0i - 2011 - 377.591 km - Klokje Rond

Honda Accord 2.0i - 2011 - 377.591 km - Klokje Rond

Honda’s komen meer dan eens ijzersterk voor de dag in onze Klokje Rond-keuringen. Voorafgaand...

Lees meer

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Nieuws
    Honda Civic Type-R wordt zeer binnenkort onthuld

    Honda Civic Type-R wordt zeer binnenkort...

    12
    • 11 mei 2022
  • Honda Civic - Eerste kennismaking

    Honda Civic - Eerste kennismaking

    124
    • 28 april 2022
  • Achtergrond
    Met de Civic Shuttle 4WD had Honda een zeer vroege cross-over

    Met de Civic Shuttle 4WD had Honda een...

    15
    • 16 april 2022
  • Gebruikersreview
    Honda Civic 1.6 i-DTEC Executive (2019)

    Honda Civic 1.6 i-DTEC Executive (2019)

    7
    • 10 april 2022
  • Nieuws
    Nieuwe Honda Civic Type-R sloopt ronderecord Suzuka

    Nieuwe Honda Civic Type-R sloopt ronderecord...

    29
    • 7 april 2022
  • Achtergrond
    Honda Civic (1983) - Klokje Rond - Uit de Oude Doos

    Honda Civic (1983) - Klokje Rond - Uit...

    16
    • 30 maart 2022
  • Nieuws
    Dit is de hybride Honda Civic e:HEV

    Dit is de hybride Honda Civic e:HEV

    159
    • 23 maart 2022
Merk
Merk
  • Nieuws
    Nieuwe Honda CR-V vanuit alle hoeken

    Nieuwe Honda CR-V vanuit alle hoeken

    • 16 mei 2022
  • Nieuws
    Honda Civic Type-R wordt zeer binnenkort onthuld

    Honda Civic Type-R wordt zeer binnenkort...

    12
    • 11 mei 2022
  • Nieuws
    Honda ZR-V is nieuwe hybride SUV voor Nederland

    Honda ZR-V is nieuwe hybride SUV voor Nederland

    49
    • 10 mei 2022
  • Nieuws
    Honda ZR-V: nieuw maar bekend

    Honda ZR-V: nieuw maar bekend

    36
    • 5 mei 2022
  • Nieuws
    Deze Honda Accord heeft een neus met een verhaal

    Deze Honda Accord heeft een neus met een...

    14
    • 29 april 2022
  • Honda Civic - Eerste kennismaking

    Honda Civic - Eerste kennismaking

    124
    • 28 april 2022
  • Nieuws
    Elektrische Honda HR-V: '510 kilometer bereik'

    Elektrische Honda HR-V: '510 kilometer...

    72
    • 25 april 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden